2019-02-19

Aviator - ku chwale lotnictwa

Początki

Początki awiacji miały miejsce około 1900r. Ludzi od zawsze fascynowało latanie, jeszcze zanim sami zaczęli latać. Przez ponad 100 lat historii lotnictwa, ludzkość poczyniła spore postępy, tworząc wyrafinowane samoloty i doskonaląc sztukę pilotażu. Rosyjska marka Aviator tworzy zegarki składające hołd historii awiacji.

Historia zegarków naręcznych i lotnictwa jest ściśle ze sobą związana. To właśnie piloci jako pierwsi zaczęli nosić zegarki naręczne. Wcześniej mężczyźni używali zegarków kieszonkowych a zegarki naręczne były zarezerwowane tylko dla kobiet. Jednak, pilotując samolot bardzo niepraktyczne jest używanie kieszonki. Zegarki na paskach najpierw zaczęto zakładać na nogę tak, aby możliwie jak najszybciej odczytać godzinę, szczególnie kiedy ręce pilota są zajęte. Temat podchwycili żołnierze, rezygnując z kieszonkowych zegarków na rzecz paskowych. Szybki i praktyczny dostęp do wskazania godziny, zmienił modę zegarkową na zawsze.

Douglas

Kolekcje zegarków reprezentują różne ery w rozwoju lotnictwa.

Każda osoba zafascynowana lotnictwem znajdzie model swojego zainteresowania. Projektanci marki Aviator inspirowali się kokpitem i deską rozdzielczą samolotów. Tą inspirację zaakcentowano na tarczach zegarków i przyciskach. Nazwy zegarków pochodzą od nazw samolotów. Tak więc, mamy modele Airacobra, Kingcobra, MIG, Douglas, Propeller.

Douglas to słynne amerykańskie bombowce Douglas. Konstruktorem silnika jednej z wersji aeroplanu Douglas DC-3/2000 był Polak - Andrzej Frydrychowicz. Ten fakt zaznaczono w datowniku, umieszczając nazwy dni tygodnia w języku polskim. Tą drobnostkę naprawdę przyjemnie ogląda się w zegarku.

Kolekcję Mig chyba nie potrzebuje wyjaśnień. Świetne rosyjskie samoloty, które są podstawowymi myśliwcami w polskim lotnictwie wojskowym. Od 2006 marka Aviator jest oficjalnym chronometrażem rosyjskiego zespołu akrobacyjnego "Jerzyki", którego pilotami są legendarne myśliwce MIG-29.

Airacobra to bogata historia wojenna, samolot amerykańskiej konstrukcji, który był najpowszechniejszą maszyną radziecką.

Airacobra BristolKingcobra

Parametry zegarków

Zegarki Aviator posiadają szwajcarskie mechanizmy ETA, są sygnowane certyfikatem "Swiss made". Szkiełka są szafirowe z antyrefleksem a wskazówki oraz indeksy zostały pokryte warstwą fluoroscencyjną superluminova dla czytelności, która jest bardzo istotna dla pilotów. To nie tylko piekne zegari budujące swoją markę na zamiłowaniu do samolotów, ale rasowe zegarki z duża funkcjonalnością z solidnymi fundamentami technologicznymi.

Marka rosyjska Aviator zdobyła popularność w Europie, Azji i Ameryce, jednocząc wszystkich miłośników awiacji na świecie.

Douglas Day Date
 MIG-29 SMT Chrono
Limitowany Bristol
Airacobra

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 2576 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-11-28
Super
2023-11-26
wszystko zgodnie z opisem, realizacja szybka, polecam
pixel