Bądź na czasie — Smartwatch na każdą kieszeń!

2021-05-14

Odczytywanie powiadomień z telefonu z pozycji nadgarstka jest coraz powszechniejsze. Dla wielu jest to wciąż sfera marzeń, ponieważ zaporowe ceny znanych producentów mogą niekiedy bardziej zniechęcić, niż nakłonić do dłuższego oszczędzania. Czy zatem dobry smartwatch równa się drogi? Czy konieczne jest wydanie ponad 1000 zł, aby móc cieszyć się futurystycznym , designerskim gadżetem?

Stylowe propozycje Pacific

Meshowe bransolety od dłuższego czasu nie spadają z listy bestsellerów. Jeśli przyłączymy ją do zaawansowanego smartwatcha w przystępnej cenie, otrzymamy prawdziwy hit sezonu. Prostokątna koperta wykonana z metalu to klasyk gatunku z czasomierzy tych linii, a magnetyczne zapięcie obserwujemy w odpowiednikach od wszystkich producentów. Rozwiązanie tego typu jest szalenie wygodne, ponieważ nie angażuje ani większej uwagi, ani dodatkowych środków, które musielibyśmy popełnić przy skracaniu bransolety w punkcie zegarmistrzowskim. Smartwatch Pacific synchronizuje się z telefonem przy pomocy dedykowanej, darmowej aplikacji. Dzięki temu możliwe jest wywołanie go z pozycji nadgarstka oraz podstawowa obsługa z tego samego poziomu. Pozwala na wgranie do niego listy kontaktów i połączeń, a także na samo ich prowadzenie, co absolutnie nasuwa skojarzenia ze znanymi z przeszłości filmami i bajkami o wyobrażeniach odległej przyszłości. Na cyferblacie wykonanym z akrylu możemy także odczytywać wiadomości SMS, co niejednokrotnie ułatwi życie, dzięki dyskretnej kontroli wydarzeń. Jak przystało na modele tego typu, smartwatch Pacific posiada również funkcje około-sportowe. Jest to m.in. krokomierz oraz orientacyjny licznik przebytego dystansu. I chociaż nie jest to profesjonalne narzędzie pomiarowe, umożliwia pomiar aktualnego tętna i rejestrację odczytu, monitoruje długość snu i pracę serca dzięki uproszczonemu elektrokardiogramowi. Imponujące, prawda? Standardem jest już zautomatyzowany kalendarz, stoper i datownik. Trzeba jednak pamiętać, iż tak zaawansowane urządzenia mają niską odporność na zanurzenia. 3-atmosferyczna wodoszczelność pozwala na przypadkowe zachlapania np. podczas deszczu bądź mycia rąk. Jest on dedykowany zarówno paniom, jak i panom.

Smartwatch Pacific 20-3-Silver-Mesh

Technologia w kobiecym wydaniu

Obserwując bieżące trendy tradycyjnych czasomierzy, nie sposób nie dostrzec wysokiej popularności łączenia różowego złota z bielą. Właśnie te kolory łączy w sobie smartach Gino Rossi, który jak żaden innych podkreśla kobiecy kierunek zaawansowanych urządzeń. Subtelny rozmiar, kształt i nienachalne wzornictwo dość mocno nawiązuje do klasycznych zegarków, jednak najcenniejsze jest zdecydowanie to co znajduje się pod mineralnym szkiełkiem, w stalowej obudowie. Podobnie jak wcześniej, do obsługi niezbędna jest instalacja na telefonie darmowej aplikacji, która właściwie pozwala już na wszystko. Moduł Bluetooth umożliwia odczytywanie na tarczy SMS-ów i numeru telefonu połączeń przychodzących, monitorowanie tętna, odnalezienie smartfona, bo przecież wszyscy wiemy jak lubią się gubić, oraz ustawienia przypomnienia na konkretną godzinę. Nie będzie zaskoczeniem, iż również pomaga w osiągnięciu sylwetki doskonałej poprzez liczenie kroków i spalonych kalorii. W zestawie do smartwatcha Gino Rossi otrzymujemy pozłacaną bransoletę siateczkową z magnetycznym zapięciem, która nawiązuje do różowozłotej koperty, biały pasek skóropodobny i ładowarkę USB.

Smartwatch Damski Gino Rossi G.RSWBF1-3C1-1 - Dodatkowy pasek w zestawie

Faceci w czerni, czyli smartwach Rubicon

Popularnym zestawieniem kolorystycznym jest też wariant „all black”, czyli całość utrzymana w gładkiej, niezachwianej czerni. Począwszy od silikonowego paska, przez metalową kopertę i na wyświetlaczu kończąc — całość jest intensywnie, perfekcyjnie czarna. Szkiełko mineralne odporne jest na uderzenia i upadki, co zdecydowanie sprawdza się przy gwałtownych ruchach związanych z funkcjami treningowymi, czy z odczytywaniem powiadomień. Tutaj metoda parowania jest dokładnie taka sama jak w każdym przypadku — podstawą jest aplikacja pobrana na telefon. I za jej przyczyną możemy całkowicie korzystać z zaawansowanej technologii z pozycji nadgarstka. Dlatego poza mierzeniem tętna i długości snu, zapisywaniem maksymalnie 8 treningów i rejestrowaniem jego czasu i intensywności (tętno, kalorie, kroki) możemy także w podstawowy sposób sterować muzyką i fotograficzną migawką, która wykona zdjęcie smartfonem. Jak każdy zegarek elektroniczny i smartfon ten smartwatch Rubicon posiada też stoper, timer i automatyczny kalendarz.

Smartwatch Rubicon RNCE38BIBX03AX

Cena a jakość?

Dotychczas wszystkie wymieniane wyżej funkcje zarezerwowane były dla potentatów szeroko pojętej branży elektronicznej. Jednak dzięki dopuszczeniu do „stołu” mniejszych „graczy”, rynek zyskuje dodatkowymi pomysłami, rozwiązaniami, a przede wszystkim pozwala na urozmaicenie kolekcji czasomierzy bez rujnowania budżetu domowego. Dzięki bardziej ekonomicznym wariantom wcześniej niezachwiany „trzon” musiał łagodniej wyceniać swoje propozycje, ponieważ pojawili się tacy, którzy mogą bez żadnych kompleksów z nimi konkurować i podbierać dotychczas wiernych klientów.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2021

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 2735 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-28
Profesjonalny sprzedawca.
2024-02-27
Wszystko było perfect! Polecam
pixel