Casio G-SHOCK – MTG

2019-03-24

Ostatnie lata pokazały, że te najwytrzymalsze na świecie czasomierze posiadają pokaźne grono zagorzałych wielbicieli, a stopniowe wypuszczanie bardziej zaawansowanych i co za tym idzie — droższych — modeli, udowodniło, że w ich przypadku nie istnieją ceny zaporowe. Umieszczenie wielu akcesoriów w jednym zegarku naręcznym to genialne posunięcie, które gwarantuje japońskiemu gigantowi zawrotny sukces finansowy.

METAL TWISTED G

Przyszła jednak pora na wypełnienie g-shockowej niszy. Kolekcja posiadała propozycje typowe dla sportowców, pomijając mężczyzn, dla których zegarek tej serii powinien być również eleganckim dodatkiem, ale utrzymanym w charakterystycznej estetyce. I tak właśnie zrodziła się ekskluzywna linia MTG — METAL TWISTED G! Model tak piękny i unikatowy, że nie da się koło niego przejść obojętnie.

Jak one powstają?

Najpierw jednak słów kilka o kuluarach ich powstawania. Zegarki G Shock z linii MTG składane są ręcznie, jako nieliczne — wciąż w Japonii, w zakładach specjalizujących się jedynie w modelach Premium-Exclusive. Nie każdy pracownik może nad nimi pracować. Dostąpić tego zaszczytu mogą tylko najlepsi, najbardziej wykwalifikowani i doświadczeni zegarmistrzowie, którzy znają ich mechanizm lepiej niż własną kieszeń.

Projekt i wykonanie – materiały

Przy projektowaniu twórcy postawili na materiały najwyższej jakości, szukając jednocześnie innowacyjnych rozwiązań, które uczynią MTG propozycjami jeszcze bezpieczniejszymi i trwalszymi. Bransoleta wykonana ze stali szlachetnej pokryta została od wewnętrznej strony tworzywem, dzięki czemu ten masywny czasomierz nie “wędruje” po nadgarstku oraz nie kaleczy go. Jej ogniwa łączą mocne trzpienie oraz tuleje, co gwarantuje niezwykle trwałą konstrukcję. Z tego rodzaju stali powstała koperta, której niestraszne są jakiekolwiek uderzenia i upadki. Ukryto w niej kwarcowy mechanizm zasilany energią świetlną, zwany Tough Solar. Rozwiązanie to pozwala ładować werk nawet słabą, sztuczną wiązką światła, co czyni go niemal wiecznym. Jest jednocześnie najdokładniejszym zegarkiem na świecie. Kalibracja godziny następuje bowiem poprzez rozwiązanie Wave Ceptor, czyli sterowanie drogą radiową. Starsze modele wyposażone były w moduł GPS, dzięki czemu w hybrydowy sposób przebiegała w pełni zautomatyzowana regulacja wskazówek na tarczy. W nowych kolekcjach zastąpiono go funkcją Bluetooth (więcej o tym rozwiązaniu w tym wpisie: Technologia a zegarki — bluetooth, wave ceptor, radio controlled) , co również wpływa na precyzję chodu, a dodatkowo zamienia czasomierz w analogowy smartwatch. Dedykowana temu rozwiązaniu aplikacja, za sprawą Phone Findera, umożliwia wywołanie dźwiękowe telefonu z pozycji nadgarstka. Dzięki Triple G Resist jest on również odporny na nagłe przeciążenia. Inteligenta koronka Smart Access pozwala zaś na posługiwanie się wszystkimi funkcjami zegarka G-Shock MTG. Jednak nie jest to jego jedyna zaleta, ponieważ posiada tryb oszczędzania energii oraz informuje o niskim poziomie naładowania. Jak przystało na zegarki Casio, model z linii Exlusive posiada podstawowe funkcje, jednak ze wskazaniem analogowym. A są to: dual time, czyli jednoczesne wskazanie czasu dla 2 spośród 29 stref, automatyczny kalendarz (sprzężony z hybrydowym rozwiązaniem Wave Ceptor/GPS lub Bluetooth), stoper, timer oraz alarm.

Te spektakularne rozwiązania przykrywa najtwardsze, szafirowe szkło, które zarysować można jedynie diamentem! Co więcej, zostało osadzone nieco głębiej, aby nie było wystawione na upadek bądź stłuczenie. Żeby jednak G-Shock nie przestał być zegarkiem wstrząsoodpornym, pomiędzy szkiełko a tarczę wprowadzono alpha gel, swoistą membranę amortyzującą uderzenia. Czarne oraz miedzianozłote części zegarka pokrywane są jedną z najbardziej trwałych metod — PVD. Próżniowa technologia nanoszenia powłoki w bardzo wysokiej temperaturze, bliskiej 400 stopniom Celsjusza, jest gwarancją, że nic nie uszkodzi nawet estetycznej strony MTG.

G-Shock MTG – dla kogo?

Można by przypuszczać, że wielość innowacji oraz technologicznych smaczków przyczyni się do zaporowej ceny. I faktycznie, nie należy ona do najniższych. Jednak rozkładając każdy z komponentów ekskluzywnego zegarka G-Shock MTG na czynniki pierwsze, zdamy sobie sprawę, że w naturalny sposób z czasomierza outdoorowego stał się kolekcjonerskim, luksusowym dziełem sztuki. Z pewnością jest wart swojej ceny. Gdybyśmy mieli kupić osobno każde z tych urządzeń, które w sobie łączy — z pewnością koszt byłby znacznie wyższy. W naszym sklepie internetowym znajdziecie modele już od 3700 zł!

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2019
Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 2733 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-26
ok
2024-02-24
Bardzo piękny zegar podoba mi się jestem zadowolony
pixel