Citizen Diver — najlepszy kompan podwodnych eksploracji!

2021-05-27

W ostatnich latach na popularności stale zyskuje pasja do nurkowania. Przystępne ceny podróży w miejsca, gdzie rafa koralowa jest najbardziej okazała, chęć pokonywania pewnych barier, a także poszukiwanie nowych pasji to tylko kilka powodów, dzięki którym tak chętnie schodzimy poniżej tafli wody. Pływanie z pięknymi ławicami ryb, delfinami i żółwiami dostarczy wiele emocji i wspomnień, jednak nawet tak wspaniałe doznania wymagają zachowania najwyższych zasad bezpieczeństwa. Nurkując z butlą, należy pilnować odpowiedniego limitu głębokości i czasu, aby, szczególnie na początku naszej przygody z tym sportem, w żaden sposób nie wyrządzić sobie krzywdy. Profesjonalne narzędzia pomiarowe to bezsprzecznie rozwiązanie doskonałe, jednak spore zasoby podstawowej funkcjonalności oferują już zegarki Citizen Diver, które z pewnością wyglądają przystępniej i pozwalają na wyjście prosto z oceanu i z pianki na wieczorną kolację lub spacer po promenadzie. My już widzimy ten zachód słońca…

Najlepsze Divery w doskonałej cenie!

Wysokojakościowe czasomierze wcale nie muszą rujnować budżetu domowego, chociaż na pozór można mylnie założyć, że kolekcja Citizen Promaster to tylko propozycje z kategorii premium. I chociaż jakość faktycznie taka jest, to cena nie jest nawet minimalnie zawyżana. To, na co przede wszystkim należy zwrócić uwagę do wykorzystane materiały i wykonanie. Zważywszy na specjalne i czasem trudne warunki użytkowania, w modelu BN0158 użyte zostało odporne na uderzenia i upadki szkiełko szafirowe. Kwarcowy mechanizm solarny ukryto w odpornej na ścieranie i korozję kopercie ze stali szlachetnej, a wygodny pasek poliuretanowy doskonale oplecie nadgarstek i nie będzie w najmniejszy nawet sposób ograniczał swobody podczas uprawiania sportów wodnych, a to jest szalenie istotne. Te podstawowe parametry powinny być kluczowe przy wyborze zegarka do nurkowania. Nie są to jednak jedyne mocne strony męskiego zegarka Citizen Promaster. Bardzo pomocny może okazać się jednokierunkowy, antyrewersyjny bezel, dzięki któremu odmierzymy precyzyjnie czas spędzony wśród morskiej fauny i flory. Aby mieć absolutna pewność co do szczelności przy aż 20-atmosferycznej odporności, konstrukcja wyposażona została w dokręcony dekielek i koronkę, dzięki którym mamy stuprocentową pewność, że nasz ukochany czasomierz jest tak samo bezpieczny, jak my. Gdy jednak przejrzystość wody jest niższa, docenimy warstwę fluorescencyjną LumiBrite, naniesioną na wszystkie indeksy punktowe godzin i wskazówki. Te osadzone zostały na intensywnie zielonej tarczy, która ujawnia jeszcze jedną funkcjonalność zegarka Citizen Diver — klasyczny datownik z dniem miesiąca pomiędzy pozycją trzecią i czwartą.

Zegarek Męski Citizen Promaster BN0158-18X

Czasomierz luksusowy dla wymagających mężczyzn

Na drugiej szali kładziemy wersję o kalibrze BN2031-85E. W całości wykonany z wysokiej jakości stali szlachetnej, począwszy od koperty, przez dorkegany dekielek i koronkę, a na bransolecie kończąc. Ten ostatni element prezentuje się niezwykle elegancko, dzięki satynowemu wykończeniu. I to właśnie dzięki niej męski zegarek Citizen Promaster może być używany bardzo uniwersalnie, nie tylko pomiędzy rafą koralową i wrakami statków. Całość utrzymana jest w mocno casualowym stylu — nieprzerysowana prostota organizacji czarnej tarczy, wyraźne oznaczenia indeksowe LumiBrite oraz spójne z nimi wskazówki, antyrewersyjny pierścień w malaturze spójnej z cyferblatem, pomagający kontrolować czas spędzony w zanurzeniu oraz błękitne akcenty opisów numerycznych tworzą koncepcję doskonałą. Perfekcja nie ujawnia się jednak tylko w estetyce, ponieważ solarny mechanizm kwarcowy ma funkcję datownika i głębokościomierza do -70 metrów, których przekroczenie sygnalizuje alarm, a także ostrzega przy zbyt szybkiem wynurzeniem, przekraczającym 9 metrów na minutę. Z takim pakietem rozwiązań bez najmniejszych obaw możemy czerpać przyjemność z podwodnych wojaży.

Zegarek Męski Citizen Promaster BN2031-85E

Model ten występuje również w wersji na przedłużonym, poliuretanowym pasku w niebiesko-czerwonej kolorystyce, który bez obaw zakładać można także na skafander. Serię wyróżnia jednak przede wszystkim umieszczenie koronek obsługowych po lewej stronie koperty, co odbiega od przyjętych kanonów, jednak ułatwia używanie wszystkich funkcji podczas nurkowania.

Zegarek Męski Citizen Promaster BN2038-01L - Z przedłużeniem paska

Szeroka oferta Citizen Promaster Diver

Japońska marka od zawsze uchodzi za lidera tej klasy czasomierzy, stanowi też trzon rozwoju technologicznego branży na całym świecie. Rozszerzone parametry poszczególnych zegarków Citizen Promaster to zawsze ewentualność, która może przekonać do podjęcia ostatecznej decyzji o zakupie. Świetna jakość materiałów, doskonałe wykonanie oraz nienaganna estetyka pozwalają na wszechstronne zastosowanie, które może być kluczowym argumentem przy jakichkolwiek rozważaniach.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2021

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 2733 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-27
Wszystko było perfect! Polecam
2024-02-24
Szybka przesyłka, produkt zgodny z opisem i zdjęciem. Dziękuję.
pixel