Co mówi o Tobie Twój zegarek — część 2

2019-02-05

Zegarek jak zacznie mówić, to nie może skończyć… Tak wiele cech potrafi zdradzić o człowieku. Tym razem pod lupę weźmiemy płeć piękną. W końcu niebawem obchodzić będziemy dzień kobiet. Może zainspirujemy któregoś z panów do podarowania zegarka, który jak żaden inny odzwierciedlać będzie charakter jego damy?

Kobieta o stu twarzach i w tym samym zegarku

Poranny prysznic i kawa, dzieci odwiezione do szkoły, gonitwa do pracy, popołudniowy pilates, wieczorny spacer z psem. Zadania wymagające świetnej organizacji, hartu ducha i wytrzymałości, a przy okazji dobrej kondycji. Zegarek Baby-G nie tylko przypilnuje, aby doba nie była za krótka, ale będzie również stylowym strażnikiem punktualności, który pozwoli na wszystkie z wymienionych aktywności bez zdejmowania go z nadgarstka! Przewrotne zestawienia kolorystyczne to rozwiązanie nie tylko dla nastolatek, ale również dla pewnych siebie kobiet, które z powodzeniem godzą wszystkie role, z jakimi przyjdzie im się mierzyć. Istnieje ryzyko, że nasza latorośl czasem pożyczy Twój zegarek Baby-G, ale pomyśl, że bez skrupułów możesz zmienić codzienną afirmację z: „Byle do piątku” na „Keep Calm! You are a cool mom!”

Zegarek Damski Baby-G BGS 100SC 4AER

Achy i ochy — westchnienia dusz romantycznych

Prosta estetyka, okrągła lub prostokątna tarcza zegarka Atlantic jest ucieleśnieniem kobiet, których każda minuta musi być produktywna ponad normę. To również odzwierciedlenie romantycznej duszy, która letnie popołudnia i wieczory spędza na czytaniu książki „Duma i uprzedzenie” w przydomowym ogrodzie. Która wychodzi z założenia, że zegarek przede wszystkim powinien być dobry (używając bardzo dużego skrótu myślowego). Subtelny, nienachalny, ale o wysokiej jakości. W końcu substytuty nie są warte większej uwagi, dlatego zegarki Atlantic sprawiają, że komponując go z przyjemną mimiką twarzy, każdy dostrzeże romantyczną stronę charakteru, niemal z XIX-wiecznej Europy.

Spódnica, spodnie? Spódnicospodnie — łamiąc zegarkowe stereotypy

Tak wiele modeli zegarków jest obecnie unisex, że czasem trudno zorientować się, czy jest w nim więcej pierwiastka kobiecego, czy męskiego. Nic oczywiście nie stoi na przeszkodzie, by panie nosiły zegarek mężczyzny, jednak jeszcze kilkadziesiąt lat temu nie do pomyślenia było, by na tych drobnych nadgarstkach były czasomierze o średnicy powyżej 30 milimetrów, a dziś całe kolekcje damskich modeli, jak chociażby zegarków Pierre Ricaud, w swojej budowie mocno są stylizowane na te męskie, o masywnej kopercie i bransolecie. Niezwykle modne w ostatnich latach projekty można utożsamiać z niekonwencjonalnym spojrzeniem na trendy, jednak podkreśli świadomość wyboru i świeżość spojrzenia. Odważnie opakowana klasyka to dobitny sygnał, że doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, co w modowym świecie się dzieje, a tym samym pozwoli na mały manifest hardego charakteru, który nie da się zaszufladkować. Producent zegarków Pierre Ricaud doskonale zdaje sobie z tego sprawę, nie rezygnując jednocześnie z bardziej tradycyjnych propozycji. Ot, każdy znajdzie coś dla siebie.

Zegarek Damski Pierre Ricaud

Zegarkowy epilog

Chociaż kreatorka mody Coco Chanel mówiła, by przed wyjściem z domu zdjąć jedną rzecz, z pewnością nie miała na myśli zegarka. Ten powinien zdobić każdy nadgarstek. W końcu nie tylko zadba o punktualność lub zwieńczy wizerunek dopasowany do miliona zasad, które każdego dnia przychodzi nam wcielać. Pozwoli przemycić pierwiastek charakteru, który jak przypomnienie przywoływać będzie same dobre skojarzenia i podkreśli „moje ja” w świecie dzielonym z innymi.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2019

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 2732 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-26
ok
2024-02-25
Wszystko jak należy
pixel