Co należy wiedzieć o technologii Casio Tough Solar?

2022-04-21

Panele solarne to coraz częściej wykorzystywane w nowoczesnych zegarka rozwiązania, które gwarantują wysoką precyzję pomiaru czasu i niezawodność. Dowodem tego jest m.in. fakt, że każda prestiżowa marka produkująca wysokiej klasy czasomierze, posiada w swojej ofercie modele, wyposażone właśnie w zasilanie solarne — w przypadku firmy Casio, jest to system Casio Tough Solar. W jaki sposób działa? Czy jest efektywny i co wyróżnia go na tle konkurencyjnych rozwiązań? Oto szczegółowe informacje!

Tough Solar Casio

Co to jest Casio tough solar?

Czasomierze wykorzystujące panele solarne jako źródło energii uważane są za niezawodne, niezwykle dokładne, a także odporne na szkodliwe warunki atmosferyczne, czy środowiskowe. Swoją ogromną popularność zawdzięczają również samowystarczalności, ponieważ nie korzystają z żadnego zewnętrznego źródła energii jak bateria, a także zapewniają ciągłość pracy, bez naszej ingerencji, gdyż nie wymagają ręcznego nakręcania.

Wykorzystywany w wysokiej klasy czasomierzach marki Casio panel słoneczny jak ma to miejsce w przypadku zegarka męskiego EDIFICE EQB 1100DC 1AER, działa w oparciu o wspomniany wcześniej moduł Casio Tough Solar, który niemal zaraz po wypuszczeniu na rynek, podbił serca wielu użytkowników. Oczywiście modele reprezentowane przez zegarki Casio Edifice, to nie jedyne kolekcje w dorobku marki. Moduły słoneczne znaleźć można również wśród czasomierzy takich jak zegarek męski G-SHOCK G-SQUAD Heart Rate Monitor Bluetooth - FC BARCELONA - GBD H1000BAR 4ER, który zachwyca wyjątkowym designem, ale również mnogością funkcji dodatkowych jak m.in. bluetooth i limitowanym nakładem.

Praca Casio Tough Solar polega na kumulowaniu energii świetlnej, dostarczanej zarówno z naturalnego źródła, jakim jest słońce, jak i ze źródeł sztucznych, do których należą np. domowe lampy, a następnie na zamienianiu jej w energię elektryczną, zasilającą mechanizm czasomierza. System na tle konkurencji wyróżnia niezwykle wysoki poziom światłochłonności. Oznacza to, że aby zasilić mechanizm, zegarek potrzebuje kontaktu choćby z minimalnym źródłem światła, do jakiego możemy zaliczyć np. lampy fluorescencyjne.

Niezawodność Casio Tough Solar

Casio Solar, po pełnym naładowaniu, będzie w stanie skutecznie zasilać pracę mechanizmu czasomierza przez okres sięgający do 2 lat w przypadku najbardziej zaawansowanych modeli, nawet jeśli schowamy je do szafy, w zamkniętym szczelnie pudełku. Co ciekawe, przy tak wymagających warunkach, działać będą nie tylko podstawowe funkcje, jakie oferują zegarki Casio męskie, ale również te bardziej energochłonne, do których zaliczamy sensory, alarmy czy kalibrację czasu.

System Casio Tough Solar stał się niemal ikoną kultowej wręcz serii zegarków sportowych G-SHOCK. Dowodem tego są designerskie zegarki męskie i zegarki Casio damskie jak np. subtelny i przyciągający spojrzenia zegarek damski G-SHOCK Bluetooth MSG B100DG 4AER.

Zegarek solarny marki Casio, nie musi być jednak drogi. Wysokiej klasy system Casio Tough Solar znajdziemy również w modelach, których ceny zaczynają się już od 250 zł. Doskonałym przykładem będą m.in. zegarek Casio STL S300H 1AEF oraz zegarek Casio Waveceptor WV M60 9AER, wykonane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, odpornego na złe warunki pogodowe.

Casio tough solar

Jak działa zegarek solarny?

Casio solar, jak również inne zegarki solarne swoją pracę opierają na wykorzystaniu energii świetlnej i zamienieniu jej w energię elektryczną. W tym celu wykorzystywane są mikropanele, rozlokowane przy tarczy czasomierza. Pozyskana dzięki nim energia, przekazywana jest następnie do kondensatora, który finalnie zasila zegarek solarny, a także magazynuje nadmiar energii, w przypadku wystąpienia ograniczonego kontaktu ze źródłem światła.

Casio solar to oczywiście nie tylko nowoczesne zegarki sportowe. Wśród topowych modeli znajdują się również zegarki na pasku eleganckim jak m.in. zegarek Casio Lineage LCW M170TD 1AER, który sprawdzi się doskonale w roli stylowego dodatku do strojów wizytowych i smart casual.

Zegarki Casio Tough Solar to finezyjne połączenie nowoczesności, stylu i niezawodnych rozwiązań technologicznych. Dzięki nim jesteśmy gotowi nawet na najtrudniejsze warunki outdoorowe, a szeroka oferta marki Casio pozwala idealnie dostosować model wykorzystujący mechanizm solarny do indywidualnych potrzeb i możliwości finansowych.

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2022
Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 2910 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-22
Polecam
2024-07-21
Co tu dużo pisać. Jak zwykle rewelacja. Najlepszy sklep, najlepsze ceny, najlepsza obsługa. Mega szybka wysyłka. Polecam.
pixel