Ekologiczne zegarki

2019-02-08

W 2019r jeszcze większe znaczenie zyska ekologia i troska o naszą zieloną planetę. W związku z tym zwracamy większą uwagę na to co kupujemy. Wiele osób świadomie wybiera produkty jak najbardziej ekologiczne.

Można wyróżnić kilka grup zegarków, które w różnym stopniu są ekologiczne.

Solar

Pierwszą taką grupą, może nie najbardziej ekologiczną ale nie obciążającą nadmiernie środowisko, są zegarki z mechanizmem solarnym. Zegarki te nie zużywają baterii, zasilane są energią słoneczną. Dzięki temu nie ma potrzeby co dwa - trzy lata, wymieniać zużytej baterii. Ogniwo solarne wytrzyma minimum 15 lat, zanim będzie potrzebna jego wymiany. Udogodnieniem jest też to, że oszczędzamy na czasie, ponieważ nie chodzimy z wymianą baterii do zegarmistrza.

Jeśli zainteresowało Was rozwiązanie Solar, to warto oglądnąć ofertę Casio, Seiko, Bering. Trzeba zwrócić uwagę, że Citizen nazywa tą technologię Eco-drive : Zegarki z baterią słoneczną.

Solar

Smile w 100% ekologiczny

Do solarów zaliczamy również zegarki marki Q&Q ze serii Smile. Chciałem je wyróżnić z pośród solarów, ze względu na materiał z jakiego jest wykonana koperta z paskiem. Są wykonane z tworzywa sztucznego pochodzącego z odzysku 100% (recykling). Ponadto, tworzywo nie uczula i jest bardzo lekkie. Niektóre modele mają namalowane na paskach kolorowe motywy, związane z zwierzętami zagrożonymi wyginięciem. W naszej ofercie, jeden z najbardziej przyjaznych naturze produktów.

Kolekcja zegarków Smile.

Mechanika

Do kolejnej kategorii należą zegarki mechaniczne. Są jeszcze bardziej ekologiczne jak solary. Zegarki nie posiadają żadnych ogniw. Nie wymagają energii elektrycznej do działania. Energię do życia pobierają od swoich właścicieli. Całkowicie mechaniczne należy nakręcać koronką. Automaty zaś wymagają wprawienia ich w ruch - czyli noszenia na ręce. Bardzo wdzięczne grono zegarków. Żyją ekologicznie wraz ze swoim właścicielem.

Szczególnie polecamy mechaniki marek tj. Seiko, Orient, Atlantic, Roamer, Vostok Europe, Sturmanskie, Adriatica.

Mechanik

Kinetic

Ostatnią grupą są zegarki z mechanizmem Kinetic. Obecnie Seiko zainwestował w rozwijanie technologii klasycznej mechanicznej, nie rozwijając mechanizmów kinetycznych. Obecnie w ofercie mamy zaledwie jeden taki zegarek, ale warto wspomnieć o tej technologii z uwagi na brak baterii w zegarku. Mechanizm zasila kondensator, który pobiera energię z rotora. Ruch ręki napędza rotor. Sytuacja podobna jest jak z werkiem automatycznym.

Myślę, że wybór jest całkiem spory i każdy myślący o ekologi użytkownik, znajdzie dla siebie zegarek.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2019
Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 2735 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-27
Zakup wymarzonego zegarka VOSTOK odbyło się błyskawicznie, towar oryginalnie zapakowany z metką z najlepszą ceną na rynku. Na pewno wrócę do DEMUS przy zakupie następnego zegarka. POLECAM!
2024-02-26
ok
pixel