Gdzie powiesić zegar w salonie?

2022-01-07

Kolorowy, czy monochromatyczny? Duży, czy dyskretny i subtelny? Jaki zegar ścienny do salonu wybrać, by podkreślić jego charakter, styl i zadbać o praktyczne funkcje? Przede wszystkim należy pamiętać, aby czasomierz stanowił atrakcyjny i przemyślany dodatek, który nie tylko będzie cieszył oczy swoim designem, ale również spełni swoje zadanie, którym jest precyzyjne odmierzanie czasu. Poznaj kilka sposobów i tricków, które zwiększą jego czytelność i widoczność z każdego miejsca w salonie!

Zegar - funkcjonalna ozdoba każdego salonu

Pośpiech przed wyjściem do pracy, czy przyjazdem gości może doprowadzić do wielu stresujących sytuacji, które potrafią negatywnie wpłynąć na nasze nastawienie i samopoczucie. Nerwowe sięganie po telefon znajdujący się w kieszeni lub szukanie go po całym pomieszczeniu, mogą te negatywne odczucia jeszcze bardziej spotęgować, wprowadzając atmosferę pełną zdenerwowania i stresu.

Czytelny, wyraźnie odznaczający się czasomierz powieszony w salonie to rozwiązanie, które nie tylko uatrakcyjni Twoją przestrzeń, ale przede wszystkim pozwoli na pełną kontrolę nad czasem. Wystarczy jedno szybkie spojrzenie, by wiedzieć dokładnie, która jest godzina i ile czasu pozostało do wyjścia lub przyjazdu gości. Bez nerwowego szukania telefonu i niepotrzebnego stresu.

zegar z kukułką

Zegary ścienne do salonu - wybieramy najlepsze miejsce

Miejsce, w którym zdecydujemy się powiesić zegar lub nawet zegary ścienne, jeśli zależy nam na strefach czasowych z różnych miejsc świata, odgrywa kluczową rolę w dbaniu o ich aspekt nie tylko wizualny, ale przede wszystkim funkcjonalny. Mimo iż nie istnieją konkretne zasady, które mówiłyby dokładnie, gdzie powinny się znaleźć nasze zegary, by zwiększyć ich czytelność, to możliwe jest zastosowanie kilku prostych trików.

Decydując się na tak czytelne modele, jak zegar ścienny JVD HB09 jego miejsce w salonie nie będzie aż tak istotne, gdyż godzinę będzie można sprawnie odczytać właściwie z każdego miejsca. Oczywiście stylowe zegary JVD to nie jedyny wybór dostępny na rynku, a modele, na które się zdecydujemy, nie muszą być aż tak minimalistyczne i klasyczne. W stylowym salonie z nutką glamour o wiele lepiej sprawdzą się takie modele jak zegar ścienny Karlsson Lace Cut Out Black KA5442BK, którego oryginalny design nie tylko przyciągnie spojrzenia, ale również stanowi piękną ozdobę salonu.

Jak zatem wybrać dla niego idealne miejsce? Wystarczy zaznaczyć punkt, w którym planujemy go powiesić, a następnie z różnych miejsc jak kanapa, fotel czy np. stół, jeśli nasz salon pełni również funkcję jadalni, określić, w jakim stopniu czasomierz jest widoczny i czytelny.

Nisko przy ziemi, czy zaraz pod sufitem?

Bez względu na to, jaki model wybierzemy, czy będą to modne zegary JVD, czy awangardowe i niecodzienne zegary Karlsson jak zegar ścienny Karlsson Face Mint Green KA5458, warto trzymać się zasady, że powinny być one powieszone jak obrazy, tzn. na wysokości wzroku. Wysokość ta wynosi ok. 150-160 cm nad podłogą. Często jednak na tej wysokości spotkać można również inne elementy salonu jak kanapa, czy meble. W takiej sytuacji możliwe jest zawieszenie czasomierza nieco wyżej, jednak w granicach rozsądku. Im wyżej będziemy zmuszeni zadzierać głowę, by odczytać godzinę, tym mniej praktyczny okaże się czasomierz.

Chciałbyś powiesić zegar, ale nie jesteś pewien, w których miejscach w ścianie znajdują się przewody elektryczne? Przede wszystkim, by mieć całkowitą pewność, że nie uszkodzisz kabli podczas wiercenia, warto zaopatrzyć się w plany budynku lub mieszkania. Taka wiedza nie tylko zapobiega niepożądanym uszkodzeniom, ale również znacznie zwiększy Twoje bezpieczeństwo. Jeśli jednak z jakiegoś powodu nie jesteś w stanie wejść w posiadanie takich dokumentów, możesz kierować się ogólnymi wartościami, które zakładają, że główne instalacje znajdują się na wysokości ok. 30 cm, pod sufitem i ok. 15 cm od futryny drzwi.

Zegar Karlsson

Aranżacje na czasie - stylowo i praktycznie

Zegary ścienne już od dawna nie pełnią jedynie praktycznej funkcji odmierzania czasu, a wręcz urosły do poziomu małych dzieł sztuki. Kolorowe, transparentne, wykonane z marmuru, drewna, a nawet materiałów biodegradowalnych - bez względu na to, czy Twój pokój dzienny to surowy industrial, ciepła rustykalna przestrzeń, czy urządzony w myśl Hygge salon skandynawski, z pewnością znajdziesz model idealnie spełniający oczekiwania.

Stylowe zegary Karlsson, których niecodzienny design przyciąga spojrzenia swoją oryginalną formą, lub zabawa różnymi stylami jak w przypadku modernistycznego zegara wiszącego z kukułką LAVVU LCT4021 mogą nadać Twojemu salonowi świeżości i modnego charakteru.

Jakie jest zatem najlepsze miejsce na powieszenie zegara w salonie? Potraktuj go jako kluczowy element aranżacyjny. Zadbaj, by był doskonale widoczny z każdego miejsca, a będzie pełnił nie tylko rolę intrygującej ozdoby, ale również praktycznego i funkcjonalnego elementu wyposażenia wnętrza.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2022

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 2818 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-23
Bardzo solidna firma. W moim przypadku dokonali niemożliwego Polecam.
2024-04-14
Szybka realizacja i pomoc w zamówieniu. Polecam
pixel