Jaki smartwatch wybrać dla seniora?

2022-03-30

Zegarek dla babci oraz zegarek dla dziadka to wyjątkowe upominki, które zostaną z osobą obdarowaną na długie lata. Smartwatch dla seniorów to urządzenie, które powinno wyróżniać się przede wszystkim prostotą obsługi oraz intuicyjnym i dobrze widocznym interfejsem. Jak zatem dobrać idealny inteligentny zegarek do potrzeb seniora? Omawiamy najważniejsze funkcje i parametry!

Smartwatch dla seniora — na jaki zegarek postawić?

Smartwatch, zwłaszcza dla osoby starszej to nie tylko nowoczesny gadżet, ale również praktyczne urządzenie, które może zwiększyć jej bezpieczeństwo. Zegarek z ciśnieniomierzem dla seniora, czy zegarek medyczny dla seniora muszą być jednak odpowiednio przystosowane do wymagań osoby starszej.

Przed zakupem musimy się upewnić, że obsługa urządzenia jest tak prosta, jak to tylko możliwe. Zbyt wiele funkcji dodatkowych, lub za mały, nieintuicyjny wyświetlacz mogą przysporzyć naszym seniorom niepotrzebnego stresu i kłopotu. Nie warto również decydować się na modele wyposażone w takie funkcje, z których nasz dziadek lub babcia zwyczajnie nie będą korzystać.

Decyzja dotycząca zakupu, jakim jest smartwatch dla seniora, powinna być zatem dokładnie przemyślana, a sam zakup najlepiej, aby odbył się w towarzystwie osoby starszej, która od razu będzie mogła urządzenie wypróbować. Taki test pomoże również zweryfikować, czy smartwatch dla seniora jest wystarczająco czytelny i wyraźny.

Pozostając w temacie czytelności wyświetlacza, koniecznie należy wspomnieć o bardzo kluczowej kwestii, jaką jest kontrast. Smartwatch dla seniorów powinien charakteryzować się dużym zróżnicowaniem barw oraz ich nasyceniem.

smartwatch dla seniora

Zegarek z ciśnieniomierzem dla seniora

Smart zegarek dla babci i zegarek dla dziadka to doskonały prezent na każdą okazję, który może znacznie ułatwić ich codzienne życie. Wybierając spośród wielu dostępnych na rynku modeli, warto wybrać zegarek z ciśnieniomierzem dla seniora, umożliwiający monitorowanie stanu zdrowia.

Inteligentny zegarek dla seniora za sprawą umieszczonych od spodu koperty czujników prowadzi regularny pomiar ciśnienia i w przypadku wykrycia anomalii może poinformować o tym właściciela, jak ma to miejsce m.in. w przypadku modelu Pacific 24-12-RG-Mesh lub Rubicon RNCE40DIBX01AX. Należy jednak pamiętać, że smartwatch Rubicon czy też smartwatch Pacific to nie urządzenia medyczne, a jakość ich pomiaru warto w razie konieczności również zweryfikować z profesjonalnym ciśnieniomierzem.

zegarek dla seniora

Zegarek z pulsometrem dla seniora

Wybierając smartwatch dla seniorów, warto postawić również na takie modele jak Pacific 20-5-Black-Black oraz Rubicon RNCE38RIBX03AX, które wyposażone są w pulsometr. Pomiar tętna jest możliwy za pośrednictwem diod, które rozlokowane są na spodzie koperty. Ich zadaniem jest emisja światła, które następnie odbija się od naczyń krwionośnych. Dzięki temu zarówno Smartwatch Pacific, jak i Smartwatch Rubicon otrzymują niezbędne informacje, które zostają następnie wyświetlone na tarczy.

W przypadku aktywnych seniorów doskonale sprawdzą się również takie dodatkowe funkcjonalności jak np. tryb spacer, który umożliwia pomiar dystansu, oraz przebytych kroków. Krokomierz dla seniora w połączeniu z licznikiem spalanych kalorii oraz funkcją monitorowania jakości snu kompleksowo zadbają o zdrowie osoby starszej i pomogą jej cieszyć się dobrą formą i witalnością.

Smartwatch Pacific 20-5

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2022

Polecane

Smartwatch Pacific 24-12-RG-Mesh

Smartwatch Pacific 24-12-RG-Mesh

165,00 zł brutto/1szt.
Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 2818 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-18
Jestem zadowolona z obsługi, wszystko przebiegło sprawnie, towar dotarł w terminie, b. starannie zapakowany.
2024-04-14
Szybka realizacja i pomoc w zamówieniu. Polecam
pixel