Jaki zegar do wnętrza skandynawskiego?

2022-01-11

Cieszący się niemalejącą popularnością wystrój w stylu skandynawskim, zdobył uznanie ze względu na swoją prostotę i minimalizm, a także schludność i wyszukaną elegancję. W odróżnieniu od innych motywów foma stylu skandynawskiego wciąż ewoluuje, dokładając nowe elementy w postaci połączeń z bardziej żywymi kolorami, czy bogatszym wzornictwem, inspirując i przyciągając coraz więcej zwolenników.

zegar skandynawski

Charakterystyczne elementy stylu skandynawskiego

Mimo iż chyba każdy z nas słyszał o takim pojęciu jak styl skandynawski, tak naprawdę niewiele osób może wykazać się wiedzą z zakresu jego konkretnej charakterystyki. Najczęściej kojarzony jest z bielami i absolutnym minimalizmem, co jest prawdą jedynie do pewnego stopnia. Ze względu na swoją rosnącą popularność, styl skandynawski na przestrzeni ostatnich lat dostosowywał się zarówno do przestrzeni loftowych, jak i rustykalnych, wykształcając kilka nowych odmian, do których zaliczamy styl new nordic, gustawiański, folkowy oraz scandi chic.

Mimo iż bazę stanowią w dalszym ciągu biele, czernie, odcienie szarości i ikonograficzny minimalizm, to dzięki kilku ewolucjom, styl skandynawski zyskał nieco świeżości, pozwalając cieszyć się jego urokami szerszej grupie. Niezmienne podstawy stylu skandynawskiego, to bez względu na jego odmianę wciąż materiały jak najbardziej zbliżone do naturalnych. Znajdziemy tam drewno oraz plecionkę, a także minimalistyczne i surowe cegły, zestawione z elementami betonowymi. Minimalistyczna przestrzeń, w której zastosowano jasne kolory takie jak biele, czy szarości nie tylko rozświetla każde pomieszczenia, ale również wizualnie je powiększa i odgraca.

W wystrojach skandynawskich znajdziemy zatem dużo dodatków, które wykonane są z naturalnych materiałów, jak m.in. koce z wełny, zegary ścienne, których podstawę stanowią drewno i tekstylia, jak np. w zegarze ściennym MPM E07.3663.5150, a także gliniane oraz betonowe misy ozdobne i wazony. Często, zwłaszcza w bardziej współczesnych wariacjach na temat stylu skandynawskiego, ciepłe drewno łączone jest z surowością metalu, tworząc doskonale wpisujący się w przestrzenie industrialne kontrast.

Nie tylko minimalizm - skandynawskie zegary ścienne

Scharakteryzowanie idealnego czasomierza ściennego, który stanowiłby kwintesencję stylu skandynawskiego, jest niemal niemożliwe. Oddające jego estetykę zegary wyróżniają się zarówno ekologicznymi materiałami, bardzo często w 100% biodegradowalnymi, ale z drugiej strony również designerskimi kontrastami w postaci metalu i drewna jak w przypadku zegara ściennego MPM E07.3664.5251, który zachwyca swoją prostotą i nieco industrialną nutą.

Zegary ścienne, a nawet zegary naklejane w stylu skandynawskim mają jednak jedną cechę wspólną, a jest nią prostota. Pozbawione są zbędnych ozdobników i innych niepotrzebnych elementów, które mogłyby utrudnić odczytanie godziny. Zegary skandynawskie są proste i funkcjonalne, a do ich przedstawicieli możemy zaliczyć wiele modeli dostępnych w ofercie takich marek jak zegary LAVVU, czy zegary Prim.

zegar w stylu skandynawskim

Naturalne piękno

Już przy pierwszym kontakcie z wnętrzem urządzonym w stylu skandynawskim można zauważyć, że inspiracje czerpie on przede wszystkim z natury. Czasomierze takie jak m.in. popularny model marki Prim, zegar ścienny Prim Organic Soft - A E07.4093.5301 nie tylko zachwycają swoją prostotą, ale również wykorzystanymi do ich produkcji materiałami, do których zalicza się drewno, a także filc, stanowiący czytelną i odznaczającą się tarczę.

Styl skandynawski w wielu odsłonach

Ponieważ zegary w stylu skandynawskim to prawdziwa kopalnia pomysłów i inspiracji, wybór idealnego modelu nie należy do najłatwiejszych. Do minimalistycznych mieszkań nordyckich pasować będzie delikatny industrial dostrzegalny w takich modelach jak zegar ścienny MPM Vintage Freshly E04.4113.9053. Prostotę i oszczędność oferują również zegary naklejane jak LAVVU VCT1042, dzięki którym przestrzeń nabierze nieco nowoczesnego vibe'u. Z kolei w bardziej klasycznym dla stylu skandynawskiego wnętrzu, doskonale sprawdzą się wszystkie oszczędne białe i szare modele, z delikatnymi, drewnianymi akcentami.

Naturalnie, czy minimalistycznie? Odnajdź swój własny styl skandynawski, wybierając spośród wielu designerskich i przyciągających spojrzenia zegarów ściennych. Nadaj swojemu wnętrzu wyjątkowy, unikalny klimat, dzięki któremu poczuje spokój i harmonię płynącą ze skandynawskiej filozofii szczęścia Hygge.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2022

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 2819 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-18
Wszystko ok
2024-04-15
5
pixel