Jeszcze zegarek, czy już biżuteria?

2018-12-10

Na tak postawione pytanie najlepiej jest odpowiedzieć banalnie: to zależy. I faktycznie, bo tyle ile odcieni szarości, tyle opinii na ten temat. Najprostszym sposobem na rozstrzyganie sporów tego typu jest porównanie, jednak bliższe byłoby to subiektywnej recenzji, niż obiektywnej analizie zegarka/biżuterii.

Złoto, diamenty i błysk!

Oplata nadgarstek, jest w różnych odcieniach złota, a przy wykończeniu wykorzystano diamenty — ta krótka i pozornie prosta zagadka, która celowo pozbawiona jest rodzaju, idealnie pasuje zarówno do zegarka, jak i bransoletki. Jednak czy jedno wyklucza drugie? Skądże znowu. W końcu, decydując się na zakup nowego czasomierza, w dużym stopniu decyzję podejmujemy na podstawie naszego poczucia estetyki. I albo nam się podoba, albo nie. Jednak prostym zabiegiem kompromisu otrzymaliśmy zegarek na bransolecie. Wilk syty i owca cała? Nie do końca. Wprawdzie jego podstawowa właściwość jest zachowana, jednak wielość komponentów, nieuchronnie przybliża zegarek z diamentami, jak chociażby propozycje marki Roamer, do biżuterii, z dodatkową funkcją godzinową.

zegarek biżuteryjny Roamer na kobiecym nadgarstku

Mniej znaczy więcej

Trendy zmieniają się częściej niż temperatura w sezonie letnim, więc dotyczą one również branży zegarkowej. Kilkadziesiąt lat temu noszone były na łańcuszku, później wskoczyły na nadgarstki. Z materiałów zaczęto wykorzystywać stal, skórę, dzianinę, a nawet tworzywo. Naturalnym więc stało się dekorowanie tarczy lub koperty kamieniami szlachetnymi czy grawerami, jak chociażby w kolekcjach damskich zegarków modowych. Powstaje więc pytanie, czy konieczne jest dokładanie kolejnych bransoletek, gdy tak ozdobny zegarek biżuteryjny może spełniać już jej rolę? Na dodatek, w takich zegarkach jak Rosefield, kobieta może sama zmienić klasyczny pasek na elegancką bransoletę. Jedno z popularnych powiedzeń mówi, że mniej znaczy więcej, więc może niech będzie tak w tym przypadku?

Zegarek lorus z diamnetami

Niestety, ale jednoznacznej odpowiedzi na pytanie „Jeszcze zegarek, czy już biżuteria?” nie znaleźliśmy. Chociaż może to i lepiej? Zawsze pozostaje możliwość ponownego zadania go, gdy w zapełnionych nowościami półkami i pośród internetowych katalogów znajdziecie idealny zegarek, który wzbudzi zachwyt lub jakąś wątpliwość?

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2018

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 2733 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-25
Wszystko jak należy
2024-02-25
Polecam
pixel