Konserwacja i czyszczenie skórzanego paska od zegarka

2022-03-22

Skóra naturalna zachwyca swoją szlachetnością i eleganckim wyglądem. Niestety, pod wpływem takich niekorzystnych czynników zewnętrznych jak wilgoć, czy oddziaływanie skrajnych temperatur może ulec degradacji, która przyczyni się do pogorszenia jej walorów estetycznych. Na szczęście istnieje kilka prostych trików jak wyczyścić pasek od zegarka, które skutecznie spowolnią niszczenie skóry naturalnej i pozwolą cieszyć się jej pięknem nawet przez kilka sezonów. W jaki sposób zadbać o pasek do zegarka ze skóry naturalnej? Podpowiadamy!

skórzany pasek

Jak wyczyścić skórzany pasek od zegarka?

Pasek do zegarka skórzany narażony jest na oddziaływanie wielu szkodliwych czynników. W cieplejsze dni do jego porów może dostać się nasz pot, który w połączeniu z fragmentami złuszczonego naskórka tworzy doskonałe środowisko do rozwoju bakterii. Konsekwencją będzie nie tylko nieprzyjemny zapach, ale również zmiana oryginalnego koloru.

Proces starzenia oraz degradacji mogą spowolnić dodatkowe elementy jak paski skórzane wodoodporne. Jeśli jednak w Twojej kolekcji znajdują się tradycyjne paski skórzane do zegarków, sprawdź jak wyczyścić zegarek prawidłowo by zapewnić mu doskonały wygląd nawet przez kilka sezonów.

Chcąc zadbać by zegarek, pasek skórzany i inne jego elementy zachowały swój nienaganny wygląd jak najdłużej, warto wykorzystać do ich czyszczenia suchą ściereczkę z mikrofibry. Pierwszym krokiem będzie dokładne osuszenie i przetarcie paska w każdym miejscu. Pozwoli to usunąć z jego powierzchni wszystkie zabrudzenia w postaci piasku, czy pyłu, które mogłyby uszkodzić skórę na późniejszych etapach czyszczenia.

Kolejnym krokiem będzie delikatne zwilżenie tej samej lub kolejnej ściereczki i nałożenie na nią delikatne detergentu. Skórę nacieramy bardzo ostrożnie bez nadmiernego namaczania, które mogłoby ją uszkodzić. Po osuszeniu i usunięciu pozostałości mydła, pasek do zegarka skórzany pozostawiamy do całkowitego wyschnięcia. Pamiętaj jednak by unikać bezpośredniej ekspozycji na słońce. Zegarek, skórzany pasek oraz wszystkie inne jego elementy najlepiej pozostawić w domu, w bezpiecznym miejscu, gdzie nie będą narażone np. na uszkodzenia mechaniczne.

Jak dbać o skórzany pasek od zegarka? Kilka wskazówek!

Piękny wygląd czasomierza oraz skórzanego paska zależy nie tylko od umiejętność ich prawidłowego czyszczenia, ale także od odpowiedniej pielęgnacji. Aby zagwarantować dobrą kondycję skórze naturalnej, niezbędne jest przestrzeganie kilku prostych zasad.

Przede wszystkim pamiętaj by przed wejściem pod prysznic lub przed kąpielą zdjąć zegarek z nadgarstka. Stały kontakt z wodą przyczynia się do bardzo szybkiego pogorszenia jego stanu, co widać w szczególności na jasnych skórzanych paskach jak m.in. w zegarku męskim Timberland TBL.TDWGB2103401 Ferndale.

Skóra naturalna nie przepada za kontaktem z wilgocią w żadnej postaci. Zarówno wspomniane sportowe zegarki Timberland, jak i eleganckie Citizen zegarki należy trzymać z dala od słonej wody mogącej uszkodzić strukturę skórzanego paska, który stanie się przez to bardziej podatny na pęknięcia.

Nie wskazany jest również wszelki kontakt z kremami, perfumami i innymi produktami kosmetycznymi. Każdy czasomierz warto także ściągnąć z nadgarstka przed przystąpieniem m.in. do wykonywania prac domowych i przed snem.

pasek skórzany

Konserwacja paska zegarka — na czym polega?

Bez względu na to, czy wybieramy ekskluzywne zegarki szwajcarskie jak Aviator Bristol Scout V.3.18.0.161.4, czy przystępne i designerskie zegarki Timberland, m.in. model Timberland TBL.TDWGD2103202 Durham, sama wiedza jak wyczyścić pasek od zegarka może okazać się niewystarczająca. Aby cieszyć się pięknem skóry naturalnej jak najdłużej, niezbędna jest również prawidłowa konserwacja.

W tym celu przygotowujemy specjalną pastę czyszczącą, a następnie sięgamy po nasze zegarki damskie i zegarki męskie. Pasta stanowi mieszankę jednej łyżeczki wody oraz sody oczyszczonej. Po dokładnym wymieszaniu przenosimy preparat bezpośrednio na pasek i pozostawiamy do wchłonięcia na ok. godzinę.

Kolejnym krokiem będzie sięgnięcie po ściereczkę z mikrofibry i usunięcie nadmiaru pasty. Dzięki niej pozbędziemy się wszystkich tłustych plam i odbarwień, a także nieco odświeżymy oryginalny kolor. Następnie zegarek pozostawiamy do całkowitego wyschnięcia. Jak wyczyścić zegarek z bardziej uporczywych zabrudzeń? Możliwe, że konieczne będzie sięgnięcie po profesjonalne detergenty, dedykowane do skóry naturalnej.

Konserwację paska skórzanego zamykamy zabezpieczeniem go przed ewentualnym kontaktem z wilgocią. Doskonałym wyborem będą np. środki do pielęgnacji siodeł, olejki do skóry, a nawet oliwa z oliwek. Pamiętaj jednak by nie przesadzić z jego ilością, preparat lub olejek nakładamy cienką warstwą, a następnie osuszamy delikatnie szmatką i ponownie pozostawiamy do pełnego wyschnięcia.

Stylowy i przyciągający spojrzenia czasomierz to doskonały pomysł na prezent dla niego lub dla niej. Chcą jak najbardziej wydłużyć jego piękny wygląd, warto zdecydować się na regularne czyszczenia, a także zabiegi konserwacyjne nie rzadziej niż co 2-3 miesiące. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się wyjątkowym prezentem oraz jego idealnym stanem przez wiele sezonów.

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2022
Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 2576 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-11-27
Super profesjonalna obsługa. Bardzo miła Pani i przy tym mega znawca tematu. Gratuluje pracowników.
2023-11-22
Jak zawsze szybko tanio i bezpiecznie. Polecam serdecznie
pixel