Marki zegarkowe na R — Roamer, Rubicon, Rosefield na najbliższe miesiące

2020-08-31

Zegarkowy alfabet nie musi być tożsamy z tym właściwym, dlatego bez najmniejszego zachowania chronologii i kolejności przyjrzymy się kilku markom, których wspólnym mianownikiem będzie tym razem pierwsza litera nazwy. Każda z nich ma inne korzenie, inną filozofię projektu, a przede wszystkim grupę odbiorców. I chociaż spełniają swoje podstawowe przeznaczenie wskazując czas, to styl projektu każdego z nich reprezentuje same skrajności.

R jak Rosefield, czyli Radość mody użytkowej

Amerykańsko-holenderska współpraca zaowocowała doskonałym projektem nowoczesnych, stylowych i mocno osadzonych w trendach zegarków Rosefiled. I chociaż na pierwszy rzut oka można go zaliczyć do wzorów klasycznych, to detale oraz kolorystyka jasno rysują go jako lidera grupy czasomierzy fashion. Jest on wprawdzie brandem stricte powiązanym ze sztuką zegarmistrzowską, jednak wywodzi się z jednych z najbardziej inspirujących miast: Nowego Jorku i Amsterdamu, a oba te miejsca są niezwykle stylowe. Takie więc są też te dodatki. Skierowane do współczesnych kobiet, które wiedzą co z czym nosić. Do kobiet, które bawią się modą i mają o niej spore pojęcie. Koralowy pasek skórzany, do którego przypięto 3 ozdobne szlufki, pełniące jedynie ozdobną funkcję, to niespotykany i nietuzinkowy szablon, na którym opierać będą się kolejny designerzy konkurencji. Kwadratowa, różowozłota koperta i osadzone na minimalistycznej, chłodno-białej tarczy indeksy w tej samej, miedzianej barwie dowodzą najlepszego smaku mieszkanek miasta nadgryzionego jabłka, a przeglądając popularne magazyny trendotwórcze, niejednokrotnie można natrafić na zegarki Rosefield.

Zegarek Damski Rosefield The Boxy QOPRG-Q026

Zegarek Damski Rosefield The Boxy QOPRG-Q026

R jak Roamer, czyli Rasowy klasyk najwyższej jakości

Szwajcarzy nie należą do najbardziej wylewnych ludzi. Trzymaj rezon, są powściągliwi, a przy tym bardzo zamiłowaniu w tym, co najlepsze. Do takich też należą zegarki Roamer, którym już niejednokrotnie poświęcaliśmy sporo uwagi. Już po pierwszych oględzinach widać, że marka jest dumna ze swojej kilkusetletniej tradycji — informuje o tym bowiem rok założenia manufaktury poniżej logotypu na czarnym cyferblacie czasomierza. Jest on wybitnie prosty, można pokusić się o stwierdzenie, że jest wręcz chłodny, jednak wzornictwo tej marki od wielu dekad jest doceniane przez zagorzałych fanów brandu. Cały projekt jest mocno stylizowany na męski wzór, jednak jego zminiaturyzowana wersja doskonale prezentuje się na damskim nadgarstku. Zachwyca nie tylko tarcza, ale i bransoleta zbudowana z mieszanych, zarówno dużych, jak i małych ogniw, a także minimalistyczne indeksy i godziny główne: 6 oraz 12, które na myśli przywodzą wzornictwo najlepszych szkół projektowych. Szafirowe szkiełko oraz stal chirurgiczna to standard zegarków Roamer, dzięki czemu można je uznać za bezawaryjne czasomierze, które przez długie lata będą w idealnym stanie.

Zegarek Damski Roamer

Zegarek Damski Roamer Elements Ladies 650815415550

R jak Rubicon, czyli Ruch to zdrowie!

Zegarek Rubicon to coś zupełnie z innej beczki. Jest już nie tylko czasomierzem, ale i pełnowartościowym smartwatchem, który w estetyczny sposób staje się strażnikiem wydolności i kondycji, a jednocześnie futurystycznym urządzeniem, umożliwiającym komunikację z innymi. Wszystkie te funkcjonalności są oczywiście powiązane modułem bluetooth ze smartfonem, jednak od teraz to z pozycji nadgarstka możemy sterować naszym telekomunikacyjnym światem. Co zatem oferuje ten wielozadaniowy gadżet? Przede wszystkim szereg rozwiązań wspierających dbanie o dobrą formę i zdrowie. Pozwala monitorować tętno, nie tylko w czasie aktywności fizycznej oraz je zapisuje. Podobnie zresztą jak liczbę spalonych kalorii i kroków w trakcie treningu. Mierzy także przebytą odległość. Pomaga w zlokalizowaniu telefonu poprzez dźwiękowe wywołanie oraz wyświetla wiadomości SMS i numer telefonu osoby dzwoniącej. Czytając listę wszystkich jego unowocześnień, części z was jawi się przed oczami masywne, bardzo męskie urządzenie. I tu spore zaskoczenie. Całość została zamknięta w bardzo stylową, pozłacaną obudowę i meshową bransoletę zapinaną magnetycznie. Rozwiązanie te znane jest głównie z drogich urządzeń popularnych marek technologiczny, ale zegarki Rubicon wcale im nie ustępują. Mają wręcz cenową i estetyczną przewagę nad konkurencją.

Damski Rubicon Smartwatch

Smartwatch Damski Rubicon RNBE37GIBX05AX

R jak Różnorodność!

Każdy z przytoczonych modeli to zupełnie inna propozycja. Pozwala na pokazanie siebie z innej strony lub spełnienie odmiennych oczekiwań. Wszak kobieta zmienną jest! Łączy je naprawdę niewiele, jednak z całą pewnością warto mieć je w swojej kolekcji i zostać im wspólnym mianownikiem, zupełnie jak literka R.

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2020

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 2735 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-28
Profesjonalny sprzedawca.
2024-02-26
SUPER POLECAM!!!!!!
pixel