Męskie zegarki dla kobiet — czy istnieją?

2020-03-17

Kobieta w męskiej koszuli, jak głoszą filmy, książki i kolorowe magazyny, jest niezwykle zmysłowa. Czy podobnie rzecz ma się z czasomierzami? Dla wielu mężczyzn zegarki to swoiste insygnia. To atrybut, bez którego nie wyobrażają sobie wyjścia z domu, a już z pewnością nie pożyczą go nawet damie swego serca. Wiele popularnych serii zakłada wersje unisex lub 2 rozmiary „dla niej i dla niego” tego samego wzoru. I świetnie. Czy wypada jednak, by kobieta kupowała męski model z myślą o sobie? W naszej opinii — jak najbardziej.

Kobieta zaGSHOCKowana?

Przez wiele lat linia zegarków Casio G-Shock dedykowana była jedynie mężczyznom. Zresztą takie też było pierwotne założenie projektantów. Z czasem jednak pojawiły się pierwsze modele Baby-G, ostatnio zaś rozbudowano kolekcję o serię damskich G-Shocków, które adekwatnie do proporcji nadgarstków zostały pomniejszone. Porównując więc męskie i żeńskie warianty, nie trudno wysnuć wniosek — tych pierwszych jest zdecydowanie więcej. I nie chodzi tylko o kolejne linie, a przede wszystkim o warianty kolorystyczne. Dostrzega to część klientek, które świadomie decydują się na tradycyjne, duże modele. Czy wygląda to nienaturalnie? Nic bardziej mylnego. W modzie zegarkowej wciąż równolegle funkcjonują dwa mocne trendy: minimalistyczne, subtelne projekty kontra duże, masywne, a w damskich wersjach stylizowane na męskie modele. Nie ma więc nic zdrożnego w tym, że płeć piękna nosi 42-mm koperty na nadgarstku.

Zegarek Męski G-SHOCK Carbon Core Guard GA 2110SU 9AER

Doskonałym przykładem uniwersalności męskich G-Shocków jest żółto-czarny Carbon Core Guard GA-2110SU. Zarówno jego rozmiar, jak i kolorystyka świetnie dopasują się do nadgarstka obu płci. Jeśli więc preferujemy partnerskie relacje, nic nie stoi na przeszkodzie, by nosić go na zmianę. Z jego pełnej funkcjonalności, w postaci stopera, timera czy alarmu mogą z powodzeniem korzystać i panie, i panowie.

Zegarek Męski G-SHOCK Carbon Core Guard GA 2110SU 9AER

Zegarek Męski G-SHOCK Carbon Core Guard GA 2110SU 9AER

Podobnie rzecz ma się w przypadku nieco mniejszego, utrzymanego w charakterze vintage modelu ze stalową kopertą GMW-B5000. Subtelniejszy rozmiar oraz plastyczny pasek z tworzywa idealnie oplecie kobiecy przegub. Dodatkowym udogodnieniem jest wielofunkcyjny mechanizm, rozbudowany o moduł Bluetooth. Dzięki niemu następuje kalibracja godziny, daty oraz powiadomień z kalendarza ze smartfona, za sprawą dedykowanej aplikacji. Model ten pochodzi z limitowanej serii, co jeszcze bardziej napędza na chęć posiadania go w swojej kolekcji.

Zegarek Męski G-SHOCK FULL METAL CASE LIMITED GMW B5000 1ER

Zegarek Męski G-SHOCK FULL METAL CASE LIMITED GMW B5000 1ER

Damsko-męski styl klasyczny

Wiele kobiet demonstruje swoje niezadowolenie, zapoznając się z dedykowanymi im kolekcjami popularnych marek stricte zegarkowych, szczególnie tych bardziej prestiżowych. Koperta o 32-mm średnicy wygląda doskonale na nadgarstku, jednak czasem panie potrzebują odmiany, domagają się więc modeli o większym rozmiarze, bez kompromisu w kontekście wysokiej jakości. Pozostaje więc oferowanie męskich, które z pewnością przypadną im do gustu. Doskonale w tym przypadku sprawdzi się zegarek Balticus z 42-mm kopertą. Ozdobna tarcza z tzw. gwiezdnym pyłem spełni kryteria zarówno gabarytów, jak i estetyki. Dopracowanie w najmniejszych szczegółach oraz wysokogatunkowe komponenty z pewnością znajdą uznanie wielu kobiet.

Zegarek Męski Balticus StarDust Gwiezdny Pył slim kwarc z datownikiem

Zegarek Męski Balticus StarDust Gwiezdny Pył slim kwarc z datownikiem

Minimalistyczny, ale bardzo okazały zegarek Roamer z ceramiczną bransoletą niezmiennie wzbudza zainteresowanie u obu płci. Oryginalnie występują w dwóch rozmiarach, jednak bardzo często panie wybierają większy model dla siebie, co oczywiście nikogo nie dziwi. Nie jest on bowiem nieproporcjonalnie duży w stosunku do drobnych nadgarstków. Co więcej, marka nie popada w skrajności i utrzymuje standardy smuklejszych wersji, nabierając cechy tzw. unisexowych wzorów.

Zegarek Męski Roamer C-Line 657833 49 55 60

Zegarek Męski Roamer C-Line 657833 49 55 60

Podobną retorykę zaobserwować można w kolekcji Sealine i Seabase męskich zegarków Atlantic. Dzięki 42-mm szerokości z powodzeniem może być noszony przez kobiety. Odpowiednia barwa świetnie skomponuje się z pasującą biżuterią, dlatego bez obaw można wskazać go jako potencjalny męski zegarek dla kobiet.

Zegarek Atlantic Seabase 60347.45.31

Zegarek Atlantic Seabase 60347.45.31

Czy istnieją męskie zegarki dla kobiet?

Jak łatwo zauważyć, jest wiele propozycji czasomierzy, które z powodzeniem mogą noszone być przez panie i panów. Wprawdzie przyjęte przez projektantów kanony zakładają jednorakie przeznaczenie, opierając się przede wszystkim na wieloletniej tradycji, jednak ewolucja mody jest na tyle galopująca, że trudno na pierwszy rzut oka rozpoznać płeć kolekcji. A to, czy swobodnie czujemy się w mniejszych bądź większych rozmiarach zegarków zależy tylko od nas, więc zasada prób i błędów może okazać się jedynym słusznym testem dopasowania.

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2020

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 2818 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-18
Jestem zadowolona z obsługi, wszystko przebiegło sprawnie, towar dotarł w terminie, b. starannie zapakowany.
2024-04-14
Szybka realizacja i pomoc w zamówieniu. Polecam
pixel