2020-02-27

Najciekawsze zegarki lutego 2020

Przedstawiamy zestawienie najistotniejszych zegarków w lutym 2020. Modele zostały wybrany spośród naszych nowości. Wybór oparty jest nie tylko o gust i urodę, wyróżniamy także oryginalne i nietypowe pomysły zegarmistrzowskie, które potrafią nas zaskoczyć.

Nautica Porthole NAPPRHS12 - Limitowana edycja

Pierwszy szkielet Nautica musiał zwrócić naszą uwagę. Zegarek ma solidną podstawę w postaci mechanizmu automatycznego Miyoty. Indeksy pomalowane są na kolory różnych flag. Pomysł sam w sobie jest zadziwiający ale z całą resztą się dobrze komponuje i naprawdę może się podobać. Zegarek sprzedawany jest wraz z pudełkiem, posiadające charakterystyczny otwór na wzór okien z nitami w łodziach podwodnych.

Nautica Porthole NAPPRHS12

Nautica skeleton

Sturmanskie Luna 25 6S20-4785406 - Edycja Limitowana

Marka Sturmanskie projektuje swoje zegarki z detalami nawiązującymi do podbojów kosmosu. Stworzona dla fanów astronautyki i klasyki zegarkowej.

Ciekawą nowością tej firmy jest nowa “Luna” z meteorytem na tarczy. Kamień ma chropowatą fakturę, która przypomina księżyc i dość wyraźnie lśni. Ozdobnik jest umieszczony pod indeksem 12, pomiędzy zegarami stopera. Może nie jest to przysłowiowa gwiazdka z nieba ale daje się nabierać, że posiadam kawałek księżyca w zegarku - taka prosta i przyjemna myśl.

Sturmanskie Luna

Vostok N1 Rocket NE57-225O566

Można powiedzieć, kolejna rakieta Vostoka ale za to jaka! Wykonanie rezerwy chodu w postaci dużego wskazania w kształcie półksiężyca, zajmująca pół tarczy. Tak naprawdę, cichym pomysłodawcą tego rozwiązania jest Seiko, które zaprojektowało ten mechanizm i stosuje w swojej kolekcji Presage ;) Vostoki pracują na werkach Seiko, co przekłada się na wzory tej Litewskiej marki. Ta kooperacja wychodzi na dobre Vostok Europe, dzięki temu mamy solidne japońskie wnętrze, opakowane wschodnioeuropejską myślą designową.

Najbardziej zachwyca nas poniższa wersja kolorystyczna. Ten kto dobrał kolory w tej rakiecie, popisał się dużym wyczuciem łączenia barw i smakiem. Połączenie seledynu z brązowym i brązem(sic!) jest przepyszne! To głównie kolory nam zaimponowały, wybierając ten zegarek do naszego miesięcznego podsumowania.

Vostok N1 Rocket NE57-225O566

Damski Balticus Sky Variety Bi Rose

Balticus rozwija sukcesywnie kolekcję damską. Zrobiła się ona na tyle duża, że można stwierdzić w jakim kierunku podążą. Zauważamy wyraźnie biżuteryjną tendencję, wszystkie dotychczasowe wzory mają bransoletki i eleganckie tarcze. Ciekawy jestem czy pojawią się wersje paskowe dla kobiet.

Co istotne dla pań, Sky Variety ma masę perłową i nierysujące się szafirowe szkło. Wyróżniony zegarek ma również rozbudowany datownik. Osobliwa jest podwójna podziałka, wydaje się sztuką dla sztuki bo praktycznie nie rozumiem tego zastosowania. Dość sporo tych elementów, ale razem mogą się podobać i jestem pewien, że znajdą się fanki tego projektu.

Damski Balticus Sky Variety Bi Rose

Balticus Deep Water

Poniższy Balticus to klasyczny nurek z klasa wodoszczelności równą WR300, z zakręcanym deklem i koronką, ale to polski nurek z napisem na tarczy “"Made in Poland”. Ten polski akcent najbardziej cieszy i faworyzuje go wśród konkurencji nurków. Jest to dobra rzemieślnicza robota, poszczególne elementy koperty czerpią wzorce z najlepszych nurków. Wyróżnia się tutaj zdecydowanie jeden oryginalny element, zwróć uwagę na indeks godziny 12, przedstawiony w formie dwóch butli z tlenem - świetny niuans. Ten zegarek ma solidne duże ogniwa w bransolecie i masywna kopertę, daje to pozytywne wrażenia podczas oglądania go.

Zegarek sprzedajemy w zestawie z dodatkowym paskiem silikonowy, doskonałym do nurkowania.

Balticus Deep Water

Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 2818 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-22
Polecam
2024-04-14
Szybka realizacja i pomoc w zamówieniu. Polecam
pixel