2019-02-06

Najciekawsze zegarki stycznia 2019

Balticus z fazami księżyca

Kolejny model z awanturynem na tarczy z armady Balticus. Nie jest to następny Gwiezdny pył, poza niebieskim kamieniem, jest to kompletnie nowy projekt. Największą nowością na tarczy jest dodanie wskazania fazy księżyca. Jest to pierwszy zegarek tego producenta z taka komplikacją mechanizmu. Umiejscowienie datownika z fazą księżyca jest oryginalne, nie przypominam sobie dotąd takiej konfiguracji na tarczy. Kolejną różnicą jest zmiana mechanizmu automatycznego na kwarcowy. Konieczna zmiana jeśli miała się zachować podobna cena, przy zastosowanych fazach księżyca. Zegarek dzięki temu zyskał, a konkretnie to stracił na grubości(sic!). Metamorfoza jest duża bo z 14 na 9mm. Koperta jest smuklejsza, zgrabniejsza, z zauważalnie cieńszym pierścieniem.

Prostokątny LTP-E156M

Około 10 lat temu prostokątne zegarki cieszyły się bardzo dużym wzięciem. Jeszcze do niedawna kanciaste zegarki były bardzo passe. Żadna marka nie miała ich od dawna w ofercie.

Jak to z modą bywa, lubi powracać nowym wydaniu. Powoli marki zegarkowe, próbują zaszczepić ten nowy stary trend i przywrócić modę na prostokąty. Jestem ciekawy jak przyjmie się ten design z powrotem. Specjalnego powodzenia jeszcze takie rozwiązanie nie ma ale wzory potrzebują z pół roku musza się przyjąć, zanim klienci się do niech przekonają. Obecnie jest to nowinka dla tych, którzy są odważni i lubią być do przodu z modą. Nadal utrzymującym się trendem jest siateczkowa bransoletka, w którą LTP-E156M jest ubrany.

Damski Tomek w różowym złocie

Tommy Hilfiger jest naszym bestsellerem. Model 1781963 posiada ciekawy wzór na tarczy - prosty, geometryczny ale oryginalny. Tworzy on ciekawe rysunki wraz ze wskazówkami, które cały czas zmieniając swoje położenie, tworzą coś nowego. Motyw linii ma coś w sobie, co przyciąga wzrok i się podoba. Należy zwrócić uwagę, że brakuje indeksów i cyfr na tarczy. Wbrew pozorom, usunięcie ich to dobry zabieg, zwiększający czytelność. Tarcza nie jest przesadzona i zalana wieloma szczegółami. Interesującym akcentem jest znacznik firmowy na wskazówce minutowej. Jest to rozwiązanie nie tylko estetyczne ale przede wszystkim bardzo praktyczne. Ten drobny detal pomaga w szybszym rozpoznaniu poszczególnych wskazówek, co zwiększa czytelność tej minimalistycznej tarczy.

Citizen BM7108-81L

Klasyczny elegancki design Citizen. Największy urok tego zegarka to struktura na tarczy. Model z ekologicznym mechanizmem solarnym i ze szkiełkiem szafirowym za 739zł to świetne połączenie jakości do ceny produktu.

Save The Ocean Black Series

Nowa limitacja z serii Save The Ocean. Jest to popularny "Żółw" w czarnym wydaniu. Ten legendarny model nie różni się od swoich poprzedników poza nowym kolorem.

Bardzo ciekawie zegarek wygląda w ciemności, kiedy widać tylko fosforyzujące indeksy i wskazówki - jak czarny diabeł, któremu swiecą się tylko oczy. Zegarek bardzo czytelny w słabym świetle w głębi oceanu i nie tylko. Czarna bransoleta ma ciekawy matowy kolor z lekkim połyskiem w ostrym świetle. Jest to dość dyskretny połysk, nie mający w sobie ani grama z taniego blichtru.

Jest to bardzo ciekawe wydanie, kolor stali dużo zmienia w charakterze Żółwia, nam się bardzo podoba.

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 2732 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-26
SUPER POLECAM!!!!!!
2024-02-24
Bardzo piękny zegar podoba mi się jestem zadowolony
pixel