Najlepsze zegarki na siłownię — dla niej i dla niego!

2020-01-19

Początek stycznia to czas postanowień noworocznych, które jak nigdzie indziej widoczne są w fitness clubach przeżywających prawdziwe oblężenie. Wytrwają w nim tylko najbardziej zdeterminowani, jednak nic tak nie motywuje, jak rywalizacja z samym sobą i pokonywanie własnych rekordów. Dlatego, poza wygodnymi butami, należy zabrać ze sobą możliwie jak najlepszy sportowy zegarek na siłownię.

Stylowe i funkcjonalne zegarki treningowe dla Pań

Czy zaczynając swoją przygodę z fitnessem, trzeba zaczynać od najbardziej zaawansowanych modeli czasomierzy? Świetnie, jeśli mamy taką możliwość. Są jednak propozycje, które, w tym najbardziej weryfikowalnym nasz hart ducha, okresie zadbają o systematyczność ćwiczeń oraz dopilnują, byśmy z nimi nie przesadzili — a przy okazji nie nadwyrężą budżetu domowego. I jedną z nich jest zegarek Timex kolekcji Marathon, którego notabene nazwa zobowiązuje. Jego konstrukcja wpisuje się w kanon tradycyjnego elektronika zasilanego kwarcem, z dużym i wyraźnym wyświetlaczem, kopertą i paskiem z tworzywa oraz szeregiem udogodnień, które z pozycji nadgarstka przypilnują naszych siłowych wyzwań. Stoper, kalendarz oraz alarm to nieodłączne funkcje zegarka tego typu. Chcąc jednak zamienić bieżnię na wieczorny bieg na świeżym powietrzu podświetlenie typu Indiglo, określane niemal mianem kultowego, pozwoli na wygodne monitorowanie czasu.

Zegarek Timex Marathon TW5K84900

Zegarek Timex Marathon TW5K84900

Na podobną funkcjonalność możemy liczyć decydując się na zegarek Casio Sport, który podobnie jak Timex w całości wykonany jest z wygodnego tworzywa. W wolnym zestawieniu jednak lepiej wypada dokładność stopera, może bowiem wskazać pomiar z dokładnością do 1/100 sekundy przez pierwsze 60 minut oraz do 1 sekundy po pierwszej godzinie działania. Wyposażony jest również w 24-godzinny timer oraz 3 niezależne alarmy, które można ustawić na określony dzień i godzinę, przypominając jednocześnie o konieczności odwiedzenia siłowni.

Zegarek Damski Casio LWS 1000H 8AVEF

Zegarek Damski Casio LWS 1000H 8AVEF

Była mowa o kultowym podświetleniu, teraz słów kilka o jednym z przedstawicieli kultowej linii zegarków Casio Baby-G, uwielbianym przez kobiety na całym świecie za zawrotną wytrzymałość oraz charakterystyczny styl. Solidna konstrukcja opierająca się na tworzywie najwyższej jakości oraz głębiej osadzone szkiełko mineralne są gwarancją niezawodności. Dodatkowo ten najbardziej wrażliwy na zarysowania element zabezpieczony został stalowym „zębem” okalającym również kopertę, uniemożliwiając uszkodzenie wierzchniej części. Poza pakietem typowych dla zegarków elektronicznych funkcji posiada datownik odliczający dni do ustawionej wcześniej daty oraz wbudowaną pamięć, która pozwala na zapisanie aż 25 numerów telefonów, gdyby akurat trener personalny nie sprostał zadaniu i trzeba byłoby go zastąpić innym.

Zegarek Damski Baby-G BG 169M 1ER

Zegarek Damski Baby-G BG 169M 1ER

Dynamicznie rozwijająca się branża coraz śmielej łączy się z zaawansowaną technologią, która ubiera nadgarstek w wielozadaniowe urządzenia miernicze niemal każdy parametr związany z wysiłkiem. Damskie zegarki treningowe nie są więc tylko ładne — nie ustępują męskim odpowiednikom w niczym! Smartwatch Rubicon to nieodłączny kompan wszelkiego rodzaju treningów. Zsynchronizowany ze smartfonem poprzez darmową aplikację nie tylko monitoruje nasze postępy w czasie rzeczywistym, ale pozwala na obserwację i analizę postępów. Modele tej linii wyposażone są w krokomierz, stoper, a także mierzą ciśnienie krwi i długość snu oraz liczą spalone kalorie. Ponadto pozwalają na sterowanie odtwarzaczem muzyki na telefonie z pozycji nadgarstka, dzięki czemu nie wypadniemy z jednego tempa treningu. W swojej ofercie mamy wiele wariantów kolorystycznych, które z pewnością sprostają upodobaniom najbardziej wymagającym paniom.

Smartwatch Rubicon RNCE42DIBX01AX

Smartwatch Rubicon RNCE42DIBX01AX

Minimalistyczne i delikatne opaski to jeden z najmodniejszych, a jednocześnie bardzo użytecznych, dodatków ostatnich miesięcy. Dzięki wygodnej, wąskiej budowie jest niemal nieodczuwalny przy noszeniu, co jest niezwykle istotne podczas zaawansowanych ćwiczeń na siłowni. Jest to jednak wielka technologia w niewielkiej konstrukcji, posiada bowiem szereg udoskonaleń pozwalających na przeprowadzenie wielu efektywnych treningów. Zegarek JK Active wyposażony jest moduł Bluetooth, dzięki któremu możliwe jest sparowanie go z telefonem. Dzięki temu mierzy on kroki, rejestruje liczbę spalonych kalorii oraz czas i tętno.

Smartwatch JK Active JKA01 BKGR

Smartwatch JK Active JKA01 BKGR

Męskie zegarki na siłownie

Podczas pokonywania swoich słabości i kolejnych wyzwań treningowych mężczyźni nie przywiązują może wielkiej uwagi do stroju, w którym podnoszą kolejne ciężary — istotne są jednak czasomierze, którymi nie tylko można pochwalić się wśród współćwiczących, ale umożliwiają przeprowadzenie zaawansowanych i wyśrubowanych planów treningowych.

Z pewnością pomocny w tym będzie jeden z wielkiej rodziny zegarków Casio G-Shock, które zdecydowanie są ucieleśnieniem wielopokoleniowych potrzeb prawdziwych mężczyzn. Utrzymany w stylistyce retro DW-5600 wyróżnia się prostokątną kopertą oraz skromniejszym niż pozostałe G-Shocki budową. Wyposażony jest w stoper, alarm, timer oraz 20-ATM wodoszczelność, a skoro podczas testów wytrzymałości niestraszne im były ekstremalne upadki i samochody, to sztanga również go nie uszkodzi. Zachęcamy jednak, by sprawdzać wytrzymałość organizmu intensywnymi ćwiczeniami, nie zaś odporność na uderzenia czasomierza.

Zegarek G-SHOCK DW-5600E 1VER

Zegarek G-SHOCK DW-5600E 1VER

Jeśli jednak dopiero zaczynamy przygodę ze wzmożoną aktywnością fizyczną, warto postawić na elektroniczny zegarek Lorus, którego mechanizm pochodzi od japońskiego producenta Seiko. 10-ATM wodoszczelność, timer oraz stoper to tylko kilka zalet tego czasomierza, dzięki którym śmielej będziemy stawiać kolejne kroki w sportowym świecie.

Zegarek Męski Lorus R2367MX9

Zegarek Męski Lorus R2367MX9

Wśród męskich propozycji nie może zabraknąć wielofunkcyjnego smartwatcha, wyposażonego w szereg udoskonaleń, typowych dla urządzenia tego typu. Jednym z nich jest model marki Rubicon z 44-mm kopertą, które do niedawna kojarzone były głównie z damskimi czasomierzami.

Smartwatch Rubicon RNCE40BIBX01AX

Smartwatch Rubicon RNCE40BIBX01AX

Podobną funkcjonalność zachowuje smartwatch Pacific. Jest to jedna z najciekawszych propozycji ostatnich tygodni, ponieważ poza licznikami i rejestratorami umożliwia również wyświetlanie analogowej tarczy zegarka, zamieniając go w klasyczny i uniwersalny czasomierz.

Smartwatch Pacific 05 Guma Black Black

Smartwatch Pacific 05 Guma Black Black

Na koniec powrót to niezniszczalnych G-Shocków. Tradycyjny wzór z ponadprzeciętnie zaawansowanym mechanizmem, którego śmiało można zaklasyfikować do smartwatchów. Poza charakterystyczną wytrzymałością i 20-ATM wodoszczelnością czasomierz wyposażony jest w moduł Bluetooth, który dzięki bezpłatnej aplikacji na telefon pozwala na pełną synchronizację i rejestrację parametrów treningowych (krokomierz, licznik spalonych kalorii), a także na lokalizowanie smartfona z pozycji zegarka G-Shock Squad.

Zegarek Męski G-SHOCK G-SQUAD Bluetooth GBD 800UC 3ER

Zegarek Męski G-SHOCK G-SQUAD Bluetooth GBD 800UC 3ER

Nowy rok dopiero się rozpoczął, więc z pewnością to dobry moment na małą rewolucję treningową. Chcąc poznać bliżej konkretny model zegarka z naszej oferty, zapraszamy do kontaktu. Jesteśmy przekonani, że pomożemy Wam ze znalezieniem idealnego, naręcznego trenera personalnego.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2020
Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 2859 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-24
Szybka wysylka dziekuje
2024-05-19
świetna współpraca.
pixel