Pobudka! Budziki z mechanicznym dźwiękiem

2021-02-16

Poranna walka pomiędzy obowiązkami i chęcią dłuższego poleniuchowania pod kołdrą to zmora każdego — bez wyjątku. Większość wprawdzie już dawno zastąpiła tradycyjne budziki alarmem w telefonie (warto podkreślić, że smartfon nie jest budzikiem, a jedynie posiada funkcję alarmu!), jednak koneserzy designu i klasyki wciąż stawiają na pragmatyzm tradycyjnych, skuteczniejszych rozwiązań. Odruch ręki przy położonym pod poduszką telefonie niemal z automatu odrzuca kolejne wezwania do wstawania, więc prawdziwe brzmienie wydobywane przez zegar postawiony na stoliku nocnym wymusi jednak większą aktywność i wyeliminuje ryzyko zaspania.

Kolorowa rewolucja budzików JVD!

Chociaż nawet najbardziej eleganckie urządzenie czasem mamy ochotę potraktować młotkiem, to każdej sypialni potrzebny jest designerski twist. Budzik wskazówkowy z mechanicznym dzwonkiem marki JVD to doskonała propozycja dla osób w każdym wieku. Co więcej — będzie również świetnym prezentem dla naszych pociech, które jak nikt inny próbują odłożyć na później konieczności pobudki. Producent opiera się o najbardziej klasyczną konstrukcję wykonaną z metalu i zasilaną materią. Dźwięk wybijany jest przez młoteczek uderzający w połączone mostkiem gongi. Występuje w wielu wersjach kolorystycznych, a dostępny jest m.in. w intensywnej czerwieni oraz w lekkim błękicie z kontrastującymi, czarnymi wskazówkami.

Budzik JVD z mechanicznym dzwonieniem

Budzik wskazówkowy z mechanicznym dzwonieniem JVD SRP2216.4

Budzik wskazówkowy z mechanicznym dzwonieniem JVD SRP2216.3 czerwony

Budzik wskazówkowy z mechanicznym dzwonieniem JVD SRP2216.3 - 16x13 cm

Czechosłowackie wzornictwo w gierkowskich wnętrzach!

Niemal każdy magazyn o aranżacjach wnętrz, program telewizyjny poświęcony tej tematyce, a także branżowe portale internetowe podkreślają olbrzymie wpływy PRL-u w design. Wiele osób decyduje się więc na odświeżenie starych foteli, zalegających na babcinych strychach, na wstawieniu wielkich kwietników, ale i poszukuje pasujących dodatków, które tak naprawdę będą wisienką na architektonicznym torcie. Z odsieczą przychodzi budzik marki JVD, której początki słusznie kojarzą się z tą epoką u naszych południowych sąsiadów. Jednak nie tylko wygląd tych urządzeń przywołuje wspomnień czar — autentyczność polega przede wszystkim na prawdziwym, mechanicznym dźwięku budzenia, wydobywającym się z plastikowej obudowy. Złoto-metaliczny kolor kwadratowej konstrukcji z pewnością będzie odważnym kontrapunktem na połyskującym lakierem stoliku nocnym. Zasilany baterią mechanizm wykazuje bardzo wysoką precyzję wskazania godziny, także za przyczyną płynącej wskazówki sekundowej. To właśnie ten ciągły ruch eliminuje mikro drgania skokowej wskazówki, odpowiadające za powstanie ewentualnych wahań. Dodatkową pomocą, szczególnie dla osób mających problem z zaśnięciem, jest podświetlenie diodą LED, dzięki której możemy weryfikować czas nawet w całkowitym zaciemnieniu. Producent pomyślał także o opornych na budzenie — mechaniczny dźwięk powtarza się co 4 minuty, jeśli nie wyłączymy go całkowicie.

Budzik z dzwonieniem mechanicznym JVD SRP504.1

Budzik z dzwonieniem mechanicznym JVD SRP504.1

Azjatyckie budzenie Seiko!

Czarny, wtapiający się z nocny mrok budzik pozostawia tylko pozorny spokój w czasie snu. Dlaczego? Mechaniczny dźwięk budzenia poradzi sobie nawet z największym koneserem snu do południa. Prostokątny cyferblat posiada oznaczenia czterech godzin głównych i wskazówki w kontrastujący kolorze. Podobnie jak w poprzednim modelu, sekundnik porusza się płynnym ruchem, zasilany bateriami. Jak przystało na japońskie propozycje, budzik Seiko posiada dodatkowe funkcje: regulację głośności budzenia, drzemki i podświetlenie tarczy diodą.

Budzik Seiko z mechanicznym dzwonieniem QHK047K

Budzik Seiko z mechanicznym dzwonieniem QHK047K

Dźwięk mechaniczny czy elektroniczny?

Oba rozwiązania powinny być przede wszystkim skuteczne. I wszystko na to wskazuje, że takimi są. Jedni jednak uznają wyższość dźwięku mechanicznego, pozostali wciąż wyznają postępujące zmiany technologiczne. Wydaje się jednak, że ten naturalny dźwięk potrafi być bardziej czarujący w całej swoje nieprzyjemności, bo nawet twórcy kultowego filmu „Dzień świstaka”, który, bądź co bądź, krąży wokół pobudki, wykorzystują najbardziej klasyczny z klasycznych budzików, z tzw. uszami, w swoich materiałach reklamowych.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2021

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 2818 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-19
Gorąco polecam
2024-04-15
Bardzo sprawnie polecam
pixel