Ponadczasowe prezenty komunijne — radość w dobie koronawirusa

2021-04-20

Tego jak będą wyglądały tegoroczne ceremonie komunijne nie jest w stanie przewidzieć nikt. Po początkowych, entuzjastycznych prognozach wychodzenia z kolejnych fal, szybko weryfikowaliśmy rzeczywistość, popadając w kolejny rozdział pandemii. Czy jedno z najważniejszych wydarzeń w dotychczasowym życiu dzieci odbędzie się w wesołym nastroju? Czy odbędzie się w ogóle? Ciężko zaryzykować odpowiedzią jednoznaczną na te pytania. Warto jednak przygotować się na każdy scenariusz lub ostatecznie poprawić nastrój pociech pamiątkowym czasomierzem, który nie zniknie z nadgarstka przez najbliższe lata, bez znaczenia czy z epidemią, czy bez. A przecież zegarki na komunię są już niemal ikoniczne wsród prezentów na tej uroczystości.

Dla miłośników sportu i nie tylko — modele dla chłopców

Dla większości małych mężczyzn będzie to najpewniej pierwszy czasomierz w życiu. Stanie się więc swoistym symbolem, który nie tylko będzie wskazywał czas do zakończenia lub rozpoczęcia zajęć lekcyjnych, ale po latach przywoływać będzie miłe wspomnienia, a może i wywoływać uśmiech. Chyba pozycją obowiązkową w poszukiwaniach powinny być elektroniczne zegarki Casio, naładowane wieloma ciekawymi, dla chłopców w każdym wieku, funkcjami. Model z serii Casio Sport w całości wykonany został z tworzywa, wliczając w to także hesalitowe szkiełko. Niewątpliwą zaletą takiego rozwiązania jest łatwość utrzymania go w czystości, a przecież gonitwa za piłką lub po placu zabaw wymaga ofiar w postaci rozdartych spodni, obitych kolan i ubrudzonego czasomierza. Jakie funkcje posiada? Takie, którymi koniecznie trzeba pochwalić się kolegom z boiska: stoper, alarm, czas wszystkich stref oraz 24-godzinny, podświetlenie i wskaźnik faz księżyca (to na wypadek zamiłowania do wędkarstwa). Co więcej, nawet w przypadku zamoczenia go podczas walki o złowiona rybę z zegarkiem Casio nie stanie się zupełnie nic, ponieważ ma aż 10-atmosferyczną wodoszczelność.

Zegarek Męski Casio WSC 1250H 1AVEF

Zegarek Męski Casio WSC 1250H 1AVEF

Są jednak chłopcy, którzy od piłki wolą książki, a elektroniczne wyświetlacze zamienią na analogowe wskazówki. I doskonale! Różnorodność w tym wieku to najpiękniejsze doświadczenie u dorastających dzieci. Tu jednak pojawia się już zainteresowanie nie tylko tym, jak wygląda czasomierz, ale także kto jest na metce. Pozornie nie-dziecięca marka zegarków Tommy Hilfiger przychodzi na ratunek, jeśli właśnie to powinno determinować ostateczny wybór. Ważne jednak, aby, tak jak na tym przykładzie, komunijny prezent miał kopertę niewielkich rozmiarów oraz wygodny, silikonowy pasek. Ten akurat zaprojektowany został w intensywnie czarnym kolorze, doskonale pasującym do gładkiej tarczy. Na niej natomiast opisane zostały oznaczenia wszystkich godzin cyframi arabskimi, dzięki którym nauka odczytywania i kontroli czasu będzie jeszcze prostsza. Kopertę wykonano z niekorodującej stali szlachetnej, a wierzchnią część dziecięcego zegarka Tommy Hilfiger przykrywa odporne na uderzenia szkło mineralne.

Zegarek Dziecięcy Tommy Hilfiger 1791599

Zegarek Dziecięcy Tommy Hilfiger 1791599

Być kobietą, być kobietą — nawet mając 8 lub 9 lat!

Pierwsza Komunia Święta jest okazją do wyboru spektakularnej sukienki dedykowanej tej okazji, a to właśnie przebieranki lubią najbardziej dziewczynki w tym wieku. Dochodzi do tego również pierwsza biżuteria na własność, a nie podkradana mamie, oraz czasomierz. Absolutnym bestsellerem od niemal dekady jest klasyczny, analogowy model na białym pasku skórzanym oraz z kopertą i tarczą w złotym kolorze. I dokładnie taki jest niewielkich rozmiarów damski zegarek Q&Q! Producent chyba doskonale zna zmieniające się upodobania małych kobietek, ponieważ w miejscu godzin głównych: 3, 6, 9 i 12 osadził mieniące się kryształki. Warto także zwrócić uwagę, iż szampańska barwa nie jest farbą — to powłoka pozłocenia. W końcu wydarzenie ma miejsce raz w życiu, dlatego warto uczcić je stosownym do okazji podarkiem, jakim będzie damski zegarek Q&Q.

Zegarek Damski Q&Q QZ05J100Y QZ05-100

Zegarek Damski Q&Q QZ05J100Y QZ05-100

Analogicznie do charakteru chłopców, dziewczęta również wolą spędzać czas wolny w aktywny sposób. Tańcząc, biegając, pływając, a nawet chodząc po drzewach, udowadniając małym mężczyznom, iż powiedzenie o słabej płci to wierutny mit! I w tym przypadku wracamy do Casio, jednak do damskiej kolekcji zegarków Baby-G. Już sama nazwa wskazuje, do kogo kierowana jest cała seria. Z oczywistych powodów najlepszym wyborem będzie różowy wariant z wytrzymałego tworzywa, chociaż, walcząc ze stepretypem, producent oferuje całą gamę barw — nawet warianty czarne. Zasilany jest baterią, dzięki czemu nasza pociecha zawsze będzie na czas, a przynajmniej nie użyje argumentu o spóźniającym się czasomierzu. Analogowo-cyfrowe wskazanie godziny to niejedyne rozwiązanie, które czyni go wyjątkowym. Odpowiada za to szereg rewelacyjnych funkcji, a przede wszystkim ekstremalna odporność na upadki i uderzenia. Dzięki stoperowi, alarmowi, czasowi 12/24, timerowi, podświetleniu i wodoszczelność 10-atmosfer zegarek Baby-G będzie prezentem doskonałym, który może nawet zdetronizować pod względem ważności rower. Ot, z nim do basenu nie wskoczy.

Zegarek Damski Baby-G BA 110 4A1ER

Zegarek Damski Baby-G BA 110 4A1ER

Scenariusze wydarzeń, a oczekiwania

Chociaż walka z epidemią jest ciężka i wciąż trwa, to niewiele lżej będzie zmierzyć się z oczekiwaniami dzieci i ekscytacją na nadchodzący dzień Komunii Świętej, który może się odbyć w bardzo nietypowych warunkach. Dlatego warto sprawić, by ten wyjątkowy duchowo dzień stał się chociaż namiastką normalnych czasów, a zegarek komunijny z pewnością w tym pomoże.

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2021
Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 2743 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-03-03
Sklep dobry realizacja zamówienia bez problemów
2024-03-03
Wszystko w ok
pixel