Pora wstawać! Wielozadaniowe zegary cyfrowe.

2020-02-19

Dźwięk budzika jest prawdopodobnie jednym z najgorszych, jaki możemy usłyszeć rano. Nie pomogą tu ani nastrojowe melodie imitujące naturę, ani ulubiona radiostacja. Dlatego jest z nim jak z podatkami — jest raczej nieunikniony. Dobrze byłoby, gdyby roli zegara nie ograniczało się tylko do funkcjonalnej. Powinien stanowić nierozerwalną część wystroju wnętrza, dzięki której nie tylko wyjdziemy z domu o czasie, ale i będziemy na niego spoglądać chętniej niż na telefon komórkowy.

Najdokładniejsze budziki cyfrowe

Zegary cyfrowe przeżywają prawdziwy renesans. Opakowana w różnoraki sposób funkcjonalność coraz część zyskuje bardzo estetyczną szatę. Jednak nie dla każdego jest ona kluczowa. Dla wielu wyznacznikiem jest punktualność, która powinna być synonimem wszystkich urządzeń mierzących czas. W przypadku budzika JVD RB27.2. mówimy o regulacji godziny z wykorzystaniem fal radiowych, dzięki czemu otrzymujemy najwyższą precyzję chodu. Model ten zasilany jest wyłącznie bateriami, a poziom ich zużycia wizualizuje odpowiedni wskaźnik. Ma podwójną funkcję alarmu, dzięki której możliwie jest ustawienie dwóch pór budzenia. Dla tych, którzy lubią odłożyć wstanie na ostatnią chwilę, mamy dobrą wiadomość — jest wyposażony również w funkcję drzemki. Na cyferblacie wyświetlana jest pełna data: dzień, miesiąc oraz nazwa dnia tygodnia. Prawdziwą ciekawostką tego modelu jest opcja pomiaru temperatury wewnętrznej. Może być zamontowany do ściany, jak również postawiony na szafce lub innej, płaskiej powierzchni.

Budzik sterowany radiowo z termometrem JVD RB27.2

Budzik sterowany radiowo z termometrem JVD RB27.2

Designerskie zegary cyfrowe

Urządzenia tego typu mogą być również ozdobą. W zależności od preferowanego stylu możliwy jest dobór ultranowoczesnego, niemal futurystycznego czasomierza, tradycyjnego i prostego elektronika czy inspirowane PRL-owskimi tarczami wyświetlaczy magnetowidów. Jednymi z najpopularniejszych w ostatnim czasie są zegary cyfrowe, które dzięki wybitnie prostej konstrukcji nawiązując do popularnych odtwarzaczy kaset wideo. Gładki, czarny panel, na którym wyświetlane są czerwone bądź zielone cyfry godziny to prawdziwe bestsellery ostatnich miesięcy. Minimalizm modeli JVD jest dwutorowy: pierwszy wariant zakłada ograniczenie się tylko do wyświetlania godzin i minut, drugi zaś rozszerzony jest o rozbudowany datownik oraz wskaźnik temperatury pomieszczenia. Co ważne, są one zasilane sieciowo, jednak za sprawą wbudowanych akumulatorów podtrzymują pamięć czasu również podczas przerw w dostawie prądu. Prawdziwe perpetuum mobile, czyż nie?

Zegar cyfrowy JVD DH1.1

Zegar cyfrowy JVD DH1.1

Model ten występuje w kilku wariantach kolorystycznych oraz z różną funkcjonalności.

Zegar cyfrowy JVD DH2.1

Zegar cyfrowy JVD DH2.1

Zegar cyfrowy sterowany pilotem?

Idea użyteczności czasomierza naściennego jest jedna — ma bezbłędnie wskazywać godzinę. Co jednak w sytuacji, gdy posiada kilka funkcji? Czy każdorazowo należy go „przeklikać”, by ustawić pożądane rozwiązanie? Nic bardziej mylnego! Zegar cyfrowy Xonix pozwala na obsługę podstawowych funkcji z dowolnej pozycji, przy pomocy pilota. Wprawdzie posiadanie kolejnego „urządzenia do urządzenia” może nie być idealnym rozwiązaniem, jednak z pewnością znajdzie swoich fanów. Model 4001-RED jest prostym i estetycznym czasomierzem, którego wyświetlacz w podstawowym trybie wskazuje jedynie godzinę oraz minuty w systemie 12/24h. Możliwie jest także ustawienie pojedynczego alarmu. Podobnie jak poprzednik, jest zasilany sieciowo, ale dzięki 9V baterii zachowuje pracę budzika w razie zaniku napięcia sieciowego.

Zegar ścienny 4001-RED

Zegar ścienny 4001-RED

Na jaki zegar cyfrowy się zdecydować?

Odpowiedź na tak zadane pytanie nie jest oczywista. O ile już uporamy się z traumatycznym doświadczeniem wstawania wywołanego budzikiem (i tak jak wspominaliśmy, z tym zmartwieniem nie pomożemy), o tyle można sprawić, iż będzie ono przyjemniejsze, a estetyka urządzenia nie tylko zrekompensuje pobudkę, ale i pozwoli na podziwianie upływu czasu w ładniejszych okolicznościach.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2020
Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 2743 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-03-03
Wszystko w ok
2024-02-26
SUPER POLECAM!!!!!!
pixel