2020-03-23

Roamer Competence Skeleton

Romantyzm mechaniki

Zegarki mechaniczne zachwycają swoimi skomplikowanymi mechanizmami. Proste układy elektroniczne działają w oparciu o kwarc, w których wystarczy zasilić energią z baterii rezonator kwarcowego i przełożyć jego drania na wahnięcia wskazówki.

Mechaniczne projekty wymagają większego kunsztu, finezji i dokładności przy konstruowaniu. Takie werki składają się bowiem z bardzo wielu drobnych elementów, sprężyny, zębatek, koła napędowego, wałka, bębnów w, pokrywki, przekładni itd. Uff przynajcie, że robi ta lista wrażenie. Teraz sobie wyobraźcie, że całość musi razem idealnie się zazębiać tak, aby mierzyć aktualny czas. Sam dobór materiałów z których są wykonane wymaga sporego doświadczenia i wiedzy. Jest grono osób, które fascynuje taka technologia i romantyzm związany z manualnym nakręcaniem serca zegarka.

Zegarki mechaniczne z wysokim stopniem skomplikowania, które posiadają chronograf, wieczny kalendarz, faz księżyca i wiele innych wymyślnych wskazań wymagają sporego zaangażowania inżynierów(zegarmistrzów). Za wysokim wkładem pracy idą wysokie koszta. Stąd tak niebotyczne ceny niektórych zegarków.

Roamer Competence Skeleton

Szkielet czyli widoczny mechanizm

Wielu posiadaczom mechaników, nie wystarcza sama wiedza o tym, że ich zegarek jest tak wysoce złożony technicznie. Czucie i wiara nie mówi do nich silniej niż inżyniera szkiełko i oko ;) Chcieliby również zobaczyć pracę takiego werku. Mówiąc poważniej, nawet jeśli wiedzą i wierzą to miło jest pracujący oglądać goły mechanizm.

Z powodu takiego zapotrzebowania, zegarmistrzowie, wymyślili zegarki Skeleton. Marka Roamer ma w swoim portfolio takie konstrukcje. Kolekcja Competence Skeleton wydaje się nie posiadać tarczy. Przyglądając się uważnie widzimy małą tarczę w kształcie pierścienia, na której znajdują się zaledwie same indeksy z podziałką. Szeroki otwór w tarczy ułatwia podglądanie mechanizmu. Jeśli ktoś nie widział na żywo, działania skeletona, zapraszamy do sklepu stacjonarnego. Prezentacja dla nieznajomych w temacie, robi duże wrażenie.

Styl Skeletonów kojarzy się nowoczesnością. Równocześnie uroda tych modeli zachwyca surowością z jaka kojarzy nam się przemysł maszynowy. Sam zegarek jest mimo wszystko czytelny co świadczy o przemyślanej konstrukcji.

Roamer-Competence-Skeleton-III-101663-47-15-05N

Roamer-Competence-Skeleton-III-101663-49-45-05N

Szczegóły techniczne

Sercem kolekcji Roamer Competence Skeleton jest kaliber S10, łożyskowany na 24 kamieniach pracujących z częstotliwością 21 600 wahnięć na godzinę. Naciąg automatyczny, samonakręcający podczas noszenia ma rezerwę chodu wynoszącą około 36 godzin. Dokładność jest wysoka i określana jest w przedziale +-12 sekund na dobę. Zegarki występują w kilku klasycznych wariantach kolorystycznych - złotym i srebrnej stali, na brązowych lub czarnych paskach. Nie zabrakło również wersji na bransoletach. Ciekawie się prezentują modele z niebieską tarczą, to wersje dla mniej konserwatywnych z większą fantazją.

Roamer zaprezentował udane wzory, których posiadacze będą mogli nosić je jako uniwersalną stylizację. Zegarki wybornie prezentują się pod mankietem koszuli jak i w wersji casual.

Roamer-Competence-Skeleton-III-101663-41-55-05N

Cała kolekcja do zobaczenia tutaj

Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 2739 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-28
Profesjonalny sprzedawca.
2024-02-25
Wszystko jak należy
pixel