2019-01-09

Top zegarki 2018

W miniony roku widzieliśmy sporo ciekawych nowości. O wielu z nich można było powiedzieć, zegarek jak zegarek, ale to nie dla nich jest ten artykuł. Sporo zegarków nas naprawdę zachwyciło, kilka z nich chcielibyśmy wyróżnić. Dlatego przygotowaliśmy zestawienie najciekawszych zegarków minionego roku - 2018. Top 5 modeli, które wzbudziło największe zainteresowanie wśród klientów, zaimponowało designem lub rozwiązaniem technicznym. Zegarki zostały wybrane w oparciu o nasze magazyny i marki jakie oferujemy.

 

Design i technologia

Mijający rok wyróżniał się w kilku aspektach. Lista poniżej:

  • Łączność Bluetooth - synchronizacja czasu i daty ze smartfonem, przypomnienia z kalendarza oraz lokalizowanie zegarka telefonem.
  • Ozdobne tarcze - cała kolekcja Seiko Presage dystansowała konkurencje w tej kategorii. Każdy Presage był inny i miał odmienny smaczek na tarczy. Balticus stosował awenturyn niebieski. Trend nadal będzie utrzymany, ponieważ polska marka w nowym roku zaprezentuję tarczę z kamieniem meteorytowy.
  • Rozwijanie mechaniki - klasyka nadal jest modna. Rozwijane są nie tylko nowe cyfrowe technologie ale także klasyczne analogowe mechanizmy. Przykładem jest Seiko i ich najcieńszy automat.
  • Bransolety meshowe - sporo męskich modeli pojawiło się na siateczkowych bransoletkach.

 

GMW-B5000GD-9ER

Złoty GMW wywołał spore poruszenie w świecie G-shocka. Klasyczna oldskólowa bryła G-shocka, od wielu lat nadal na czasie, nawiązująca do modelu DW-5000C z 1983r. Zegarek limitowany i trudno dostępny.  Trzeba dodać, że jest to pierwszy G-Shock ze stalową kopertą.

Stalowa bransoleta jest elegancko wypolerowana na błysk, ogniwa wyglądają masywnie. Koperta oszlifowana na mat, wraz z negatywowym wyświetlaczem robią oszałamiające wrażenie. Zegarek lśni i błyszczy.

GMW-B5000GD został dodatkowo wyposażony w moduł Bluetooth. Ten nowy sposób synchronizacji zegarków na dobre zadomowił się w lepszych G-shockach.

 

RANGEMAN GPS NAVI GPR-B1000-1BER

Kolejny G-shock, który trafił na nasze zestawienie. Zegarek "wszystkomający" - mud resisant, kompas, GPS, bluetooth, wysokośiomierz, barometr, termometr. Możliwość zapamiętywania do 60 pozycji GPS ze wszystkimi tymi danymi przedstawionymi w formie graficznej na wyświetlaczu, robią z niego wyjątkowe survivalowe narzędzie. Zegarek z początku trudno dostępny w Polsce, ze względu na bardzo duże zamówienie dla wojska Polskiego. Jeśli zegarek staje się podstawowym wyposażeniem armii to świadczy tylko o jego użyteczności.

 

Seiko Snowflake

Najcieńszy mechanizm automatyczny Seiko, koperta o grubości 9,76mm. Przepiękna tarcza z fakturą płatków śniegu.

Obszerniejsza recenzja tutaj.

 

Seiko Presage Shippo Enamel SPB073J1

Ręcznie emaliowana tarcza z wzorem falii.Piękny zegarek. Dokładna recenzja znajduje się tutaj

 

Balticus Złoty Pył

Kolejny złoty zegarek, który zawrócił nam w głowach. Złoty Pył polskiej marki Balticus. Kolor tarczy to efekt zastosowania rzadkiego kamienia, jakim jest awenturyn niebieski. Minerał posiada wyjątkowy blask i przypomina gwiezdny pył. Obracając zegarek w rękach, światło zaczyna odbijać się pod różnymi kątami, dając spektakl awenturyzacji. Przypomina iskierki światła przefiltrowane przez mgiełkę pyłu, który unosi się w przestrzeni księżyca. Na zdjęciu powyżej mniejsza, damska wersja.

Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 2733 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-26
ok
2024-02-25
Wszystko jak należy
pixel