Vostok Europe Anchar jak łódź podwodna. Kolekcja na cześć rekordu prędkości!

2020-07-14

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu mało kto mógłby przypuszczać, że do takiej symbiozy dojdzie. W końcu ten Środkowo-Europejski kraj dość jasno demonstruje chęć rozstania ze wschodem. Jednak połączenie rosyjskiej inspiracji z litewską odwagą i siłą zaowocowało kolejnym wielkim projektem — dedykowanym łodzi podwodnej K162 Anchar, od której zresztą kolekcja odziedziczyła nazwę. Czym zasłynął statek, że stał się natchnieniem do stworzenia zegarków Vostok Europe Anchar? Podczas służby w marynarce wojennej był najszybszą maszyną tego typu, osiągając prędkość ponad 42 węzłów. Wydarzenie to trwale wpisało się w historię wojskowości i do dziś pozostaje jednym z największych osiągnięć w tej dziedzinie. Nie dziwi więc duma Rosjan z tego dokonania, a co za tym idzie — nazwanie jednych z najlepszych zegarków na świecie cześć K162 Anchar.

Zegarek Męski Vostok Europe Anchar 6S21-510C582

Zegarek Męski Vostok Europe Anchar 6S21-510C582

Kontynuacja kolekcji z początku obecnej dekady

Zegarki Vostok Europe Anchar po raz pierwszy światło dzienne ujrzały w 2011. I już wtedy szturmem podbiły rynek, prezentując absolutnie nadzwyczajne i niebanalne wzornictwo, a przy tym oferując możliwie jak najlepszą jakość. Wyróżnikiem kolekcji była, i jest w obecnej wersji, wodoszczelność na poziomie 30-atmosfer, która śmiało pozwala na określenie czasomierza „nurkowym”. Naturalnym było też zastosowanie dokręcanej koronki oraz dekielka, ale na tym nie koniec, ponieważ jednokierunkowy, antyrewersyjny, obrotowy bezel koperty pozwala na dokładne odmierzanie czasu spędzonego pod wodą. Dzięki tym rozwiązaniom możliwe i bezpieczne jest nurkowanie głębinowe ze sprzętem. Prawdziwym ewenementem, na który pozwalają sobie jedynie najwięksi w branży zegarmistrzowskiej, jest wykorzystanie mechanizmu automatycznego przy parametrach wodoszczelności tej klasy. Za precyzję chodu werku odpowiadają 24 kamienie łożyskowe, dzięki którym dokładność wskazania godziny jest niemal niezachwiana. Fani kwarcowych czasomierzy również nie mogą czuć się zawiedzeni, ponieważ kolekcja posiada również modele zasilane baterią.

Zegarek Męski Vostok Anchar NH35A-510A522

Zegarek Męski Vostok Anchar NH35A-510A522

Odważna kolorystyka w rosyjsko-litewskich czasomierzach

Wieloletnia współpraca dwóch przedsiębiorstw z sąsiadujących ze sobą krajów przyniosła nie tylko ponadprzeciętną jakość zegarków Vostok Europe Anchar, bo do tej rangi wybiło ją również nietuzinkowe wzornictwo i kombinacje kolorystyczne dla preferujących odważny styl ludzi. Producentowi zależało równocześnie na tym, aby również na lądzie w pełni korzystać z funkcjonalności czasomierza, co skłoniło go do dołączenia paska ze skóry cielęcej oraz silikonowego. Dzięki narzędziu, które również jest elementem zestawu, samodzielnie można wymieniać je na odpowiedni do danej sytuacji. Praktyczne, prawda? Co równie istotne, funkcjonalność została podana w bardzo wysmakowany, modny sposób. Łączenie różowozłotej koperty z intensywnie niebieskim paskiem i tarczą lub czarnego cyferblatu z żółtym mocowaniem prezentują się doskonale. W kolekcji znajdują się również warianty w modnym ostatnio wydaniu „all black”, a także zestawieniu chłodnej barwy stali z kolorem indygo. Jednak to detale sprawiają, że nie da się przejść koło nich obojętnie. Białe, czerwone i żółte elementy świetnie kontrastują z głównymi elementami, czyniąc całą serię jedyną w swoim rodzaju.

Zegarek Męski Vostok Europe Anchar 6S21-510O586

Zegarek Męski Vostok Europe Anchar 6S21-510O586

Innowacyjne podświetlenie i czytelność tarczy

Chcąc wzmocnić czytelność tarczy podczas nurkowania w głębinowych ciemnościach, zastosowano trytowe podświetlenie gazowe (więcej o rodzajach podświetleń znajduje się pod tym linkiem), które obecnie oferuje najwyższą jasność. Dla polepszenia efektu widoczności, godziny główne: 3, 6, 9 i 12 zostały oznaczone żółtą barwą, pozostałe zaś zieloną. Dzięki temu zabiegowi możliwe jest kontrolowanie godziny w każdych warunkach. Biorąc pod uwagę dedykowanie kolekcji ekstremalnym okolicznościom, tarcza została przykryta utwardzonym szkłem mineralnym o wysokiej przejrzystości. Jest bardzo odporne na uderzenia i upadki, a jednocześnie ciężko jest o jego zarysowanie. Zostało osadzone nieco głębiej, wystaje ponad nie bezel, co również stwarza naturalną barierę przed potencjalnymi uderzeniami i uszkodzeniami.

Krótka tradycja, wielkie osiągnięcia marki

Chociaż połączenie dwóch marek nie jest obarczone wielowiekową tradycją, to z pewnością zegarki Vostok Europe szturmem podbiły rynek, wpisując się w gusta milionów fanów tej marki. Połączenie unikatowego wzornictwa, doskonałej jakości a przede wszystkim historycznych inspiracji, stanowiących hołd dla istotnych wydarzeń skutkuje doskonałym przykładem wierności sztuce zegarmistrzowskiej w uwspółcześnionej wersji.

Źródło zdjęcia: www.facebook.com/Vostokeuropepolska/

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2020

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 2728 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-26
ok
2024-02-25
Polecam
pixel