Vostok Europe — potęga zza wschodniej granicy

2019-07-25

Na pytanie o czołowych producentów zegarków, niemal wszyscy odpowiadają podobnie: Japonia lub Szwajcaria. Jednak tuż za naszą północno-wschodnią granicą powstają naręczne dzieła sztuki nowoczesnej, które potrafią podbić serce już po pierwszym spojrzeniu. Propozycje tak oryginalne, że nie da się ich pomylić z żadnymi innym.

Zegarki Vostok Europe są stosunkowo młode w porównaniu z czołowymi reprezentantami branży, gdyż do pełnoletności brakuje im jeszcze trzech lat. Ich debiut związany jest ze wspólnym projektem dwóch przedsiębiorstw: litewskiego Vilnius Koliz oraz legendarnej, czystopolskiej fabryki czasomierzy Vostok. Głównym założeniem tej współpracy była ekspansja produktu na rynek europejski, który od lat jest papierkiem lakmusowym potencjału marki i olbrzymim rynkiem zbytu. Nie trzeba było długo czekać, by te nadbałtyckie projekty podbiły serca klientów, stając się prawdziwym strzałem w dziesiątkę.

Zegarek Vostok Europe w sklepie demus - zegarki.pl

Spektakularny debiut w Bazylei

Pierwsza kolekcja nie mogła zostać zaprezentowana nigdzie indziej poza targami w Bazylei w 2004 roku, gdzie została przyjęta bardzo ciepło. Projektanci wydobyli z sowieckich pierwowzorów to, co najlepsze, a unowocześniając je, wypełnili niszę na rynku, która domagała się świeżości wzornictwa z zachowaniem wysokiej jakości i do której przyzwyczaili nas giganci branży zegarmistrzowskiej. Kontynuują również tradycję powiązania nazwy serii z ważnymi wydarzeniami i ekspedycjami. Ściśle współpracują z jednostkami NATO-wskimi oraz wspierają sporty samochodowe, podkreślając tym samym swoją wielką pasję do militariów i aktywności różnego rodzaju, od nurkowania, przez rajdy i na piłce nożnej kończąc. Warto dodać, że zarówno modele automatyczne, jak i kwarcowe, do dziś składane są ręcznie.

Dla kogo jest Vostok Europe?

Kolekcja zegarków Vostok Europe dostępna w naszym sklepie demus-zegarki.pl to najciekawsze i najlepiej wyselekcjonowane propozycje, które sprostają oczekiwaniom najbardziej wymagającym klientom. Chociaż mają one mocno sportowy charakter, dzięki zastosowaniu prostych linii, tradycyjnych materiałów oraz konsekwentnemu wzornictwu, z powodzeniem staje się synonimem współczesnego i odważnego mężczyzny, dla którego estetyka jest równie ważna co technologia.

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2019

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 2735 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-28
Profesjonalny sprzedawca.
2024-02-26
ok
pixel