Zdrowie na ręce, czyli zegarki z ciśnieniomierzem

2022-04-08

Krokomierz, licznik spalanych kalorii, monitorowanie snu i inne praktyczne, niezwykle przydatne w codziennym życiu funkcje sprawiają, że smartwatche stanowią coraz częściej wybierane zegarki dostępne na rynku. Do już i tak niemałego zestawu ich funkcjonalności, coraz częściej zaliczyć możemy również ciśnieniomierz. W jaki sposób działa? Czy jego pomiar jest dokładny i czy warto inwestować w zegarek mierzący ciśnienie? Podpowiadamy!

zegarki z ciśnieniomierzem

Dlaczego pomiar ciśnienia jest tak ważny?

Utrzymanie prawidłowego poziomu ciśnienia we krwi jest niezwykle ważne dla zachowania zdrowia i wysokiej jakości życia. Takie choroby jak nadciśnienie tętnicze, zwłaszcza zbyt późno zdiagnozowane i nieleczone, mogą prowadzić do poważnych powikłań, których konsekwencją będą uszkodzone naczynia krwionośne, a nawet serce. Zegarek z ciśnieniomierzem, najlepiej renomowanej marki jak np. Vector Smart stanowi zatem rozwiązanie, dzięki któremu możliwe jest wykrycie każdej ewentualnej anomalii i szybkie skonsultowanie jej z lekarzem.

Zbyt wysokie ciśnienie we krwi działa negatywnie również na ściany tętnic, przez co może dojść do tworzenia się blaszek miażdżycowych. Prowadzą one do tak poważnych schorzeń, jak choroba wieńcowa, a nawet do niewydolności nerek, zawałów serca i udarów mózgu.

Kluczem do skutecznego zapobiegania regularnym skokom ciśnienia, jest dbanie o jego odpowiedni poziom każdego dnia. Zegarek z pomiarem ciśnienia to doskonałe rozwiązanie, które zadba o Twoje zdrowie bez względu na wiek. Tylko regularne pomiary ciśnienia i monitorowanie ich ewentualnych odchyleń pozwolą lekarzowi oszacowań stopień nadciśnienia, a także pomogą w ułożeniu najlepszego planu leczenie.

Jak zegarek mierzy ciśnienie krwi?

Ogromną zaletą, która wyróżnia dobrej jakości zegarek z ciśnieniomierzem, jest możliwość dokonywania pomiarów ciśnienia krwi przez cały dzień i to bez naszej ingerencji. Przed skonstruowaniem takiego urządzenia jak zegarek, który mierzy ciśnienie, pomiary wykonywane były najczęściej dopiero w momencie pogorszenia się samopoczucia i to tylko wtedy, jeśli ciśnieniomierz znajdował się gdzieś w pobliżu.

Smartwatch z ciśnieniomierzem stanowi zatem znacznie wygodniejsze rozwiązanie, które nie tylko ułatwia pomiar ciśnienia na co dzień, ale również pozwala na archiwizację wyników, stanowiących wartościową dokumentację dla lekarza.

Ciśnieniomierze stosowane w zegarkach takich jak np. Smartwatch Rubicon RNCE42BIBX01AX, działają w oparciu o metodę optyczną, wykorzystującą diodę LED. Jej zadaniem jest podświetlenie skóry, w taki sposób by naczynia krwionośne były bardziej widoczne. Następnie wbudowane w zegarek z pomiarem ciśnienia czujniki rejestrują wszystkie zmiany w odbiciu światła, świadczące o różnicach w przepływie krwi. W przypadku odnotowania anomalii smartwatch poinformuje właściciela stosownym sygnałem dźwiękowym.

Zdrowie na ręce

Jaki smartwatch z ciśnieniomierzem?

Czasomierze takie jak m.in. smartwatch Damski Vector Smart VCTR-34-02-RG, to doskonały pomysł na prezent dla niej, który nie tylko przepięknie prezentuje się na nadgarstku, ale również zapewnia wysoką jakość i precyzję pomiarów, skutecznie dbających o bezpieczeństwo oraz zdrowie. Zegarek z ciśnieniomierzem to również świetny pomysł na prezent dla niego — może okazać się nieoceniony podczas treningu, czy weekendowych wypraw outdoorowych. Nowoczesny zegarek z pomiarem ciśnienia sprawdzi się nie tylko u osób, u których już wykryto nadciśnienie. Stanowi również doskonałą formę profilaktyki u osób w każdym wieku.

Największą popularnością ze względu na swój design i odporność materiałów na urazy mechaniczne czy występowanie korozji, cieszą się modele sportowe. Doskonale radzą sobie przy niewielkim kontakcie z wilgocią i sprostają wszystkim wyzwaniom na siłowni, jak również podczas aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu.

Fanom klasyki z kolei przypadną do gustu bardziej formalne modele, jakie oferują m.in. zegarki Pacific. Bardziej casualowy zegarek mierzący ciśnienie, to również doskonałe rozwiązanie dla osób, u których codzienne monitorowanie poziomu ciśnienia we krwi jest koniecznością. Są dyskretne i eleganckie, a swoim designem podkreślą również formalny charakter wieczorowego outfitu.

Dbaj o swoje zdrowie każdego dnia — wybierz jeden z wielu modnych modeli smartwatchy z funkcją ciśnieniomierza i zapewnij sobie doskonałe samopoczucie na długie lata!

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2022

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 2897 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-04
Bardzo dziękujemy
2024-06-17
Super zakup i szybkość realizacji
pixel