Zegarki z Kraju Kwitnącej Wiśni - dlaczego warto w nie inwestować?

2018-11-24

Przychodzi taki moment w naszym życiu, w którym zastanawiamy się, jak najlepiej ulokować nasze aktywa. Jeśli Wilk z Wall Street to nie nasza bajka i nie mamy wielkiego doświadczenia w zakresie inwestowania, to pojawia się mały dylemat. W co warto zainwestować? Czy zegarki to dobry wybór?

Tik-tak, czyli zegarmistrz świata

O ile gra na giełdzie może być obarczona zbyt dużym ryzykiem, a nieruchomości wymagają wysokich nakładów finansowych, o tyle zegarki wydają się najbardziej intuicyjną formą inwestycji. Jedynym ryzykiem, jakie jest wkalkulowane w tego typu zakupy, to uzależnienie. Uzależnienie od piękna i nieuchronne kupno kolejnych modeli. Tym, co zdecydowanie przemawia na korzyść takiej formy lokaty, to między innymi, łatwość podjęcia decyzji - kierujemy się własnym gustem i preferencjami. Żadne skomplikowane zagadnienia, ani wyliczenia nie wchodzą w grę. Zegarki są nie tylko wizualnie atrakcyjne, ale również użyteczne - korzystamy z nich na co dzień. Wybierając konkretny model możemy bazować na opiniach i faktach, nie zaś spekulacjach, jak to często bywa w świecie finansjery.

Japonia, czyli szacunek do przeszłość i ciekawość przyszłości

Sushi, samuraje, sake i nowinki technologiczne - to pierwsze skojarzenia z Krajem Kwitnącej Wiśni. Ale nie jedyne. To wyspiarski kraj o dużym potencjale. Japończycy bardzo chętnie czerpią ze zdobyczy XXI wieku, wykorzystując innowacyjne rozwiązania do produkcji luksusowych zegarków. Dopracowali sztukę zegarmistrzowską do perfekcji. I nie mają zamiaru opuszczać podium - ciągły rozwój technologii, to baza dla nowych rozwiązań i możliwości w kreowaniu potrzeb Klientów.

Dlatego połączenie zaawansowanej technologii z japońskim kunsztem, wydaje się inwestycją idealną. To urządzenia, które łączą w sobie kilka funkcji jednocześnie. Stoi za nimi wieloletnia tradycja, doświadczenie w odkrywaniu nowych możliwości, kunszt wykonania i prestiż. Jak nie ulec tej pokusie?

Formuła 1 wśród zegarków

Do grona czołowych producentów należy zaklasyfikować zegarki Seiko - marka, której nie trzeba nikomu przedstawiać. Doceniana na całym świecie przez opiniotwórcze magazyny, federacje sportowe i Państwowych przedstawicieli. Wybrany jako oficjalny zegar japońskich, najpunktualniejszych, kolei. Marka-instytucja, przez którą europejscy konkurenci zaostrzyli przepisy konkursów zegarmistrzowskich, dopuszczając jedynie producentów ze Starego Kontynentu. I w końcu marka, która o większości swoich dokonań może mówić: jako pierwsza na świecie… Kto by przypuszczał, że w tych małych dziełach sztuki da się ukryć coś więcej niż wskaźnik godziny i dzień miesiąca?

Wybrane serie zegarków Seiko, jak np. Premier, wyposażone są w wieczne kalendarze, które zaprogramowane są w taki sposób, aby za ponad 100 lat z tą samą dokładnością przypominały nam który dzień miesiąca mamy. Co więcej – kolekcja Prospex, za sprawą suwaka logarytmicznego, pozwala na wyliczenie średniego zużycie paliwa, prędkości poruszania się lub pokonanego dystansu. I to wszystko umożliwia nam z poziomu nadgarstka. Zegarek, który sięga gwiazd? Przełomowe rozwiązanie kalibracji godziny według pozycji GPS sprawia, iż zegarek Seiko Astron staję się najdokładniejszym zegarkiem kwarcowym na świecie. Jego dokładność, oczywiście na podstawie wyliczeń, została zamknięta na poziomie sekundy w skali 100 tys. lat. Można? Można! Z nim żadna wymówka o spóźnieniu z powodu zegarka niestety nie będzie wiarygodna. Warto również podkreślić, iż Seiko oddało hołd swojemu największemu dotychczas odkryciu, a mianowicie wykorzystaniu kwarcu w zasilaniu zegarku, który również nosił nazwę Astron. Zegarki Seiko to gwarancja najwyższej jakości materiałów i precyzji wykonania. To statutowe cechy marki. Nie dziwi więc fakt, że jest jednym z wiodących producentów na światowym rynku.

Zegarek Seiko Premier

Zegarek Seiko Prospex

Perpetuum mobile, czyli rzecz o ekologicznym zegarku Citizen

Nieważne, naturalne czy sztuczne - do funkcjonowania wystarczy im jakiekolwiek źródło światła. Innowacyjne rozwiązanie, które pod tarczą zegarka skrywa niezwykle trwały mechanizm. Jednak zegarek Citizen nie byłby zegarkiem tej klasy, gdyby nie dalsze prace i udoskonalenia, których był przedmiotem. Już nie tylko spód tarczy jest wyposażony w ogniwa kumulujące energię ze światła, ale i pierścień pod szkiełkiem! Citizen jest rywalem dla samego siebie, o czym możemy się przekonać podczas każdej premiery nowej kolekcji. Ważnym podkreślenia faktem jest jego praktyczność. W pełni naładowany zegarek może wytrzymać do 6 miesięcy bez doświetlania! Te wieczne zegarki nie wymagają żadnych ingerencji zegarmistrza, więc w uproszczeniu można je nazwać bezobsługowymi. Inwestycja idealna? Z pewnością, argumentem przemawiającym na ich korzyść jest ich ekologiczna natura - wszak to pionierskie zegarki solarne. Ich stylistyka będzie pasowała każdemu: od sportowca, poszukującego wytrzymałego gadżetu, przez biznesmena, przykładającego dużą wagę do niezawodności, po nastolatków, podążających za ciekawym designem, a na kobietach sukcesu, doceniających estetyczne wykończenie, kończąc.

Zegarek Citizen Promaster

Orient (Express) Star - czar minionej epoki

Kiedy myślimy o Orient Expressie pierwsze co przychodzi nam na do głowy, to wygoda, elegancja i klasa. Patrząc na zegarki Orient Star mamy dokładnie te same skojarzenia. Modny był 20 lat temu, jest modny dziś i będzie za kolejne dekady. To, co rzuca się w oczy w pierwszej kolejności, to unikatowe wzornictwo, które inspiruje wielu kolejnych producentów czasomierzy. Zegarki Orient Star cechuje dopieszczone wykonanie, a każdy detal jest starannie przemyślany i osadzony. Tarcza w subtelny sposób odkrywa serce (rozwiązanie open heart), a ruch widocznego mechanizmu potrafi oczarować każdego fana tradycyjnych zegarków. Całość zamykają koperty wykonane ze stali. I podobnie jak u poprzedników - producent wykorzystuje materiały najwyższej jakości: rubiny - jako kamienie łożyskowe, szafirowe szkło - od którego jedynie diament jest twardszy, dzięki czemu czasomierz będzie nam służył przez długie lata, z charakterystyczną dla zegarków automatycznych dokładnością.

Zegarek Orient Star limitowany

Inwestycja w przyszłość?

Większość z nas posiada zegarek otrzymany od bliskich osób - rodziców lub dziadków, przekazany wraz z olbrzymim ładunkiem emocji lub wspomnień. Chyba żaden maklerski przegląd nie może równać się z taką wartością. Zapętlony czas, który od pokoleń i przez kolejne pokolenia, wskaże nam zawsze dobrą godzinę, to zdecydowanie najlepsza lokata. Teraz nasza kolej - inwestując w ponadczasowy i niezawodny mechanizm, przekażemy nie tylko dobrze ulokowane pieniądze, ale również swój kawałek świata, którego granice są wyznaczane przez rytm ulubionego zegarka.

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2018
Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 2913 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-21
Co tu dużo pisać. Jak zwykle rewelacja. Najlepszy sklep, najlepsze ceny, najlepsza obsługa. Mega szybka wysyłka. Polecam.
2024-07-17
Dziękuję.
pixel