Zegarki z sercem na wierzchu — mechanizmy Open Heart

2021-02-11

W stałym tempie i z równym rytmem — tak biją serca czasomierzy automatycznych. Jednak aby usłyszeć te mikro dźwięki trzeba naprawdę mocno wytężyć słuch. Cytując jednak Małego Księcia słowami „Najważniejsze jest niewidoczne dla oczy” dzięki rozwiązaniu Open Heart można poddać wątpliwości taką tezę, przynajmniej w wymiarze zegarmistrzowskim. Hipnotyzujące ruchy trybów werku to doskonała choreografia dobrze wytrenowanych wskazówek, które odkrywają tajemnicę zachwycającego przedstawienia. I chociaż te wzniosłe metafory mogą być odbierane nieco na wyrost, to majestatyczność modeli z tym rozwiązaniem jest absolutnie niezaprzeczalna.

Stylowe rozwiązania dla stylowych kobiet

Za największych koneserów dodatków tego typu niekwestionowanie uznaje się mężczyzn. Jednak spora rzesza pań świadomie decyduje się na eleganckie, prestiżowe czasomierze, które wyróżnią ich nadgarstek spośród nadgarstków innych kobiet. Jak tego dokonać? Z pewnością pomoże damski zegarek Roamer z automatycznym mechanizmem. Już samo zasilanie jest ewenementem, ponieważ niewielka część globalnej oferty wszystkich producentów to rozwiązania z takim werkiem. Biżuteryjny design składa się z komponentów najwyższej jakości, ze stali szlachetnej w bransolecie i kopercie, z szafirowego szkiełka, a przede wszystkim dopracowanej i okazałej tarczy. Zdobi ją masa perłowa, kamienie szlachetne w miejscu wszystkich godzin, wygrawerowany na centrycznej jej części wzór marokańskiej koniczyny, a przede wszystkim wycięte w faktyczny kształt serca rozwiązanie „open heart” u szczytu cyferblatu. Kobiety kochające otaczać się pięknymi przedmiotami powinny poznać się zdecydowanie bliżej z tym bardzo damskim zegarkiem Roamer.

Zegarek Roamer damski z open heart

Zegarek Damski Roamer Dreamline I 557661 41 19 50

Mówi się, że połączenie różowego złota i koniakowego paska jest najbardziej szlachetną kombinacją w sztuce zegarmistrzowskiej. I faktycznie, patrząc na damski zegarek OrientStar, można je uznać niemal za symbiotyczne. Niewielkich rozmiarów okrągła koperta pokryta została powłoką złota w miedzianym odcieniu. Do perfekcji wypracowano umiejętność doskonałego korelowania barwami, ponieważ jasna tarcza również posiada ciepła, bliżej nieokreśloną nutę. Całość dopełnia strukturalny, brązowy pasek ze skóry naturalnej. Dostojności dodaje mu również rzymskie oznaczenie wszystkich godzin. Jednak nie tym się wyróżnia — całą uwagę kradnie odsłonięty fragment werku damskiego zegarka OrientStar na pozycji 9.

Pozłacany zegarek OrientStar z Open Heart

Zegarek Damski OrientStar RE-ND0003S00B

Męskie czasomierze uszyte na elegancką miarę

Dobrej klasy zegarki Seiko męskie z automatycznym naciągiem to dodatek, którego nie może zabraknąć w kolekcji eleganckiego mężczyzny. Kolekcja Presage Cocktail Time to nawiązanie do najlepszego okresu starego Hollywood, ponieważ kształtem i wymiarami nawiązuje mocno do lat 20. Model pozornie jest bardzo prosty, ponieważ całość utrzymana w tonacji blue posiada podstawową komplikację wskazania godziny na 3 wskazówkach. Dostrzec można jednak przełamujący minimalizm wzór na tarczy, ale to wciąż nie jest „gwóźdź programu”. Za sukces tego męskiego zegarka Seiko odpowiada open heart wycięty w pozycji 9., który pokazuje najsilniejszą stronę werku. Wykorzystuje aż 24 kamienie łożyskowe, co znacznie wpływa na precyzję wskazania czasu i utrzymuje 41-godzinną rezerwę chodu nawet po zdjęciu go z nadgarstka. Kopertę wykonano ze stali szlachetnej, a całość zamknięto odpornym na uderzenia i zarysowania szkiełkiem typu Hardlex.

Seiko Presage Cocktail Time Blue Moon SSA405J1 z Open Heart

Zegarek Męski Seiko Presage Cocktail Time Blue Moon SSA405J1

Spektakularny, zawrotnie elegancki męski zegarek OrientStar to iście kolekcjonerski projekt. Skąd ta wyjątkowość? Wzornictwo osadzone w stylistyce retro przebija się już w doskonale okrągłym kształcie stalowej koperty. Jednak to cała organizacja jasnej tarczy stanowi o jego fenomenie. Wszystkie oznaczenia godzin określają cyfry rzymskie, na półokrągłej subtarczy w górnej części znajduje się wskaźnik naładowania 40-godzinnej rezerwy chodu mechanizmu, natomiast powyżej pozycji 6. umiejscowiono obrazowy kalendarz faz księżyca, który okala datownik z dniami miesiąca. Na koniec widoczny fragment werku — prawdziwy creme de la creme tego męskiego zegarka OrientStar. Oczywiście przy konstrukcji wykorzystano materiały najlepszej jakości, takiej jak szkiełko szafirowe oraz czarny pasek ze skóry naturalnej.

Zegarek OrientStar RE-AM0001S00B z Open Heart

Zegarek Męski OrientStar RE-AM0001S00B

Pokaż więcej wpisów z Luty 2021
Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 2743 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-27
Wszystko było perfect! Polecam
2024-02-26
SUPER POLECAM!!!!!!
pixel