Zmiana czasu? Analogowe zegarki z czasem światowym różnych stref.

2020-11-06

Czasomierze cyfrowe coraz częściej zastępują wielofunkcyjne urządzenia, przenosząc na nadgarstek zminiaturyzowane gadżety do zadań specjalnych. Poza modułem Bluetooth i funkcjami wysokościowymi niemal zawsze wyposażone są w rozwiązania czasu światowego lub dodatkowej strefy czasowej. Czy podobne rozwiązanie znajdą fani tradycyjnych, analogowych modeli, którym bliżej do 3 wskazówek na tarczy, niż do elektronicznego wyświetlacza?

Zaawansowana technologia vs. klasyczny design

Niekwestionowanym liderem miniaturyzacji i innowacji są japońskie koncerny wszelkiej maści. Co naturalne, również manufaktury zegarmistrzowskie uległy tej charakterystycznej dla kraju kwitnącej wiśni filozofii, zamykając kolejne coraz praktyczniejsze rozwiązania, w subtelnej i eleganckiej konstrukcji. Zegarki Citizen, które uchodzą za jedne z najlepszych na świecie, pozwalają na swobodne przemieszczanie się po całym globie, zachowując przy tym pełną punktualność i kalibrację czasu różnych stref. Ułatwiają to przede wszystkim działania fal radiowych, które czynią czasomierz kompletnie bezobsługowym. Swoiste perpetuum mobile wspiera solarne zasilanie, dzięki któremu jakakolwiek ingerencja w mechanizm nie jest konieczna. Te wszystkie ułatwiające życie funkcje opakowano w materiały najwyższej jakości: w szafirowe szkiełko, którego nie da nie zarysować oraz w hipoalergiczną, wybitnie lekką kopertę i bransoletę z tytanu. Z tarczy zegarka Citizen odczytać można także godzinę dla drugiej strefy czasowej, dzięki opisanym miastom na okalającym ją rancie.

Zegarek Citizen Titanium Eco-Drive Radio Controlled

Zegarek Citizen Titanium Eco-Drive Radio Controlled CB0190-84L

Podobnymi parametrami i funkcjonalnością wyróżnia się najnowsza propozycja tego producenta, z rozszerzeniem o chronograf. Nieco sportowa stylistyka oraz granatowa tarcza znalazły uznanie od samego początku u obserwatorów branży na całym świecie.

Zegarek Męski Citizen Eco-Drive Radio Controlled

Zegarek Męski Citizen Eco-Drive Radio Controlled AT8218-81L

Opłynąć świat z czasomierzem na ręku!

Niespodziewanie do grona łączenia analogu z czasem światowym dołączyły zegarki Nautica. Czy jednak aby na pewno jest to takie zaskoczenie? Kojarzone są przede wszystkim ze sportami wodnymi, a niejednokrotnie słychać o śmiałkach opływających samotnie glob. Stylowa propozycja serii Ocean Beach z pewnością przyda się podczas wyzwań tego rodzaju. Wytrzymałe szkiełko mineralne, odporne na uderzenia i upadki, silikonowy, bardzo wygodny pasek oraz stalowa koperta doskonale sprawdzi się na otwartym morzu. Analogowe wskazanie czasu światowego opiera się o dane największych miast Ziemi, naniesione na zewnętrzny bezel. Dodatkową komplikacją jest alarm.

Zegarek Męski Nautica Ocean Beach

Zegarek Męski Nautica Ocean Beach NAPOBP902

Amerykańska wariacja na temat tarczy czasomierza

Relacje biznesowe coraz częściej budowane są międzykontynentalnie, a obywatele Stanów Zjednoczonych są tego niewątpliwymi liderami. Z tych powiązań wyciągnęli więc solidne wnioski, dzięki czemu powstał doskonały zegarek Timex z serii Waterbury. Poza klasycznym wskazaniem godziny i dnia miesiąca, jego funkcjonalność pozwala na jednoczesny pomiar czasu w dwóch strefach czasowych, a także umożliwia kalibrację na oddzielnej subtarczy czasu zimowego i letniego. Podobnie jak u poprzedników pod szkiełkiem naniesione zostały nazwy miast odpowiadających różnym strefom. Stalowa konstrukcja oraz kremowy cyferblat przywodzi na myśli tradycyjne wzornictwo, charakterystyczne dla amerykańskiej szkoły designu, zaś rozplanowanie dodatkowych wskaźników na tarczy nawiązuje do narzędzi mierniczych, m.in. dzięki grotom wskazówek i ich dwukolorowej prezencji.

Zegarek Męski Timex Waterbury

Zegarek Męski Timex Waterbury TW2R43400

Analogowy SmartWatch od Casio

W zestawieniu nie mogło zabraknąć zegarków Edifice, które od lat uchodzą za równie solidnego gracza w dziedzinie technologii, co Citizen. Tym jednak razem producent poszedł o krok dalej, wykorzystując moduł bluetooth oraz kompatybilność ze smartfonem. To właśnie dzięki tej niewidzialnej relacji możliwe jest kalibrowanie czasu wszystkich stref na świecie, z wykorzystaniem analogowej tarczy i wskazówek. Oddzielna subtarcza pozwala na ustawienie odpowiedniej godziny dla dowolnego miejsca na Ziemi, dlatego zdecydowanie zachowany został tradycyjny duch w zegarkach Edifice.

Zegarek Męski EDIFICE Honda Racing

Zegarek Męski EDIFICE Honda Racing EQB 1000HR 1AER - Limitowana Edycja

Łączenie tradycji i nowoczesności

Czy takie kombinacje są możliwe? To z pewnością. Czy jednak są skuteczne? Tu również nie mamy cienia wątpliwości. Prezentowane zegarki to zaledwie ułamek doskonałych przykładów zachowania klasycznego wzornictwa, prostego, uniwersalnego designu we współczesnej, zaawansowanej technologicznie formie.

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2020
Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 2896 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-26
Wszystko ok w razie niezgodności produktu z opisem obsługa udziela informacji na ten temat przed wysłaniem przesyłki, jestem zadowolony z zakupu :) Polecam.
2024-06-19
trochę długo to trwało
pixel