2017-12-06

Balticus - polskie zegarki

Przegląd zegarków Balticus

Balticus to mały polski brand. Produkcja znajduje się w nadbałtyckim mieście Gdynia - stąd nazwa firmy. Marka legitymuje się swoją pasją i miłością do zegarków, które są ich motywacją do tworzenia. Nie jest to marketingowe puszenie się. Mieliśmy okazję do rozmowy o zegarkach z właścicielem i czuliśmy jego podekscytowanie oraz przejęcie swoimi produktami. Świadczy to o zaangażowaniu w swoją pracę, co jest bardzo ważne przy wyrobach wysokiej klasy. Kolekcja Balticus została przygotowana z precyzją, aby spodobała się najbardziej wytrawnym koneserom zegarków.

Balticus
Gwiezdny Pył

Gwiezdny Pył

Okręt flagowy Balticusa to model Gwiezdny Pył. Występuje w dwóch wersjach stali: klasycznej i oksydowanej na czarno. Zegarek zachwyca urodą od pierwszego wejrzenia. Kontrast pomiędzy wskazówkami i indeksami a kolorem tarczy jest imponujący, jak fantastyczne panoramy z magicznego filmu "Gwiezdny Pył" Matthew Vaughna. Kolor tarczy to efekt zastosowania rzadkiego kamienia, jakim jest awenturyn niebieski. Minerał posiada wyjątkowy blask i przypomina gwiezdny pył. Obracając zegarek w rękach, światło zaczyna odbijać się pod różnymi kątami, dając spektakl awenturyzacji. Przypomina iskierki światła przefiltrowane przez mgiełkę pyłu, który unosi się w przestrzeni księżyca. Efekt jest nieziemski, doskonały na takie okazje jak sylwester. Taką tarczę widziałem tylko raz w Doxie blue planet, która była kilkukrotnie droższa.

W zakupie dostajemy pudełko, które zawiera bransoletę i pasek skórzany. Wszystkie zegarki maja automatyczne mechanizmy Miyota z możliwością dokręcenia, z wyjątkiem chronografu, który jest kwarcowy. Balans w automatach jest bardzo czuły i momentalnie zaczyna się kręcić przy lekkim poruszeniu zegarka. To świadczy o tym, że są to bardzo dobre mechanizmy.

awenturyn niebieski na tarczy
Balticus
Chronograf

Szara Foka

Kolekcja zegarków z wysoką klasa wodoszczelności WR300. Grube pokryte warstwą fosforyzującą wskazówki oraz indeksy są bardzo czytelne w ciemnościach, nie tylko pod wodą ale i w codziennym używaniu wieczorową porą. Zegarki zawierają sporo elementów nawiązujących do morza. Oglądamy bliżej i widzimy fakturę tarczy, przypominającą fale Bałtyku. Na przeszklonym dekielku jest wygrawerowana foka szara, żyjąca w naszym morzu. Dzięki tym zabiegom, czujemy, że nie mamy do czynienia z  kolejnym bezpłciowym zegarkiem, który jest ładny i nic ponadto. Przeciwnie, odkrywamy tutaj jeden po drugim kolejny smaczek.Zestaw zawiera skórzany pasek i modną bransoletę typu mesh. Bransoleta nie jest drobną siateczką, posiada duże ogniwa, przypominające kolczugę. Jej mocowanie na teleskopie bez maskownicy ma surowy charakter i jest niezmiernie męskie. Bransoletka jest bardzo lekka ale do pływania zaopatrzyłbym się w dodatkowy gumowy pasek.Na każdej tarczy Szarej foki jest napisane "made in Poland", co bardzo cieszy nasze oczy.

Foka szaraGrey SeealBalticus foka

Volans

Zegarki Balticus oferują również serie mechaników z klasyczną estetyką. Wyjątkowe tutaj jest wypukłe szkło. Kształt nawiązuje do tradycyjnych starszych zegarków a wykonanie go w szafirze jest dość rzadkie w konkurencyjnych markach, ze względu na koszt produkcji.Również w tej kolekcji widnieje napis "made in Poland" na tarczy i przeszklonym deklu, co wywołuje w środku ciepłe uczucia. Zaskoczenie znajomych zauważających ten napis jest również bezcenne.Volans są eleganckie, ładnie wykonane oraz idealne pod koszulę.

VolansBalticus Volans

Helmet Diver

Nazwa kolekcji to hełm nurkowy, która mówi wprost, że mamy do czynienia z klasycznymi nurkami. W takim przypadku spodziewamy się zegarków na gumowych paskach i wodoszczelnością klasy WR300. Otrzymując Helmet Diver nie czujemy żadnego rozczarowania, bo właśnie takie parametry otrzymujemy, a  dodatkowo w pudełku jest bransoleta na gustowniejsze okazje aniżeli pływanie. Tak samo jak w "szarej foce" postawiono na czytelność tarczy poprzez duże cyfry i wskazówki. Jednak Helmet Diver Pepsi ma znacznie większa przewagę nad foką. Kremowa cześć tarczy jest cała fluorescencyjna i świeci naprawdę mocno, jak na rasowego nurka przystało.

Pepsi BalticusHelmet diverBalticus - hełm nurkowy

Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 2858 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-21
Obsługa rewelacja. Kontakt sprawny i wygodny. Firma dopilnowała transakcji do konca i tak by klient był zadowolony, mimo braku jednego z towarów od dostawcy. Polecam
2024-05-16
To mój pierwszy zakup w tym sklepie. Jestem bardzo zadowolona Szybka przesyłka Zegar piękny jak na zdjęciu. Przesyłka bardzo dobrze zapakowana
pixel