Zegarki męskie Citizen Radio Controlled

( ilość produktów: 52 )

Założona w Japonii marka Citizen znana jest na całym świecie ze swojego rewolucyjnego podejścia do projektowania urządzeń służących pomiarowi czasu. Od 1918 konsekwentnie wprowadza na rynek propozycje, które zaskakują nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi. Połączone z typowym dla azjatyckich designerów wysmakowanym i ciekawym wyglądem, stanowią prawdziwy must have w kolekcji rasowego miłośnika zegarków.

Jedną z nowości, za jakie odpowiedzialny jest brand Citizen jest zegarek sterowany radiowo, który światło dzienne ujrzał w 1993 roku. Dziś zegarki Citizen męskie z kolekcji Citizen Radio Controlled są dopracowane do perfekcji i cieszą się wyjątkową popularnością. Co sprawia, że są tak wyjątkowe? Przede wszystkim ich chirurgiczna precyzja i dokładność z marginesem błędu wynoszącym 1 sekundę na milion lat! Jest to możliwe dzięki sygnałowi zegara atomowego, który nadają wieże radiowe, rozmieszczone w czterech regionach geograficznych:w Niemczech, Stanach Zjednoczonych, Chinach oraz w Japonii. Zegarki Citizen Radio Controlled wyłapują emitowany sygnał, przetwarzają informacje otrzymaną drogą radiową, a następnie wskazują prawidłową datę i czas, a cały proces odbywa się między godziną 2:00 i 4:00, kiedy sygnał jest najsilniejszy. Dzięki temu rozwiązaniu, przemieszczając się pomiędzy strefami czasowymi, nie trzeba pamiętać o przestawianiu zegarka zgodnie z lokalnie obowiązującym czasem. Co więcej, sygnał czasu emitowany przez wieże radiowe zawiera również informację o obowiązywaniu zmiany czasu z letniego na zimowy i z zimowego na letni - w związku z czym zegarek sam przestawia się o umowną godzinę.

To jeszcze nie wszystko - zegarki z kolekcji Citizen Radio Controlled wyposażone są w specjalny panel słoneczny Eco-Drive, który nie wymaga nakręcania mechanizmu ani wymiany baterii. Wystarczy tylko podładować czasomierz za pomocą światła. Całkowicie bezobsługowe chronometry zegarki Citizen z serii kontrolowanej za pomocą sygnału z wież radiowych są nie tylko prawdziwą chlubą japońskiej techniki, ale też stylowym dodatkiem na każdą okazję.

Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 2908 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-18
wszystko przebiegło sprawnie . Od momentu zamówienia po dostawę
2024-07-17
Polecam!
pixel