Zegarki męskie Seiko Astron

( ilość produktów: 1 )

Astron to pierwszy kwarcowy zegarek wprowadzony na rynek w roku 1969 przez japońską markę Seiko. Dzisiaj Seiko Astron jest nazwą zarezerwowaną dla zegarków, które automatycznie odbierają sygnał czasu łącząc się z czterema lub więcej satelitami krążącymi wokół Ziemi.

zegarki męskie Seiko Astron z GPS

Zaawansowana technologia GPS w zegarkach Seiko Astron

To co stanowi istotę każdego modelu Seiko Astron to synchronizacja czasu poprzez połączenie z GPS. Za każdym razem, kiedy cyferblat jest wystawiony na działanie światła, zegarek automatycznie odbiera sygnał GPS. Satelity ustalają pozycję zegarka i przyporządkowują mu strefę czasową, w której się znajduje. Wskazówki zegarka automatycznie ustawiają się do lokalnego czasu. Astron rozpoznaje wszystkie z 39 stref czasowych obowiązujących na Ziemi!

Seiko Astron pozwala również na manualną synchronizację - wystarczy naciśnięcie i krótkie przytrzymanie zaledwie jednego przycisku, by zegarek sam mógł dostosować czas do strefy, w której aktualnie się znajduje. Możliwe jest także manualne przestawienie strefy czasowej poprzez koronkę. Kiedy zegarek jest ukryty pod rękawem i na cyferblat nie pada wystarczająca ilość światła, zegarek przechowuje informację o czasie z poprzedniego ustawienia.

Innowacyjne źródło zasilania zegarków Seiko Astron

Drugim ważnym aspektem modeli Seiko Astron jest bateria. W zwykłym zegarku kwarcowym stosuje się wymienną baterię, którą po rozładowaniu trzeba wymienić na nową. W zegarku męskim Seiko Astron nie ma tego problemu! Nie potrzebuje on wymiany baterii - jest zasilany energią światła, którą pozyskuje poprzez ogniwa słoneczne umieszczone w tarczy.

W pełni naładowany zegarek jest w stanie pracować nawet pół roku, a wystawienie go na działanie promieni światła przez zaledwie kilkanaście minut w ciągu dnia wystarcza, by zegarek pracował całą dobę. Co więcej, do naładowania jest w stanie wykorzystać każde źródło światła, nie tylko światło słoneczne. To rozwiązanie wprost doskonałe.

Wyjątkowe funkcje i materiały zegarków Seiko Astron

Seiko Astron jest również wyposażony w wieczny kalendarz, a to oznacza, że będzie wskazywał prawidłową datę do 2100 roku, z uwzględnieniem krótszych miesięcy i lat przestępnych. Warto także wspomnieć, że Seiko Astron posiada tryb samolot - zupełnie jak w smartphonach, dzięki czemu wie, że przemieszczamy się pomiędzy strefami czasowymi.

Zegarek jest wykonany z najwyższej jakości materiałów: koperta z tytanu – 40% lżejszego od stali, ekstremalnie wytrzymała i odporna na korozję, miła w dotyku i nieuczulająca, szkło szafirowe o największej odporności na zarysowania. Każdy z modeli ma niepowtarzalny charakter, a duża precyzja i staranne wykonanie wraz z doskonałym designem sprawiają, że Seiko Astron to zegarek, który robi wrażenie!

Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 2896 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-01
Bardzo polecam :)
2024-06-19
trochę długo to trwało
pixel