Atlantic Worldmaster Chronograph Valjoux — perła szwajcarskiej korony!

2021-05-11

Modele limitowane od zawsze rozpalały do czerwoności kolekcjonerów czasomierzy. Chęć posiadania zegarka o ograniczonej dostępności podsyca zainteresowanie nim jeszcze na długo przed oficjalną premierą, a sama data dystrybucji jest często formalnością — wiele z nich już dawno została zarezerwowana. Poczucie wyjątkowości i unikatowości to jedne z nielicznych cech, które dają tylko propozycje takie jak Atlantic Worldmaster Chronograph Valjoux 55852.41.63., ponieważ podstawowe potrzeby estetyczne i praktyczne spełniają wszystkie serie regularne.

Czym się wyróżnia?

Z całą pewnością jest to propozycja dla mężczyzn preferujących nieco „mocniejsze”, odważniejsze i cięższe czasomierze. I chociaż 42-milimetrowa średnica koperty to całkiem standardowy rozmiar, to 15-mm grubości i 107 g wagi nie należą już to tradycyjnych. Co jednak podnosi masę projektu? Przede wszystkim skomplikowany, ale niezwykle precyzyjnych mechanizm automatyczny ETA 7750 Valjoux, który czerpie energię z każdego ruchu nadgarstka. Przy jego konstrukcji wykorzystane aż 25 kamieni łożyskowych, dzięki którym maksymalna rezerwa chodu, bez dodatkowego „ładowania”, wynosi do 54 godzin! Kaliber werku charakteryzuje również kilka dodatkowych komplikacji i są to m.in. chronograf, tachymetr czy rozbudowany datownik wskazujący nazwę dnia tygodnia i dzień miesiąca. Warto w tym miejscu wspomnieć, iż popularne rozwiązanie tzw. szybkiego przesuwu daty to autorskie rozwiązanie tej szwajcarskiej manufaktury, które zostało oficjalnie ofiarowane całej branży jako wkład w jej globalny rozwój.

Zegarek Atlantic Worldmaster Chronograph Valjoux 55852.41.63 - Limitowana edycja - Dodatkowy pasek w zestawie

Z czego został wykonany?

Jak już przystało na zegarki Atlantic, oczekuje się od nich zdecydowanie więcej, dlatego też producent za standard przyjął wykorzystanie materiałów najwyższej jakości. Pierwszogatunkowy pasek ze skóry naturalnej doskonale oplecie każdy nadgarstek, a nietypowa perforacja większych, wylotowych dziurek u jego szczytu, stanowi niemal niespotykane rozwiązanie. Za bezbłędną przejrzystość odporność na zarysowania odpowiada szkiełko szafirowe, obecnie najlepsze z dostępnych na rynku. Swoją twardością przewyższa stal, a ustępuje jedynie diamentom, dlatego parafrazując znany tytuł filmu: „szkiełko szafirowe dla zuchwałych”. Całość zamyka koperta z nieuczulającej, niereagującej z wodą stali chirurgicznej. Jeśli o wodzie już mowa, to, co rzadko spotykane w automatycznych modelach z przeszklonym dekielkiem, a ten do takich należy, zegarek Atlantic Worldmaster Chronograph Valjoux 55852.41.63. posiada klasę wodoszczelności na poziomie 5 atmosfer, dzięki którym bezpieczne jest swobodne używanie go podczas codziennych czynności, a nawet kąpiel czy powierzchowne pływanie w basenie bez konieczności zdejmowania z nadgarstka.

Zmysł estetyczny najwyższych lotów

Projekt całościowo bardzo mocno nawiązuje do stylistyki retro. Wskrzeszona i przyjęta bardzo ciepło seria Worldmaster uchodzi za prawdziwy bestseller sprzedaży niemal w każdym wydaniu kolekcji. Kompozycja doskonałej czerni z beżowymi akcentami subtarcz funkcyjnych, a także czerwonymi wskazówkami jednoznacznie przywołuje wzornictwo sprzed kilku dekad. Całości dopełnia elegancka, kaligraficzna czcionka nazwy producenta, znajdująca się powyżej datownika, pomiędzy pozycją 2. i 3. na tarczy. Arabskie oznaczenia ze stali wszystkich godzin naniesiono ręcznie na czarne tło, dzięki czemu kontrast i czytelność jest niezaprzeczalna.

Zegarek Atlantic Worldmaster Chronograph Valjoux 55852.41.63 - Limitowana edycja - Dodatkowy pasek w zestawie

Dlaczego warto go mieć?

Okazała, bardzo adekwatna szkatuła, która pozwoli na bezpieczne przetransportowanie tego męskiego zegarka Atlantic z serii limitowanej to tylko kolejny dowód na wyjątkowość modelu. Jeśli jednak ekstrawagancki pasek to dla niektórych zbyt wiele, w zestawie znajduje się klasyczny, także wykonany ze skóry naturalnej wariant, który z pewnością może przydać się w bardziej oficjalnych sytuacjach. Co najważniejsze, cały projekt, jego jakość i wygląd są bardzo spójne, konsekwentne i nienapompowane marketingowym szałem dla sztucznego podbicia ceny. Limitowane kolekcje charakteryzują się małą dostępnością, a w naszych zasobach znajduje się numer 010/188. Być posiadaczem 1 ze 188 czasomierzy dostępnych na rynku — to musi być naprawdę ekscytujące uczucie.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2021

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 2818 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-18
Jestem zadowolona z obsługi, wszystko przebiegło sprawnie, towar dotarł w terminie, b. starannie zapakowany.
2024-04-15
Bardzo sprawnie polecam
pixel