Citizen — seria Promaster

2019-07-09

Japońscy producenci od lat wiodą prym w rozwoju technologicznym, który zdominował branżę czasomierzy już we wczesnych latach 70. minionego wieku. Kojarzone przede wszystkim z ekologicznym zacięciem zegarki Citizen coraz częściej konkurują z niezwykle wytrzymałymi seriami, które zamiast na wytwornych bankietach, pojawiają się w ekstremalnych warunkach, na nadgarstkach fanów nurkowania czy wspinaczek górskich. Modele serii Promaster to ostateczne potwierdzenie wszechstronności producenta, który nie chce być już kojarzony z zachowawczym wzornictwem, a otwiera się na żądnych przygód, nowoczesnych i aktywnych mężczyzn, dla których nie ma barier nie do przeskoczenia. Propozycje tej kolekcji to nie tylko naszpikowanie mechanizmu dodatkowymi funkcjonalnościami. To przede wszystkim solidna konstrukcja, oparta o najlepsze praktyki oraz wykorzystująca najtrwalsze materiały, dzięki którym zegarki Citizen Promaster można nazwać wiecznymi i nieśmiertelnymi. Podział na podkolekcje jest również szeroki, znajdują się w niej bowiem modele zarówno automatyczne, jak i kwarcowe. Sterowane falami radiowymi oraz z manualną korektą położenia wskazów i czasu. Wersje tytanowe oraz z najwyższej jakości stali, o wariantach pasków, bransolet nawet nie wspominając.

Citizen Promaster – co oferuje?

Flagowym przedstawicielem kolekcji jest limitowany Skyhawk Blue Angels, który stał się „twarzą” Promasterów przy okazji jubileuszu marki. Jest to niewątpliwie jeden z najbardziej zaawansowanych zegarków Citizen, który zdominował rynek w ubiegłym roku, zostawiając konkurencję daleko w tyle. Komplikacja solarno-kwarcowego mechanizmu z analogowo-cyfrowym wskazaniem godziny oraz kalibrowanego drogą radiową jest gwarancją perfekcyjnego, wiecznego czasomierza. Nie jest to jednak propozycja, koło której można przejść obojętnie. Jego wielozadaniowość jest niekwestionowana, posiada bowiem nie tylko standardowy pakiet funkcji cyfrowych, ale za sprawą dwukierunkowej, obrotowej lunety na kopercie oraz odpowiedniej podziałki logarytmicznej pozwala na orientacyjne wyliczenie pokonanego w lotnictwie dystansu, spalania paliwa średniej prędkości poruszania się. Stąd też jego zwyczajowa nazwa przytoczona na początku (Skyhawk). Zakręcany dekielek, wodoszczelność 20-atmosferyczna oraz stalowa konstrukcja pozwala również na zejście z przestworzy poniżej poziomu morza, a nurkowanie w nim z pewnością nie wpłynie na jego parametry i budowę.

Citizen Promaster w sklepie demus - zegarki.pl

Przeglądając ofertę zegarków Citizen Promaster, można zauważyć, że znaczną część kolekcji stanowią Divery, co wpisuje się w założenie dopasowania jej do żywiołów. Te akurat są nierozłączne z wodą, a ich zaawansowana anatomia i szczelność pozwalają na profesjonalne nurkowanie ze sprzętem, co stanowi zdominowanie branży czasomierzy użytkowych, nie zaś profesjonalnych narzędzi przeznaczonych do głębinowego zanurzania. Automatyczny werk stanowi idealne połączenie funkcjonalności z dynamicznym designem, tworząc ponadczasowy projekt, dedykowany stylowym mężczyznom, którzy wymagają od zegarka więcej. Tytanowa koperta i pasek z tworzywa najwyższej jakości zapewni absolutny komfort noszenia, dzięki czemu nie poczujemy go na nadgarstku, a już z pewnością nie będziemy chcieli go zdjąć. Liniowe indeksy naniesione na kontrastującą tarczę oraz wypełnione masą luminescencyjną ułatwiają kontrolowanie godziny, obrotowy, jednokierunkowy bezel pozwala na mierzenie czasu spędzonego np. pod wodą.

Zegarki Citizen dla Pań

Wyjątek serii stanowią zegarki Citizen damskie. Wyjątkowość propozycji skierowanej tym razem do płci pięknej nie polega na słabszych parametrach czy przeprojektowanej stylistyce. Wszystkie najmocniejsze cechy, takie jak kwarcowo-solarny mechanizm, 20-atmosferyczna wodoszczelność divera, dokręcana koronka oraz dekielek i wytrzymałe materiały zostały zamknięte w mniejszej, 34-milimetrowej kopercie, która z poliuretanowym paskiem idealnie oplecie subtelny, kobiecy nadgarstek. Tym samym ten japoński producent pokazuje, jak wszechstronnie podchodzi do swoich flagowych produktów, umożliwiając cieszenie się tymi niezwykłymi produktami zdecydowanie wszystkim.

Zegarek Citizen damski Promaster w sklepie demus - zegarki.pl

Zegarki Citizen Promaster to jedna z bardziej wyróżniających się kolekcji spośród wszystkich producentów z kraju kwitnącej wiśni. Już po pierwszym spojrzeniu widać, z czym ma się do czynienia, a z całą stanowczością musimy przyznać, iż związek z tą kolekcją to istna miłość od pierwszego wejrzenia, która dzięki idealnym cechom z pewnością będzie wieczna.

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2019

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 2743 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-03-03
Sklep dobry realizacja zamówienia bez problemów
2024-02-28
Profesjonalny sprzedawca.
pixel