Co to jest Neobrite?

2022-04-18

Niezawodny i gotowy nawet na najtrudniejsze warunki — zegarek z powłoką neobrite to idealna propozycja dla wszystkich, którzy cenią sobie praktyczne i niebanalne rozwiązania. Dlaczego fluorescencyjne wskazówki cieszą się tak ogromną popularnością? Czym właściwie jest neobrite, jak działa i w jakich zegarkach najczęściej możemy się na niego natknąć? Podpowiadamy!

Co to jest Neobrite

Neobrite — co to takiego?

Przeglądając oferty czasomierzy takich marek jak m.in. zegarki Casio, czy zegarki Citizen, często możemy natknąć się na tajemniczo brzmiącą nazwę „Neobrite”, znajdującą się najczęściej w rubryce z innymi funkcjami dodatkowymi modeli takich jak m.in. zegarek męski G-SHOCK G-STEEL Bluetooth GST B400 1AER. Neobrite, to rodzaj podświetlenia wskazówek, indeksów, a czasem również tarczy, który wykorzystuje zjawisko luminescencji.

Wykorzystywany jest przez takie firmy jak np. wspomniana wcześniej marka Casio, zegarki Citizen męskie oraz damskie, czy będące już ikoną sportowych modeli zegarki G-SHOCK. Swoją niezwykłą popularność powłoka zawdzięcza delikatnemu i jednocześnie bardzo efektywnemu podświetleniu tarczy, które pozwala szybko i sprawnie odczytać godzinę nawet w całkowitej ciemności.

Mimo iż zegarki z podświetlaną tarczą to nie żadna nowości, tylko niektóre marki robią to skutecznie, bez konieczności korzystania z dodatkowego źródła zasilania, jak np. bateria, z której korzysta czasomierz. Powłoka Neobrite nie przyczynia się zatem do szybszego rozładowania energii zegarka.

Jak dokładnie działa powłoka Neobrite? Ładowana jest poprzez ekspozycję czasomierza na działanie dowolnego źródła światła — naturalnego lub sztucznego. Czas świecenia jest uzależniony od długości kontaktu ze światłem. Warto o tym pamiętać, zwłaszcza jeśli decydujemy się sięgnąć po model wyposażony w Neobrite, który przed dłuższy czas leżał np. w pudełku. Jeśli zależy nam na działaniu powłoki, konieczne będzie wystawienie go na działanie światła na ok. 24 godziny przed założeniem.

W jakich zegarkach jest Neobrite?

Rozpoznanie modeli, które zostały wyposażone w powłokę fluorescencyjną, jest niezwykle łatwe. Jak można zaobserwować m.in. na przykładzie zegarka męskiego Casio Edifice EFS S560D 1AVUEF oraz zegarka damskiego Baby-G BGA 230S 2AER, charakterystycznymi elementami są szerokie wskazówki wypełnione białą, lub jasno-zieloną farbą.

Neobrite jest funkcją, którą coraz częściej oferują markowe zegarki analogowe, ponieważ nie wymaga od użytkownika żadnych czynności związanych z jej aktywacją i obsługą, a także nie obciąża baterii niezbędnej do prawidłowej pracy czasomierza. Działa efektywnie, nie zużywa się, nie wymaga napraw ani konserwacji.

System podświetlania wskazówek i tarczy Neobrite to niezwykle przydatna funkcja, która znacząco wpływa na jakość i wygodę korzystania z czasomierza. Doskonale sprawdzi się podczas górskich wypraw, weekendów poza miastem, czy na ogniskach — wszędzie tam, gdzie widoczność może być ograniczona przez porę dnia, lub złą pogodą. Sięgnij po niezawodne modele zegarków z powłoką fluorescencyjną Neobrite i bądź gotowy na każde wyzwania!

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2022

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 2732 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-25
Polecam
2024-02-24
Szybka przesyłka, produkt zgodny z opisem i zdjęciem. Dziękuję.
pixel