Nie każdy G-Shock jest G-Shockiem. Jak rozpoznać podróbkę?

2019-12-01

Zegarki G-Shock są jednymi z najczęściej podrabianych. W tej „konkurencji” doganiają najbardziej prestiżowe marki z tzw. high fashion. Co jednak powoduje, że tak wiele osób wciąż decyduje się na ryzykowny zakup z azjatyckich stron internetowych? I jak odróżnić oryginalny model od repliki?

Zaufany kanał legalnej dystrybucji

To, od czego należy zacząć, to weryfikacja źródła, z którego pochodzi budzący nasze zainteresowanie zegarek G-Shock. W Polsce każdy legalnie sprowadzony, oryginalny model, posiada naklejkę oficjalnego dystrybutora na dekielku. Dołączone są również wielojęzyczne instrukcje oraz książeczki gwarancyjne, dzięki którym możliwe jest przedłużenie jej z 3 do aż 6 lat! Nieautoryzowane serwisy z pewnością nie oferują takich udogodnień. Tyle w kwestii formalności.

Cechy szczególne zegarków G-Shock

Nieudolne podróbki zazwyczaj łatwo rozpoznać już na pierwszy rzut oka, gdyż nie są wiernymi kopiami pierwowzorów. Niekiedy odwrócona funkcjonalność przycisków lub ograniczenie jej w jakimkolwiek stopniu, może uzmysłowić nam, że lepiej omijać takiego sprzedawcę z daleka. Przecież o chęci zakupu najwytrzymalszego na świecie zegarka G-Shock decyduje jego „moc”, a nie wygląd — chociaż pewnie ci, którzy kupują je w orientalnych zakątkach świata, mają nieco inne powody. Oryginalny model musi mieć odpowiednią plastyczność tworzywa, wagę (materiały używane w oryginalnych wersjach są wygodne i lekkie, dostosowują się również do nadgarstka) oraz przejrzystość szkła. Istotna jest również tarcza, której projekt odpowiada poszczególnym seriom. Nie będzie więc sytuacji, w której jeden model będzie stylistyczną składową dwóch innych. To jednak oczywiste wizualne wskazówki, które coraz częściej wychwytują producenci imitacji, a te możemy zweryfikować dopiero w momencie otrzymania przesyłki.

Zegarki G-Shock

Estetyka G-Shocka kontra jego funkcjonalność

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, zdecydowana większość klientów decyduje się na ten model z racji wytrzymałości i szeregu funkcji, które go wyróżniają. Żeby rozpoznać najlepszą nawet replikę, powinniśmy sprawdzić każdy parametr czasomierza. Nieuniknione jednak byłoby zajrzenie do jego wnętrza, a to już wiąże się z dodatkowymi kosztami. Należy również pamiętać, iż przy okazji otwierania powinniśmy wymienić uszczelkę wodoszczelności. Dlatego biorąc pod uwagę potencjalne koszta „weryfikacji” — warto zastanowić się, czy pozorna oszczędność nie przymusi nas do ponownego zakupu w niedługim czasie i nie nadwyręży nieco domowego budżetu — o utraconym czasie i olbrzymim stresie nie wspominając.

Na naszej stronie demus-zegarki.pl znajdziecie modele już za niespełna 300 zł, dlatego warto zastanowić się, czy ten niewielki koszt oraz olbrzymi prestiż noszenia zegarka G-Shock nie są wystarczającymi powodami, by stać się członkami GSHOCKowej rodziny.

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2019

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 2743 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-27
Jestem bardzo zadowolona z zakupu, zegar prezentuje się bardzo ładnie
2024-02-26
SUPER POLECAM!!!!!!
pixel