O wielofunkcyjnych zegarkach słów kilka. Lato z G-Shockiem!

2020-07-17

Lato rozgościło się już u nas na dobre, chociaż częstuje okazjonalnie przejściowymi burzami. Na tym przecież polega jego urok. Większość czasu spędzamy na świeżym powietrzu, spacerując bez celu wieczorową porą lub oddając się przyjemności kąpieli w chłodnym jeziorze. Są jednak i tacy, którzy od spokojnych uciech bliskiej okolicy wolą dynamiczne rozrywki i ekstremalne sporty, uciekając w górską dzicz. Bez znaczenia jest, czy podróżujemy w pojedynkę czy w większym gronie. To odpowiedni gadżet — zegarek G-Shock — sprawi, że możemy czuć się bezpiecznie w każdych okolicznościach. A przy okazji zaspokoimy ciekawość, której wyniki zapiszemy w dzienniku dokonań.

Rangeman GPS Navi — najlepszy towarzysz dla aktywnych

„Film powinien zaczynać się od trzęsienia ziemi” — ten cytat idealnie odzwierciedla gradację napięcia, wywołanego najlepszym z najlepszych czasomierzy tej klasy. I nie ma w tym krzty sugestii, że dalej będzie już tylko gorzej. Za mocnym początkiem idzie cały czas bardzo wysoki poziom ekscytacji. Model G-Shock Rangeman GPS Navi GPR to jednocześnie zegarmistrzowskie arcydzieło i szczyt zaawansowanej technologii. Ciężko jest wyobrazić sobie hybrydę tych dwóch cech, jednak materializują się one właśnie w tymże zegarkiem. Właściwie posiada niemal wszystkie rozwiązania, które przyjdą nam na myśl. Od podstawowych funkcji cyfrowych, takich jak stoper, alarm i czas światowy, przez termometr, wysokościomierz wraz z rejestrem pomiaru, po kompas i barometr wskazujący tendencje zmian ciśnienia atmosferycznego. I można by pomyśleć, że to pewnie na tyle. Ale nie w przypadku tego G-Shocka. Dzięki jego kompatybilności ze smartfonem (z wykorzystaniem dedykowanej aplikacji) poprzez bluetooth, możliwe jest wyznaczenie tras na mapie, które w trakcie marszu możemy śledzić. Co więcej, pokazuje również kierunek, przebytą odległość oraz czas pokonanych szlaków. Serwując tak zaawansowany przyrząd, producent musiał wykorzystać materiały najwyższej jakości, dlatego nikogo nie powinno zaskoczyć szafirowe, odporne na wszelkie zarysowania szkiełko, solarne zasilanie, uzupełnione o możliwość ładowania przez kabel USB, a także materiały konstrukcyjne — włókna węglowe w pasku oraz kompilacja stali, bardzo wytrzymałego tworzywa sztucznego i ceramiki. Jest, co stanowczo należy podkreślić, gwarantem sukcesu każdej górskiej eskapady.

Zegarek Męski G-SHOCK RANGEMAN GPS NAVI GPR-B1000-1BER

Zegarek Męski G-SHOCK RANGEMAN GPS NAVI GPR-B1000-1BER

Gulfmaster jako zegarkowa łódź podwodna

Jeśli naszym żywiołem jest jednak woda i to nad nią spędzamy lwią część lata, doskonałym gadżetem będzie GWN-1000, który zwyczajowo nazwany został Gulfmasterem. Bez obaw, dzięki 20-atmosferycznej szczelności, możemy zabrać go kilka metrów pod powierzchnię wody. Podobnie jak poprzedni model posiada szereg kombinacji wysokościowych: termometr, kompas, wysokościomierz oraz barometr, którego wskaźnik, poza cyfrowym, przedstawia grawerunek na stalowym bezelu koperty. Model ten wykorzystuje rozwiązanie sterowania drogą radiową, dzięki czemu jest najdokładniejszym czasomierzem na świecie. Wg obliczeń najbardziej tęgich głów może „zgubić” sekundę na 100 tys. lat. Robi wrażenie, prawda? Żadna wymówka dotycząca spóźnienia z powodu niedziałającego zegarka na świecie nie ma z nim uzasadnienia, ponieważ solarne zasilanie czyni go niemal urządzeniem wiecznym. Jaki jest jego związek z wodą? Dzięki funkcji wskazania faz księżyca pozwala również na rejestrowanie pływów.

Zegarek G-SHOCK GULFMASTER GWN-1000B 1BER

Zegarek G-SHOCK GULFMASTER GWN-1000B 1BER

Typowy city break z G-Shockiem na nadgarstku

Dotychczas wspominaliśmy o ekstremalnych sportach oraz adekwatnych propozycjach najwytrzymalszych czasomierzy na świecie. Ale nie są to jedyne opcje na udany wypoczynek, bo w końcu, po kilku miesiącach izolacji, można zmienić otoczenie na takie, które pozwoli na swobodę dla typowego mieszczucha. Odkrywanie nowych zakątków kraju może sprawić olbrzymią przyjemność bez rezygnowania z muzeów, sklepów czy dobrych restauracji. Dlatego też idealnym rozwiązaniem, w zdecydowanie naturalny sposób, staje się zegarek G-Shock z serii G-Steel. Jak już nazwa wskazuje, jest wykonany ze stali i elementów chromowanych, odchodząc nieco od utartego schematu sportowego stylu opierającego się o konstrukcję z tworzywa. Wyposażony został w moduł synchronizacji Bluetooth ze smartfonem, przybliżając nas tym samym do smartwatcha — nieodłącznego gadżetu współczesnego mieszkania miejskiej dżungli. Dzięki temu rozwiązaniu zegarek może wywołać dźwiękowo telefon, pozwala na ustawienie z poziomu aplikacji alarmu w G-shocku, a także kalibruje czas światowy z niemal 300 miast z całego globu. Mechanizm zasilany jest solarnie, więc nie ma najmniejszej konieczności ingerowania w werk, a tym samym nie uszkodzimy uszczelki 20-atmosferycznej wodoszczelności.

Zegarek Męski G-SHOCK G-STEEL Bluetooth GST B200D 1AER

Zegarek Męski G-SHOCK G-STEEL Bluetooth GST B200D 1AER

Idealny G-Shock na wakacje

Idealność tych wielofunkcyjnych urządzeń to przede wszystkim zestawienie naszych oczekiwań, upodobań z możliwościami technologicznymi czasomierza. Większość z nich pozwala jednak na zacieranie schematu i odchodzi o dedykacji konkretnych modeli „żywiołom”. Chcąc przeżyć najlepszą wyprawę życia, bez większego znaczenia czy to będzie puszcza, mazurskie jeziora, europejska stolica bądź afrykańska pustynia, zegarek Casio G-Shock z pewnością uczyni ją niezapomnianą, bezpieczną i wartościową. A jego wielozadaniowość pozwoli na odnalezienie się w każdych okolicznościach.

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2020

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 2739 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-27
Zakup wymarzonego zegarka VOSTOK odbyło się błyskawicznie, towar oryginalnie zapakowany z metką z najlepszą ceną na rynku. Na pewno wrócę do DEMUS przy zakupie następnego zegarka. POLECAM!
2024-02-25
Wszystko jak należy
pixel