Pierwszy zegarek dla dziecka — jaki wybrać?

2022-03-02

Zegarek to wyjątkowy prezent, który podkreśli wagę uroczystości i jej niepowtarzalny charakter. Choć współcześnie czasomierze nie są już tak popularnym prezentem, jak jeszcze kilkanaście lat temu, wciąż zachwycają swoim designem, a w przypadku smartwatch'y również funkcjonalnościami. Sprawdź, kiedy warto przemyśleć zakup zegarka dla swojej pociechy i na jaki model się zdecydować!

pierwszy zegarek dla dziecka

Kiedy kupić dziecku pierwszy zegarek?

Pierwszy zegarek dla dziecka to sprawa mocno indywidualna. Niektóre dzieci bardzo szybko przyswajają zasady korzystania z klasycznego, wskazówkowego modelu, inne mogą lepiej radzić sobie z urządzeniami elektronicznymi jak zegarek Casio, m.in. z takim modelem jak Baby-G BGD 560 7ER. Zegarek dziecięcy warto zakupić, kiedy dziecko potrafi już samodzielnie liczyć, a także rozwiązuje podstawowe działania matematyczne jak odejmowanie, czy dodawanie.

To jaki zegarek dla dziecka wybrać, będzie zależało oczywiście w ogromnym stopniu od jego indywidualnych preferencji. Warto pokusić się o takie modele jak stylowe zegarki Ice-Watch, m.in. Ice-Watch - Ice Fantasia Jurassic Blue Dinosaur 017892 S dla chłopca i Ice-Watch - Ice Fantasia Unicorn white 018421 XS dla dziewczynki. Jeśli dziecku spodoba się czasomierz, istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że przyswoi on umiejętność korzystania z niego o wiele szybciej, ponieważ chętniej będzie zerkał na ładną, atrakcyjną wizualnie tarczę.

Czasem jednak bywa tak, że mimo szczerych chęci, nauka idzie mozolnie, a jej efekty są mizerne. W takiej sytuacji ciekawym pomysłem mogą okazać się gry edukacyjne, który w zabawny i przystępny sposób wyrobią w dziecku systematykę sprawdzania godziny, ułatwiając tym samym rozpoznawanie, która aktualnie jest godzina. Takie gry edukacyjne można również dostosować do preferencji dziecka — występują w formie gier planszowych lub elektronicznych.

Podczas nauki korzystania z zegarka liczy się przede wszystkim systematyka i bardzo duże pokłady cierpliwości. Dziecko powinno nauczyć się wszystkiego w swoim tempie, a zbyt silne próby wywierania na nim presji przyniosą skutki odwrotne do zamierzonych. W konsekwencji dziecko się zniechęci i przestanie wykazywać chęci do dalszej nauki.

Jaki zegarek dla dziecka najlepszy?

Wybór idealnego zegarka dla swojej pociechy powinien być również podyktowany wiekiem, a także stopniem znajomości matematyki. Jeśli dziecko doskonale radzi sobie z prostymi obliczeniami jak dodawanie czy odejmowanie, jest to najlepszy czas, by w jego edukację wprowadzić naukę korzystania z czasomierza wskazówkowego.

Pierwszy zegarek dla dziecka powinien być przede wszystkim bardzo czytelny. Wyraźnie odznaczające się wskazówki oraz indeksy znacznie ułatwią sprawę podczas nauki odczytywania czasu. Świetnym pomysłem będzie inwestycja w takie modele jak np. oferowany przez zegarki Tommy Hilfiger designerski zegarek dla dziewczynki Tommy Hilfiger Kids 1720014, czy oferowany przez zegarki Lacoste, dziecięcy zegarek dla chłopca Lacoste Teen 2020142.

Oba modele wpisują się nie tylko w aktualne trendy, ale także wyróżniają prostym i niezwykle czytelnym cyferblatem, który stanowi najlepsze podłoże do nauki. Jeśli wciąż zastanawiasz się jaki zegarek dla dziecka będzie najlepszy, zapytaj o opinię swoją pociechę! Zegarek dziecięcy musi odpowiadać jej preferencjom, a przecież to właśnie Twoje dziecko wie, co najchętniej będzie nosić na swoim nadgarstku.

Cieszącym się coraz większą popularnością zarówno wśród rodziców, jak i ich pociech wyborem, jest inteligentny zegarek. Czy jednak warto kupić smartwatch'a swojemu dziecku? Właściwie, to zależy. Pierwszy zegarek dla dziecka najprawdopodobniej będzie musiał znosić trudne warunki takie jak wilgoć, czy piasek, a także liczne urazy i uszkodzenia mechaniczne. Łatwo może zatem dojść do jego trwałego uszkodzenia, co w przypadku zegarków elektronicznych może się wiązać z wymianą na nowy model.

Smartwatch jest jednak wyborem bardzo praktycznym ze względu na takie funkcje jak dyktafon, stoper, budzik, czy nawet aparat fotograficzny. Obsługa modeli dziecięcych jak w przypadku smartwatcha Pacific 08-Blue-Blue, dostępnego w ofercie — zegarki Pacific jest prosta i intuicyjna, dzięki czemu dziecko będzie czerpało z posiadania modelu wiele frajdy. Wszystko zależy zatem od rodziców, a także budżetu, jakim dysponują.

zegarek Lacoste dla dziecka

Jaki zegarek dla 5 latka?

Kolorowy, czytelny i gotowy na każde wyzwania — zegarek dla 5 latka powinien stanowić nie tylko ładny i ciekawy gadżet, ale również praktyczną zabawkę edukacyjną. Bajkowe motywy i duże czytelne wyświetlacze stanowią zatem absolutną podstawę. Warto przemyśleć zakup modeli wodoszczelnych, a także wyposażonych w odporne na zarysowania szkiełko np. mineralne, ponieważ zachowują swój ładny wygląd na dłużej. Niektóre modele dziecięcych zegarków posiadają nawet specjalne atesty, potwierdzające wykorzystanie bezpiecznych, najwyższej jakości materiałów odpowiednich dla dzieci w konkretnym przedziale wiekowym.

Oczywiście musimy liczyć się z tym, że mimo sporej wytrzymałości, żaden zegarek dla 5 latka nie wytrzyma zbyt wielu sezonów. Bezpieczniejszym wyborem będzie zatem zakup czasomierza prostego, czytelnego i przede wszystkim niedrogiego.

Jaki zegarek dla 7 latka?

Mniej więcej w wieku 7-8 lat dziecko jest w stanie dość swobodnie posługiwać się liczbami, a także wykonywać na nich podstawowe działania matematyczne. Jest to zatem czas, w którym przy wyborze czasomierza dla naszej pociechy możemy pozwolić sobie na nieco większą swobodę. 7-latek najczęściej pojmuje już znaczenie godziny i upływającego czasu, ma świadomość podziału doby, a także wie, z jakich składa się cyklów. Jeśli dziecko dokładnie opanuje powyższą wiedzę, zegarek dla 7 latka będzie przydatnym i praktycznym narzędziem, które ułatwi mu naukę i kontrolę nad czasem wolny.

Zegarek dla 7 latka wciąż powinien być czytelny, jednak jego wymiary, czy design będą się już nieco różnić od modeli przeznaczonych dla dzieci młodszych. Świetnie sprawdzą się nowoczesne i stylowe zegarki dziecięce dostępne w ofercie takich marek jak m.in. Casio, Lacoste, czy Tommy Hilfiger, które dopełnią dziecięcy look i nadadzą mu modny charakter.

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2022

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 2815 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-18
Wszystko ok
2024-04-14
Szybka realizacja i pomoc w zamówieniu. Polecam
pixel