Podniebne zegarki dla prawdziwych mężczyzn – Aviator
Lotnictwo od zawsze pociągało ludzi, a twórców wszystkich dziedzin inspiruje od dekad. Nie sposób zliczyć filmy, książki, odzież, która czerpie z tego pełnymi garściami. Nikogo nie może więc dziwić, że branża zegarmistrzowska również przysposobiła nieco z podniebnych doświadczeń. Jednak żaden inny producent tak mocno nie zagłębił się w aeronautykę, jak ten od zegarków Aviator, które są jej ucieleśnieniem i hołdem jednocześnie. Żadna inna nazwa nie budzi tak jednoznacznych powiązań między tymi dziedzinami, co zresztą znalazło swoje odzwierciedlenie w wielokrotnie nagradzanym filmie „The Aviator” Martina Scorsese.
Wyjątkowe zegarki, wyjątkowe samoloty
Inspiracją dla linii Aviator Bristol był dwupłatowy samolot, którego pierwsze wersje znane były już podczas I wojny światowej. Były nieuzbrojonymi, jednoosobowymi maszynami, których zadaniem było przede wszystkim patrolowanie oraz prowadzenie misji zwiadowczych. Projektant oddał w każdym calu urok stylu vintage, pieczętując grawerunkiem Bristol Scouta dekielek czasomierza. Zarówno skórzany pasek z masywnym nitem umieszczony powyżej uszu, jak i jego przeszycia, tłoczenie, tarcza z wyodrębnionym przy godzinie 9 oraz datownikiem przy godzinie 3 — wszystko jest odzwierciedleniem najwyższego kunsztu lotnictwa. W związku wysoką jakością oraz unikatowością kolekcji, większość modeli trafia do sprzedaży w ograniczonej liczbie — i tak jest tym razem. Zegarki Aviator to nie tylko charakterne, nietypowe propozycje
Zegarek Męski Aviator Bristol V.3.07.0.081.4 - Limitowana edycja
Zegarki Aviator to nie tylko charakterne, nietypowe propozycje, które przekonają do siebie pilota wojskowego bądź fana tejże dziedziny. To również niezwykła elegancja podana w niebanalny sposób, która uwiedzie zarówno finansistę, jak i wysokiej rangi urzędnika. Linia AiraCobra to namacalny dowód na niezbywalne powiązanie nie tylko z wzornictwem, ale i historią lotnictwa. Samolot, który stanowi inspirację dla czasomierza, powstał z myślą o krajach sprzymierzonych z USA podczas II wojny światowej. Co więcej, to właśnie piloci tych maszyn pierwszy raz dostali w podstawowym wyposażeniu lotniczy zegarek naręczny, który miał posłużyć również jako wsparcie logistyczne przy planowaniu ataków. Jednak na czym polega elegancja Aviatora Airacobra? Przede wszystkim na szlachetnej kolorystyce koperty w miedzianej wersji złota oraz klasycznego czarnego paska skórzanego z tłoczonym wzorem. Dodatkowo uwagę przykuwają dodatkowe kombinacje mechanizmu, takiej jak stoper, datownik, telemetr oraz tachymetr. Już na pierwszy rzut oka widać, z czym powiązany jest ten model oraz komu jest dedykowany.
Zegarek Męski Aviator Airacobra P45 Chrono V.2.25.2.173.4
Kolejnym lotniczym odpowiednikiem czasomierza jest seria Aviator Douglas, dostępna w szerokiej gamie kolorystycznej. Ich niewątpliwymi zaletami jest automatyczny mechanizm wspomagany aż 25 kamieniami łożyskującymi, dzięki czemu rezerwa chodu wynosi 38h. I stylistyka jest zdecydowanie najprostsza spośród wszystkich, wyposażone są bowiem w datownik powyżej godziny 6 oraz gładkie, metaliczne indeksy oraz niewielki pierścień na tarczy, imitujący podstawową wersję celownika. Jednak inspiracją dla tego projektu były pasażerskie i transportowe samoloty Douglas D-3, które wyszły spod kreski Douglasa Donalda Willisa. Były to najpopularniejsze maszyny cywilne do lat 40. minionego wieku. Kolekcja objęta jest limitacją, a do każdego egzemplarza dołączona jest kurtka, popularnie nazywana „pilotką”. Na koniec
Zegarek Męski Aviator Douglas DC-3 V.3.32.0.240.4 - Limitowana edycja
Na koniec dobrze znane w naszym kraju myśliwce MiG, które powstały w latach 50. ubiegłego wieku. Te radzieckie samoloty były niespotykanymi, wielozadaniowymi maszynami, które nieprzerwanie produkowane są do dziś, oczywiście w ramach szeregu udoskonaleń. I tak też dzieje się w inspirowanych nimi zegarkach Aviator MiG, które znajdują swoje odzwierciedlenie, zarówno estetyczne, jak i techniczne, w jednych z najpopularniejszych samolotów myśliwskich. Standardem wszystkich modeli tego producenta jest przyjęcie materiałów najwyższej jakości — od wysokogatunkowych pasków skórzanych, przez stal szlachetną najwyższej próby oraz szafirowe szkło, a kończąc na luminescencji indeksów i wskazówek na tarczy. Absolutnym grzechem byłoby nazwanie ich niegodnymi swoich wzorców, które zmieniły oblicze światowego lotnictwa, a dziś nadają ton branży zegarmistrzowskiej, która z dumą podkreśla swoje niezaprzeczalne powiązanie z przestworzami oraz pokonywaniem granic. W końcu, jak głosi modne ostatnio powiedzenie: „Only sky is the limit”.