Podniebne zegarki dla prawdziwych mężczyzn – Aviator

2019-10-19

Lotnictwo od zawsze pociągało ludzi, a twórców wszystkich dziedzin inspiruje od dekad. Nie sposób zliczyć filmy, książki, odzież, która czerpie z tego pełnymi garściami. Nikogo nie może więc dziwić, że branża zegarmistrzowska również przysposobiła nieco z podniebnych doświadczeń. Jednak żaden inny producent tak mocno nie zagłębił się w aeronautykę, jak ten od zegarków Aviator, które są jej ucieleśnieniem i hołdem jednocześnie. Żadna inna nazwa nie budzi tak jednoznacznych powiązań między tymi dziedzinami, co zresztą znalazło swoje odzwierciedlenie w wielokrotnie nagradzanym filmie „The Aviator” Martina Scorsese.

Wyjątkowe zegarki, wyjątkowe samoloty

Inspiracją dla linii Aviator Bristol był dwupłatowy samolot, którego pierwsze wersje znane były już podczas I wojny światowej. Były nieuzbrojonymi, jednoosobowymi maszynami, których zadaniem było przede wszystkim patrolowanie oraz prowadzenie misji zwiadowczych. Projektant oddał w każdym calu urok stylu vintage, pieczętując grawerunkiem Bristol Scouta dekielek czasomierza. Zarówno skórzany pasek z masywnym nitem umieszczony powyżej uszu, jak i jego przeszycia, tłoczenie, tarcza z wyodrębnionym przy godzinie 9 oraz datownikiem przy godzinie 3 — wszystko jest odzwierciedleniem najwyższego kunsztu lotnictwa. W związku wysoką jakością oraz unikatowością kolekcji, większość modeli trafia do sprzedaży w ograniczonej liczbie — i tak jest tym razem. Zegarki Aviator to nie tylko charakterne, nietypowe propozycje

Zegarek Męski Aviator Bristol V.3.07.0.081.4 - Limitowana edycja

Zegarek Męski Aviator Bristol V.3.07.0.081.4 - Limitowana edycja

Zegarki Aviator to nie tylko charakterne, nietypowe propozycje, które przekonają do siebie pilota wojskowego bądź fana tejże dziedziny. To również niezwykła elegancja podana w niebanalny sposób, która uwiedzie zarówno finansistę, jak i wysokiej rangi urzędnika. Linia AiraCobra to namacalny dowód na niezbywalne powiązanie nie tylko z wzornictwem, ale i historią lotnictwa. Samolot, który stanowi inspirację dla czasomierza, powstał z myślą o krajach sprzymierzonych z USA podczas II wojny światowej. Co więcej, to właśnie piloci tych maszyn pierwszy raz dostali w podstawowym wyposażeniu lotniczy zegarek naręczny, który miał posłużyć również jako wsparcie logistyczne przy planowaniu ataków. Jednak na czym polega elegancja Aviatora Airacobra? Przede wszystkim na szlachetnej kolorystyce koperty w miedzianej wersji złota oraz klasycznego czarnego paska skórzanego z tłoczonym wzorem. Dodatkowo uwagę przykuwają dodatkowe kombinacje mechanizmu, takiej jak stoper, datownik, telemetr oraz tachymetr. Już na pierwszy rzut oka widać, z czym powiązany jest ten model oraz komu jest dedykowany.

Zegarek Męski Aviator Airacobra P45 Chrono V.2.25.2.173.4

Zegarek Męski Aviator Airacobra P45 Chrono V.2.25.2.173.4

Kolejnym lotniczym odpowiednikiem czasomierza jest seria Aviator Douglas, dostępna w szerokiej gamie kolorystycznej. Ich niewątpliwymi zaletami jest automatyczny mechanizm wspomagany aż 25 kamieniami łożyskującymi, dzięki czemu rezerwa chodu wynosi 38h. I stylistyka jest zdecydowanie najprostsza spośród wszystkich, wyposażone są bowiem w datownik powyżej godziny 6 oraz gładkie, metaliczne indeksy oraz niewielki pierścień na tarczy, imitujący podstawową wersję celownika. Jednak inspiracją dla tego projektu były pasażerskie i transportowe samoloty Douglas D-3, które wyszły spod kreski Douglasa Donalda Willisa. Były to najpopularniejsze maszyny cywilne do lat 40. minionego wieku. Kolekcja objęta jest limitacją, a do każdego egzemplarza dołączona jest kurtka, popularnie nazywana „pilotką”. Na koniec

Zegarek Męski Aviator Douglas DC-3 V.3.32.0.240.4 - Limitowana edycja

Zegarek Męski Aviator Douglas DC-3 V.3.32.0.240.4 - Limitowana edycja

Na koniec dobrze znane w naszym kraju myśliwce MiG, które powstały w latach 50. ubiegłego wieku. Te radzieckie samoloty były niespotykanymi, wielozadaniowymi maszynami, które nieprzerwanie produkowane są do dziś, oczywiście w ramach szeregu udoskonaleń. I tak też dzieje się w inspirowanych nimi zegarkach Aviator MiG, które znajdują swoje odzwierciedlenie, zarówno estetyczne, jak i techniczne, w jednych z najpopularniejszych samolotów myśliwskich. Standardem wszystkich modeli tego producenta jest przyjęcie materiałów najwyższej jakości — od wysokogatunkowych pasków skórzanych, przez stal szlachetną najwyższej próby oraz szafirowe szkło, a kończąc na luminescencji indeksów i wskazówek na tarczy. Absolutnym grzechem byłoby nazwanie ich niegodnymi swoich wzorców, które zmieniły oblicze światowego lotnictwa, a dziś nadają ton branży zegarmistrzowskiej, która z dumą podkreśla swoje niezaprzeczalne powiązanie z przestworzami oraz pokonywaniem granic. W końcu, jak głosi modne ostatnio powiedzenie: „Only sky is the limit”.

Zegarek Męski Aviator MIG-21 Fishbed M.1.14.0.085.4

Zegarek Męski Aviator MIG-21 Fishbed M.1.14.0.085.4

Pokaż więcej wpisów z Październik 2019

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 2861 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-22
Szybką dostawa, bardzo dobrze zabezpieczona przed uszkodzeniem.
2024-05-19
świetna współpraca.
pixel