2021-05-13

Vostok Europe VEareONE 2021 Second Edition

Vostok Europe

Vostok Europe Limited Edition 2021

Druga edycja współpracy litewskich projektantów Vostok Europe z fanami marki. Pierwsza edycja zakończyła się sporym sukcesem ku obopólnej satysfakcji. Powstał bardzo udany model North Pole YM8J-510H434. Pomimo udziału wielu osób przy tworzeniu tego zegarka udało się uzyskać estetyczny i atrakcyjny wzór. W tym przypadku nie można było powiedzieć – gdzie kucharek sześć, tam nie ma co jeść. Zegarek był limited edition do 599 sztuk.

Kolejna edycja była kwestią czasu, postanowiono wznowić kooperację i zaprojektować drugi zegarek. Projekt nazwano Vostok Europe VEareONE 2021. Zasady uczestniczenia w projektowaniu opierają się na głosowaniu w sondzie na Facebooku. Wybiera się poszczególne komponenty tj. koperta, mechanizm, cyferblat itd. Głosować może każdy fan.

Vostok Europe Veareone męski Vostok Europe

VEareONE Lunokhod

Harmonogram głosowania na grupie Facebookowej VostokEuropePolska:

  • 10-12 maja: głosowanie na mechanizm (2 z 5)
  • 12-14 maja: głosowanie na zwycięski mechanizm (1 z 2).
  • 14 maja: ogłoszenie zwycięskiej koperty wraz z mechanizmem
  • 18-20 maja: głosowanie na cyferblat (2 z 5)
  • 20-24 maja: głosowanie na zwycięski cyferblat (1 z 2)
  • 24 maja: ogłoszenie zwycięzcy
  • 26-31 maja: przedstawienie layoutu zwycięskiego zegarka. Ostatnie głosowanie na pasek skórzany, narzędzia i pudełko
  • 1-14 czerwca: przedstawienie projektu zwycięskiego zegarka

Pierwszy etap głosowania już za nami. Ustalono, że koperta będzie tytanowa z kolekcji Lunokhod. Zegarki z tej serii charakteryzuje wysoka wodoszczelność WR300 oraz promieniotwórcze podświetlenie trytowe.

Zachęcamy do wzięcia udziału w tym niezwykłym projekcie. Link do głosowania

Powrót na księżyc

Lunokhod jako Limited edition to ciekawy wybór. W obecnym roku 2021 NASA wyraziła chęć powrotu na księżyc z astronautami. Nowy lądownik i łazik zostanie opracowany przez SpaceX. Warto przypomnieć z tej okazji o jednym z dwóch pierwszych łazików na księżycu – Lunokhod. Vostok Europe zegarki hołduje temu bezzałogowemu pojazdowi i upamiętnia go serią zegarków. Lunokhod Veareone 2021 to świetna decyzja.

special

Vostok Europe zegarki

Inicjatywa jest godna pochwały i naśladowania. Chciałoby się tak, aby każda firma mogła zaproponować udział uzytkowników przy kreowaniu swoich produktów. Dobrze to świadczy o Vostok Europe, która chce tworzyć zegarki dla pasjonatów i słucha swoich fanów.

Europe Veareone

Vostok Europe VaAreONE.

Z niecierpliwością czekamy na ostateczny rezultat nowego zegarka męskiego VeAreOne Vostok Europe. Jak tylko zostanie wyprodukowany, będzie dostępny w naszym sklepie. Obserwujcie naszą stronę z zegarkami Vostok Europe oraz Facebooka, aby nie przegapić premiery. 

UPDATE: wyniki głosowania

Po trzech tygodniach głosowania zdecydowano, jak będzie wyglądać zegarek drugiej edycji #VeareONE. Nie będzie to jeden zegarek, ale dwa w kilku wersjach do wyboru! Głosy były dość równo podzielone pomiędzy kolorami tarczy, dlatego producent zdecydował zadowolić wszystkich, wybierając oba kolory.

Podsumowując, nowy fanowski Vostok będzie mieć niebieską lub szarą tarczę. Oba zegarki będą miały tytanową kopertę i będą montowane na silikonowych paskach. Koperta bazuje na VE Lunokhod o średnicy 49 mm. Zegarek będzie dostępny wraz z narzędziem ułatwiającym wymianę pasków i firmowym Dry Boxem do przechowywania zegarka.

Vostok Europe Lunokhod

Vostok Europe Lunokhod

W zegarkach zostanie zamontowany zostanie mechanizm Seiko Epson PX84. Jest to werk hybrydowy kinetic, ze wskaźnikiem rezerwy energii z funkcją retrograde dnia tygodnia oraz datownikiem. Rezerwa chodu mechanizmu to aż 6 miesięcy. Zegarek ma antyrefleksyjne szkło mineralne K1 oraz wodoszczelność WR300. Koperta ma automatyczny zawór helowy czyniąc z niego rasowego divera. Na cyferblacie będzie zamocowane 13 rurek trytowych, dodatkowe pałeczki będą na wskazówce godzinowej i minutowej.

Do wyboru będzie 5 wersji. Wersja podstawowa Original z jednym paskiem, powiększona z 3 paskami XL oraz wariacja MAX z dwoma zegarkami w obu kolorach. Najciekawsza dla nas będzie wersja XL, która się bardziej opłaca jak ta podstawowa. Takie też wersje XL będziemy mieć dostępne sprzedaży.

Zestaw C XL Zestaw C XL.

Zestaw E XL Zestaw E XL.

Nowe wzory będą jednorazową produkcją bez wznowień. Dlatego, warto pospieszyć się z zakupem i nie czekać z decyzją.

Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 2735 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-27
Zakup wymarzonego zegarka VOSTOK odbyło się błyskawicznie, towar oryginalnie zapakowany z metką z najlepszą ceną na rynku. Na pewno wrócę do DEMUS przy zakupie następnego zegarka. POLECAM!
2024-02-27
Jestem bardzo zadowolona z zakupu, zegar prezentuje się bardzo ładnie
pixel