Zegary cyfrowe — na halę sportową, do pracy czy do domu?

2021-05-25

Organizacja miejsca pracy i przestrzeni domowej nie należy do najłatwiejszych. Każda z nich wymaga specjalnej uwagi i różnego podejścia, dlatego merytoryczne wsparcie znawcy może okazać się niezbędne. Jak rozróżnić zegary cyfrowe, by nowoczesnego mieszkania przypadkowo nie zamienić w halę produkcyjną? Albo w odwrotnym układzie — aby odczyt godziny w porze zawodowej był wyraźny i nie wymuszał przesadnego wytężania wzroku? Dla jednych jest to oczywiste, niektórym spędza sen z powiek. Dobrze jest zachować balans pomiędzy jednym i drugim, ponieważ bezbłędna organizacja może okazać się prawdziwym kluczem do sukcesu w obu aspektach życia.

 

Zegary cyfrowe na hale sportowe i produkcyjne

Bezsprzecznym wyznacznikiem powinna być wyraźność odczytu godziny. I nie ma większego znaczenia, czy odmierzamy koniec lekcji wychowania fizycznego, meczu czy pracy — tutaj już jedno spojrzenie powinno umożliwiać kontrolę czasu. Ważnym parametrem będzie więc wielkość zegara, cyfr i kontrast tła do znaków. Najpowszechniej więc spotkać można białe tablice z czarnym wskazaniem lub jeszcze części — czarną z czerwonymi oznaczeniami. Pewnie zresztą większości właśnie tak kojarzą się te urządzenia z czasów szkolnych lub życia zawodowego.

Zegar cyfrowy JVD DH1.1

Niekwestionowanym liderem w tej dziedzinie okazuje się czeski producentów zegarów JVD, którego oferta jest imponująca. Plastikowa obudowa skrywa w sobie kwarcowe mechanizmy, obsługujące system 24-godzinny wyświetlenia czasu. Dzięki lekkiej konstrukcji bez oporów może być wieszany na ścianie lub na dowolnej, płaskiej powierzchni. Konstrukcja o wymiarach 18 cm (wys.) x 51 cm (szer.) x 4 cm (grubość) i 13 cm wysokości cyfr widoczna będzie z dowolnej odległości w hali wszelkiego typu. Dzięki wbudowanemu akumulatorowi, w sytuacji awarii zasilania prawidłowa godzina zapisana jest w pamięci mechanizmu, co nie stanowi problemu regulacji czasu przy wznowieniu dostaw prądu. Poza czerwonymi znakami występuje także w wersji niebieskich:

i zielonych cyfr arabskich:

Zegar cyfrowy JVD DH1.3

Zegary cyfrowe do domu

Aranżując loftowe wnętrze w domu lub biurze, ważnym elementem staje się wyraźny czasomierz, który będzie strażnikiem czasu całego pomieszczenia. Jakimi cechami powinniśmy się kierować przy wyborze odpowiedniego? Przede wszystkim funkcjonalnością i wyraźnością w mocnej równowadze do estetyki. Tu przede wszystkim należy wziąć pod uwagę spójność całej koncepcji, aby nie zaburzała harmonii i poczucia estetyki. Takie „zgrzyty” mogą wywołać zbędne odczucia dyskomfortu, a przecież jest to ostatnie czego potrzeba w domu lub pracy. Warto jednak dorzucić odrobinę szaleństwa kosztem praktyczności, aby mimo wszystko nie nadać tym miejscom wymiaru hali. Zegar cyfrowy JVD to ponownie najlepszy z wyborów, chociaż nie jest już tak oczywisty, jak poprzednie. Już same wymiary, które są bardziej kompaktowe, nadają mu udomowiony charakter. Do tego jasny wyświetlacz zwieńczony stalową lamówką stanowi tło dla typowo zielonego koloru cyfr arabskich. Ich kształt również nawiązuje to starych urządzeń wideo, chociaż mało kto pewnie jeszcze je pamięta.

Zegar cyfrowy JVD SB2178.2

Alternatywą dla prostokątnego standardu może być propozycja cyfrowego zegara Perfect, który swoją niebanalną wersją z pewnością zachęci do częstszego spoglądania w jego kierunku. Chociaż okrągły kształt jest przeważający w branży, to czerwone cyfry oraz całkowicie elektroniczny sekundnik składający się z podświetlanych 60 punktów stanowi nie lada ciekawostkę. Stalowo-beżowa konstrukcja z aluminium jest wytrzymała i będzie stanowić ciekawy punkt wystroju przestrzeni. Energię pozyskuje z pomocą standardowego zasilacza 230V, który oczywiście znajduje się w zestawie. Podobnie jak halowy przykład od JVD mechanizm ma wbudowany akumulator, dzięki któremu zapamiętywana jest godzina w przypadku braku prądu. Cyfrowy zegar Perfect mierzy 30-centymetrów średnicy i może być wieszany na ścianie lub innej płaskiej powierzchni.

Zegar cyfrowy JB70605-RED

Czy można je traktować uniwersalnie?

W tym przypadku kluczowy będzie gabaryt zegara cyfrowego. Ciężko byłoby zawiesić półmetrowe urządzenie w salonie lub niewielkich rozmiarów czasomierz w wielkiej hali. Na rynku są dostępne stylistycznie loftowe i przemysłowe wersje, które dzięki „skompresowaniu” z pewnością oddadzą pożądany efekt w domu, a te możecie znaleźć w naszym sklepie na stronie www.demus-zegarki.pl.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2021

Polecane

Zegar ścienny 4001-RED

Zegar ścienny 4001-RED

375,00 zł brutto/1szt.
Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 2819 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-23
Bardzo solidna firma. W moim przypadku dokonali niemożliwego Polecam.
2024-04-14
Szybka realizacja i pomoc w zamówieniu. Polecam
pixel