Zegary ścienne dla fanów oryginalnych kształtów!

2021-09-14

Duże, klasyczne zegary stojące przez lata były symbolem bogactwa, podkreślając przynależność do odpowiedniej klasy społecznej. Z czasem jednak rozwój technologii i ich komercjalizacja doprowadziły do ograniczenia roli reprezentacyjnej, sprowadzając zegary do ich podstawowej, praktycznej funkcji, a sama forma, czy design przestały mieć tak duże znaczenie. Obecnie, zegary ścienne ponownie zdobią nasze mieszkania, przeżywając swój renesans, a ich twórcy prześcigają się w coraz bardziej awangardowych i niecodziennych projektach.

Zegar ścienny kwarcowy Hermle Jordan 61022-002200 - 68 x 25 cm

Zegar ścienny kwarcowy Hermle Jordan 61022-002200

Od prostej formy po niecodzienne kształty

Prosta, okrągła tarcza, czarne, odznaczające się na niej wskazówki i indeksy. Klasyczne formy zegarów ściennych były do siebie bardzo podobne, często różniąc się jedynie niewielkimi detalami, jak wielkość, kolor, czy materiały, z jakich były wykonane. Dziś jednak cieszą oczy nie tylko bogatym wzornictwem, ale również kształtami i formą, która znacznie odbiega od ich standardowych kanonów. Współcześnie zegary ścienne przybrały formę małych dzieł sztuki, które poza precyzyjnym odmierzaniem czasu stanowią elegancki i stylowy dodatek wystroju podnoszącym estetykę mieszkania.

Zegar ścienny MPM Simple Cubes E04.4114.90 - 60 cm

Zegar ścienny MPM Simple Cubes E04.4114.90

Wielkość i design skrojony na miarę twojego wnętrza

Pierwszą cechą, na jaką powinniśmy zwrócić uwagę podczas zakupu nowego zegara, jest wielkość pomieszczenia, w którym planujemy go zawiesić. Jeśli ma on stać się designerską ozdobą większego salonu, musi być odpowiednio duży, by był widoczny z każdego miejsca. W takich przypadkach świetnie sprawdzają się zegary naklejane na ścianę. Ich forma i kształty praktycznie nie mają ograniczeń, dzięki czemu sprawdzą się idealnie przy każdym wystroju, od klasycznego salonu w stylu rustykalnym, po nowoczesne, otwarte przestrzenie loftowe.

Ogromne znacznie ma również materiał i kolor, z jakiego zegar ścienny został wykonany. Kierując się niecodziennym, przykuwającym spojrzenia designem, nie można zapomnieć o podstawowej funkcji zegara, jaką jest odmierzanie czasu. Bez względu na jego formę, powinien być czytelny i odznaczać się od ściany, na której zostanie powieszony. Jeśli zatem planujemy zakup czegoś minimalistycznego jak zegary naklejane składające się jedynie ze wskazówek w kolorze czarnym, warto by kolor ściany był jasny.

Ostatnią, ale nie mniej ważną kwestią jest oczywiście design samego zegara. Popularnym rozwiązaniem jest utrzymanie go w stylistyce spójnej z wystrojem naszego wnętrza, podkreślając jego estetykę i walory. Dla osób, które preferują jednak odważne, niecodzienne połączenia polecamy takie modele jak zegar z kukułką Karlsson Modern, stanowiący designerskie połączenie klasycznego czasomierza i modernistycznej estetyki.

Zegar ścienny kwarcowy Hermle Jaci 61023-002200 - 55 x 26 cm

Zegar ścienny kwarcowy Hermle Jaci 61023-002200

Moda niejedno ma imię

Klasyka, czy nowoczesność? Zegary naklejane, czy drewniane perełki retro? Dziś tak naprawdę ogranicza nas jedynie wyobraźnia. Fakt, że pierwszym skojarzeniem z surową, industrialną przestrzenią, są proste modele wykonane z metalu, jak np. zegar ścienny JVD HT102.1, nie oznacza, że nie będą do nich pasować klasyczne zegary drewniane. Takie przełamanie stylu bardzo często może okazać się ciekawym i przyciągającym spojrzenia elementem dekoracyjnym, jeśli tylko zadbamy o pasujące do niego akcenty, jak ściana z cegieł, czy popularne w czasach PRL fotele w stylu retro. Modnym pomysłem jest również zabawa formą, a także materiałami, jak np. w niecodziennym zegarze ściennym cyfrowym Casio, który stanowi kopię klasycznego modelu naręcznego.

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2021
Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 2743 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-28
Profesjonalny sprzedawca.
2024-02-27
Zakup wymarzonego zegarka VOSTOK odbyło się błyskawicznie, towar oryginalnie zapakowany z metką z najlepszą ceną na rynku. Na pewno wrócę do DEMUS przy zakupie następnego zegarka. POLECAM!
pixel