#BackToSchool — kalkulatory naukowe — czy ktoś ich jeszcze używa?

2019-08-05

Wakacje dobiegają końca, a przygotowania do nowego roku szkolnego ruszyły pełną parą. Wprawdzie skompletowanie wyprawek dla uczniaków to nie lada wyzwanie, jednak pewnie większość rodziców ma już to dawno za sobą (chociaż trafiają się pewnie i tacy, którzy w ramach sportów ekstremalnych pozostawiają to na ostatnią chwilę). Czy wśród piórników i zeszytów znajdzie się kalkulator naukowy? Nie jest to raczej elementarny i konieczny przyrząd, szczególnie w początkowych latach edukacji, gdzie wszelkie zagwozdki algebry należy rozwiązywać pisemnie. Jednak dla pasjonatów królowej nauk, dla tych, którzy w szkole średniej obrali matematyczne specjalizacje lub wybierają się na studia o tym profilu, może być on sporym ułatwieniem, a przynajmniej narzędziem weryfikującym umiejętności.

Kalkulatory naukowe Casio

Dotychczas Casio kojarzone było z zegarkami, sprzętem grającym oraz instrumentami muzycznymi, które są flagowymi urządzeniami tego japońskiego giganta branży technologicznej. Jednak od wielu lat producent, z powodzeniem, konstruuje kalkulatory naukowe, dzięki którym zarówno obliczenia ogólne, jak i skomplikowane macierze, wektory oraz statystyka staną się błahymi zadaniami. Zaawansowana funkcjonalność aż 522 kombinacji zamienia poręczny przyrząd w wielozadaniowy i nieomylny komputer, bez problemu mieszczący się w etui, a z pewnością w torbie. Za sprawą rozdzielczości 192 x 63 pikseli, czytelność urządzenia nie pozostawia wiele do życzenia. Model kalkulatora naukowego Casio ClassWiz FX991CEX jest jednym z najpopularniejszych i bez problemu znajdziecie go w naszym sklepie demus-zegarki.pl.

Kalkulator naukowy na nowy rok szkolny

Vector — wielozadaniowe urządzenie obliczeniowe

Równie znanymi produktami co Casio są kalkulatory naukowe Vector, który oferuje nieco tańsze, prostsze urządzenia zarówno do biura, jak i dla matematycznych specjalistów (a może dla tych, którzy sobie z nią nie radzą i szukają rozwiązania wszystkich równań?). Ten niewielkich rozmiarów model zamyka w sobie ponad 400 funkcji, a wśród nich: rozwiązywanie równań oraz układów równań, funkcje trygonometryczne i hiperboliczne, notacja inżynierska oraz wiele, wiele innych, które potrafią przysporzyć problemów, gdy do dyspozycji mamy tylko kartkę i ołówek. Warto sobie czasem skrócić drogę i ułatwić życie, prawda?

Użyteczność i popularność kalkulatorów

Z roku na rok ich popularność wzrasta, ponieważ noszenie ze sobą komputera nie zawsze jest możliwe, a z pewnością jest mniej komfortowe niż wrzucony do torby poręczny kalkulator naukowy. Oferta wszystkich producentów jest bardzo szeroka i nie ogranicza się do standardowych, czarno-stalowych kolorów, dlatego możliwe jest indywidualne dopasowanie go do siebie niemal w każdej barwie.

Obecnie już wszystkie telefony komórkowe posiadają podstawową funkcjonalność matematyczną, jednak mało który nauczyciel lub wykładowca przyzwala na używanie go w trakcie zajęć, dlatego też, wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, a niebawem i akademickiego, uznajmy, iż będzie on najnowszym must have, który nie dość, że rozwiąże matematyczne łamigłówki, to jeszcze pozwoli zaoszczędzić sporo czasu. Powodzenia!

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2019
Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 2739 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-27
Jestem bardzo zadowolona z zakupu, zegar prezentuje się bardzo ładnie
2024-02-25
Polecam
pixel