Dzieje się w branży - targi oraz festiwale fanów czasomierzy w Polsce

2019-10-27

Kiedy wspominamy o targach branży zegarmistrzowskiej, naturalnie myślimy o Bazylei. I nikogo to nie dziwi, jest to bowiem kolebka czasomierzy, a wydarzenie urosło do rangi Globalnego Święta Zegarków. Od kilku lat organizowane są również mniejsze wydarzenia, które z czasem nabierają rozmachu i przyciągają największych producentów oraz wystawców. Oczywiście — nie mogło nas tam zabraknąć.

Łódzkie wydarzenia branży czasomierzy

W tym dynamicznie rozwijającym się mieście w centralnej Polsce odbywają się 2 wydarzenia, na które ściągają fani branży z całego świata. Pierwszym z nich jest Festiwal Zegarków „It’s all about watches” organizowany przez Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Zegarmistrzostwa, który łączy w sobie panel dyskusyjny, wykłady, a przede wszystkim premierowe pokazy najnowszych modeli wielu czołowych marek. Dwudniowy event, który miał miejsce 28-29.09., to również możliwość podzielenia się spostrzeżeniami, opiniami, czy spotkania autorytetów sztuki zegarmistrzowskiej. Ze szczególną uwagą obserwowaliśmy nasze narodowe propozycje, są one bowiem coraz wyraźniej dostrzegane w świecie. Wśród wystawców znalazły się więc: zegarki Błonie, Balticus, Flik-Flak, Chopin, a także najwięksi producenci, m.in.: Aviator, Victorinox, Citizen, Swatch, Certina i wielu, wielu innych. Gwoździem programu była prezentacja limitowanego modelu zegarka Sturmanskie, który poświęcony jest, jak dotychczas jedynemu polskiemu astronaucie, generałowi Mirosławowi Hermaszewskiemu, którego spotkać można było wśród zaproszonych gości. Bez wątpienia było to niezwykle interesujące i inspirujące spotkanie oraz jedno z najbardziej obleganych stanowisk podczas całego wydarzenia. Prelegenci przybliżyli przede wszystkim rozwój i postęp zegarków nurkowych oraz tych inspirowanych lotnictwem.

Aurochronos 2019

Drugim wydarzeniem zorganizowanym w Łodzi był 3. Międzynarodowy Festiwal Niezależnych Producentów Zegarków. Impreza odbyła się niedługo po „It’s all about watches” - 5-6.10., więc były to najbardziej punktualne weekendy w samym centrum Polski, które to wybija się na stolicę rodzimego zegarmistrzostwa. Wśród wystawców ciężko było spotkać gigantów branży, jednak im mogliśmy przyglądać się zaledwie tydzień wcześniej.

3. Międzynarodowy Festiwal Niezależnych Producentów Zegarków

Ważne jednak jest zaznaczenie charakteru wydarzenia, ma ono na celu promocję mniej znanych producentów, którzy mają olbrzymi potencjał wypełnienia kolejnej niszy. Oczywiście poza prezentacjami marek wydarzeniu towarzyszyły wykłady przybliżające kuluary manufaktur czasomierzy oraz poruszające zagadnienia ważne przede wszystkim z punktu widzenia klientów, takie jak: „Czy warto inwestować w zegarki?”, „Bezpieczeństwo konsumenta podczas zakupów zegarkowych”, „Jak rozpocząć kolekcję zegarków z małym budżetem?”. Wśród wystawców znaleźli się m.in. Victorinox, Alfa Flag, Filipe Silva, Gavox, Monta, Techne i wiele, wiele innych marek, o których z pewnością niebawem będzie głośno.

3. Międzynarodowy Festiwal Niezależnych Producentów Zegarków

3. Międzynarodowy Festiwal Niezależnych Producentów Zegarków

Gdzie jeszcze odbywają się zegarkowe targi?

Na uwagę zasługują również krakowskie Jubinale, czyli Międzynarodowe Targi Biżuterii i Zegarków, odbywające się cyklicznie w dwóch edycjach w ciągu roku: letnie oraz zimowo-świąteczne. Jest to przede wszystkim okazja do zaprezentowania swojej oferty, a jednocześnie odświeżenia jej i skonfrontowania z innymi uczestnikami. Warto pamiętać, że branża zegarmistrzowska jest niezwykle dynamiczna, co zresztą udowadniają kolejne wydarzenia mające miejsce w naszym kraju oraz poza jego granicami. Dlatego chyba nikogo nie dziwi fakt, że przyciągają one nie tylko fanów branży, ale przede wszystkim sklepy internetowe, wśród których staramy się być regularnie, by z jeszcze większą przyjemnością dbać o naszych klientów i oferować to, co najlepsze. Kto wie, może spotkamy się z Wami za rok?

Pokaż więcej wpisów z Październik 2019

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 2875 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-11
Super, polecam gorąco
2024-06-10
Jestem zadowolona z zakupu, zegary bardzo mi się podobają. Były zapakowane fachowo, gdyż wszystkie trzy są ze szkła. Szybka realizacja. Dziękuję. Anna Pyka
pixel