Fenomen meshowej bransolety w zegarku — dlaczego warto ją wybrać?

2020-01-23

Wariacji na temat zapięć czasomierzy naręcznych jest wiele. Tradycyjne bransolety ogniwkowe, skórzane lub silikonowe paski. Każde z nich triumfowało w rankingach popularności, o każde pytali niemal wszyscy w sklepach stacjonarnych i wysyłkowych. Ostatnie lata to zdecydowanie czas meshowej bransolety, która znana jest również jako mediolańska, pleciona lub siateczkowa. Jednak nieważne jak byśmy ją nazwali — wszyscy doskonale wiedzą jak wygląda. Na czym jednak polega jej fenomen?

Wygoda, czy estetyka? Oto jest pytanie.

Parafrazując słowa Szekspira, poruszamy odwieczny dylemat wyższości funkcjonalności nad wyglądem i odwrotnie. Można przypuszczać, że jednym z powodów zaprojektowania bransolety meshowej było wypośrodkowanie pragnień klientów, którzy pewnie do dziś zastanawialiby się: który wybrać? Skojarzeń z nią jest naprawdę wiele, chociaż jednym z najpopularniejszych jest nawiązanie do kolczugi rycerskiej, czyli plecionej, stalowej zbroi. Jaka jest trafność powiązania? To pozostaje tajemnicą. Jedno jest natomiast pewne — komfort noszenia musi być skrajnie różny.

Bransoleta tego typu pozwala na samodzielne dopasowanie rozmiaru do nadgarstka. I nie mówimy tylko o wahaniach wagi, ponieważ w zależności od pory roku, a nawet dnia, możemy różnie odczuwać swobodę wokół przegubów, dlatego dzięki kilku banalnym ruchom samodzielnie wyregulujemy odpowiednią długość.

Zegarek Damski Obaku V240LXVWMV

Zegarek Damski Obaku V240LXVWMV

Bez większego problemu dopasowuje się do każdego nadgarstka, płynnie oplatając go i pozwalając na delikatne przemieszczanie, które z pewnością nie przyprawi nas o otarcia czy dyskomfort.

Zegarek Damski Rosefield The Boxy QWSS-Q02

Zegarek Damski Rosefield The Boxy QWSS-Q02

Istotne są również kwestie utrzymania bransolety w czystości. Dzięki temu, iż jej elementy nie załamują się (co wynika z braku łączeń), nie przedostaje się pomiędzy nie brud, a części się nie zużywają. Wygodne zatrzaskowe lub magnetyczne zapięcie nie narazi nas na „depilację” nadgarstka, co szczególnie w przypadku mężczyzn mogłoby okazać się bolesne, a przynajmniej bardzo nieprzyjemne.

Zegarek Atlantic Super De Luxe 64456.41.61

Zegarek Atlantic Super De Luxe 64456.41.61

Kolekcje znanych marek — kto oferuje meshowe bransolety?

Przeglądając oferty niemal wszystkich marek, trudno jest nie trafić na rzeczone rozwiązanie, które w większości dotyczy bestsellerów sprzedaży i dlatego w dużym uproszczeniu można przyjąć, iż zegarki z meshową bransoletą znajdziemy niemal u każdego producenta. Sposób zapięcia może delikatnie różnić się w zależności od brandu, natomiast główne założenia: wygoda noszenia, samodzielna możliwość dopasowania oraz niebanalny styl są wspólnym mianownikiem dla wszystkich. Od ekonomicznych zegarków Lorus, przez propozycje od kreatorów mody, takich jak Lacoste bądź Tommy Hilfiger, a kończąc na elitarnych czasomierzach Atlantic.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2020
Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 2735 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-28
Profesjonalny sprzedawca.
2024-02-25
Polecam
pixel