Między pokoleniami – w zegarkowym świecie nastolatków. Czy młodzież jeszcze z nich korzysta?

2019-04-27

Temat użyteczności zegarków wśród młodzieży jest bardzo subiektywny, często interpretacja wywodzić się z korzeni — z domu, dlatego szukanie złotego środka czy generalizowanie jest zupełnie nietrafione. Tych nieprzekonanych pewnie namówić się nie da, zaś zagorzali wielbiciele najchętniej kładliby się w czasomierzu nawet do łóżka.

#polish girl #gold watch #watch

Dziewczęta podchodzą do tematu zupełnie inaczej niż chłopcy. I w tym nie ma nic dziwnego, a stwierdzenie nie jest w ogóle odkrywcze. Jednak przeglądając konta w portalach społecznościowych, nie sposób nie zauważyć, że zegarki młodzieżowe wcale nie zniknęły wraz z pojawieniem się smartfonów. Często stanowią ważny element stylizacji, który ma koncentrować uwagę lub podkreślać wyszukane wyczucie mody, pozwalając na zabłyśnięcie nim wśród koleżanek. Niekwestionowanym liderem w tej grupie wiekowej będzie złoty lub różowozłoty, masywny zegarek. Uznając ten trend za ciągle aktualny, niemal wszyscy producenci oferują kolekcje dedykowane nastolatkom, które lubią to co najmodniejsze.

Zegarek Esprit w sklepie demus - zegarki.pl

#polish boy #g-shock #watch

Chłopcy, którzy powoli stają się mężczyznami, częściej upatrują sobie wzór do naśladowania w postaci taty, dziadka lub starszego brata. W wielu przypadkach jest tak, że skoro wcześniejsze pokolenie nosi zegarek, to i obecne tym chętniej będzie go nosić. Nie jest to jednak główny determinant, ponieważ rówieśnicy, zmieniające się trendy również narzucają młodzieżowe normy, od których ciężko jest odstawać. Ile razy spotkaliśmy się z argumentem: „Ale Kuba taki ma!”, z którym ciężko wówczas polemizować? Biorąc również pod uwagę pierwsze miłostki nastolatków, nie można zapomnieć, że pewnie lepsze wrażenie zrobi na wybrance sprawdzenie godziny na modnym, młodzieżowym zegarku, a nie na telefonie — nawet jeśli będzie to najnowszy model z nadgryzionym jabłkiem.

Lifestyle

#skateboard #skates #snowboard #watch

W grupach deskorolkarzy, rolkarzy czy snowboardzistów ciężko jest natrafić na kogoś, kto nie ma na nadgarstku masywnego, wytrzymałego zegarka, którym najczęściej jest G-Shock bądź Baby-G. Subkultury lub pasjonaci tego typu rozrywek są bardzo mocno związani z czasomierzami tych kolekcji, chociaż ostatnio dość stanowczo dołącza do nich linia zegarków Casio Vintage. I to też zrozumiałe, zważywszy na modowy powrót do lat 90.

Młodzież z zegarkami Casio

Wirtualne, czy realne?

Obserwując zachowania klientów w dalszym ciągu widać jak dużą wagę nastolatkowie przywiązują do gadżetów, którymi mają się posługiwać lub po prostu posiadać. I chociaż część z nich zrezygnuje z dobrego zegarka na tym etapie życia, to prędzej czy później po niego wrócą, doceniając to wszystko, co wynika z jego posiadania.

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2019

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 2858 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-15
super
2024-05-14
Zamówienie zrealizowane zgodnie z moim oczekiwaniem. Na pewno wrócę jeszcze do Was wrócę. Dziękuję.
pixel