Na czym polega fenomen zegarków G-Shock z serii G-Steel?

2020-10-08

Czasomierze tej serii od dekad elektryzują prawdziwych fanów branży, a na ich temat powiedziano i napisano już niemal wszystko. Dlaczego więc w dalszym ciągu wzbudzają tak wiele pozytywnych emocji i stale święcą triumfu na listach światowych bestsellerów? Od samego początku kolekcja kojarzona jest przede wszystkim z wytrzymałym tworzywem sztucznym, który niemal sprężynuje przy upadku z wysokości. Chcąc zwalczyć łatkę „sportowego” gadżetu, producent od kilku sezonów stale rozwija serię „eleganckich” G-Shocków, w tym także modeli MTG, jednak o tych drugich opowiemy przy innej okazji.

Z czego zbudowany jest G-Shock G-Steel?

Casio nie wyrzekło się absolutnie tworzywa i włókien węglowych. Połączyło je jednak ze stalowymi elementami wieńczącymi kopertę, a także spinającą całość wytrzymałą bransoletą. Projekty tej serii są niezwykle męskimi i charakternymi propozycjami, które idealnie podkreślają styl współczesnych „samców alfa”. Model GST-B100D jest więc nie tylko „odsportowioną” wersją poczciwych kanonów marki, ale także dowodem na możliwość łączenia zaawansowanej technologii z wyważoną stylistyką. G-Shock niemal kipi od ułatwiających życie funkcji — wyposażony jest w moduł bluetooth, dzięki czemu zamienia się w inteligenty, w pełni analogowy i bezobsługowy smartwatch, a sparowany ze smartfonem przybliża go do perfekcji. Pozwala na kompatybilność czasu w obu urządzeniach, czyniąc czasomierz jednym z najdokładniejszych na świecie. Dla bardziej roztargnionych mężczyzn zaprogramowano możliwość zlokalizowania telefonu z pozycji nadgarstka. W drugą zaś stronę możemy ustawić alarm i timer, który uruchomi się na zegarku G-Shock G-Steel SYNC. Nie byłby on jednak sobą, gdyby nie to, co czyni go najbardziej pożądanym gadżetem — zachował pełną wytrzymałość, wodoszczelność i wstrząsoodporność, dlatego stalowa bransoleta oraz elementy na kopercie nie mogą nikogo zmylić.

Zegarek Męski G-SHOCK G-STEEL BLUETOOTH SYNC GST-B100D-1AER

Zegarek Męski G-SHOCK G-STEEL BLUETOOTH SYNC GST-B100D-1AER

Model ten występuje również w wariancie z czarną kopertą oraz paskiem z tworzywa sztucznego, co przybliża wizualnie go do G-Shockowych kanonów piękna. Monochromatyczna czerń przełamana pomarańczowymi detalami: subtarczą oraz koronką boczną obsługi pozwala na określenie tej propozycji jednej z ciekawszej i oryginalniejszej w portfolio Casio.

Zegarek Męski G-SHOCK G-STEEL BLUETOOTH SYNC GST B100B 1A4ER

Zegarek Męski G-SHOCK G-STEEL BLUETOOTH SYNC GST B100B 1A4ER

Z czego zbudowany jest G-Shock G-Steel?

Najnowsze rozwiązania projektowe pozwalają na ubranie tworzywa, włókien węglowych w każdą dowolną formę, a dzięki odpowiedniej powłoce kryjące przyjmują identyczny ze stalowym efekt wizualny. I tak jest w modelu GST-B300, który łączy analogową tarczę z elektronicznymi wyświetlaczami. Dzięki temu jego funkcjonalność jest pierwszorzędna. Wyposażony został, podobnie jak poprzednik, w moduł bluetooth, co powoli staje się standardem u tego producenta w liniach premium tej kolekcji. Chcąc jednak konkurować z popularnymi smartwatchami znanych marek, ten krok był nieunikniony. Co otrzymaliśmy tym razem? Synchronizację z telefonem za pomocą dedykowanej, bezpłatnej aplikacji, która pozwala na swobodną obsługę czasomierza. Dzięki temu zawarto w niej czas światowy niemal 300 miast całego globu! Lecąc więc z jednego krańca Ziemi na drugi, możemy bez obaw powierzyć mu swoją punktualność. Możliwe już również cyfrowe wykorzystywanie stopera z dokładnością do 1/1000 sek. przez pierwsze 60 minut, a także 1/10 sek. w pomiarze do aż 24h. Dodatkowo producent umieścił funkcję timera, łącząc tym samym wszystkie właściwości tradycyjnego zegarka z elektronicznym. Chcąc jednak co jakiś czas odświeżyć wygląd swojego G-Shocka, wystarczy wykorzystać dołączone w zestawie paski: nylonowy lub z tworzywa. Z wesela prosto na siłownię? Z tym zegarkiem — czemu nie!

Zegarek Męski G-SHOCK G-STEEL Bluetooth GST B300E 5AER - W zestawie dodatkowe paski

Zegarek Męski G-SHOCK G-STEEL Bluetooth GST B300E 5AER - W zestawie dodatkowe paski

Mocne strony G-Shocka S-steel

Jego najmocniejszą stroną jest przede wszystkim świeżość i designerski styl. Każdy zna macierz kolekcji, każdy ma przynajmniej jednego, tradycyjnego G-Shocka z tworzywa. Za sprawą tej serii nie ma już potrzeby z wybierania pomiędzy czasomierzem bardziej eleganckim a wytrzymałym, mocnym i zauważalnym. Niewątpliwą zaletą kolekcji jest również kwarcowe zasilanie solarne, pozwalające na rozwijanie postaw proekologicznych — dzięki energii słonecznej nie ma szans na nadprodukcję baterii, które przy tak zaawansowanej technologii mogłyby mieć krótką żywotność. Dodatkowym ułatwieniem jest wskaźnik naładowania akumulatora. Skoro kontrolujemy smartfony, to czemu nie G-Shocka?

Pokaż więcej wpisów z Październik 2020
Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 2733 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-27
Jestem bardzo zadowolona z zakupu, zegar prezentuje się bardzo ładnie
2024-02-25
Wszystko jak należy
pixel