Najlepsze zegary ścienne do pokoju młodzieżowego

2021-11-30

Dorastanie, poznawanie samego siebie, rozkwit kreatywności i wewnętrznego głosu. W tym niełatwym okresie warto pomóc swojemu dziecku, udostępniając mu odpowiednie narzędzie i przestrzeń, niezbędne do odkrywania własnej tożsamości. Jak urządzić pokój dla nastolatka? Na jakie kolory warto postawić i jakie ozdoby dobrać?

Przestrzeń pełna kreatywności

Przed rozpoczęciem projektowania pokoju młodzieżowego, trzeba uświadomić sobie, że musi on spełniać wiele zadań jednocześnie. Stanowi azyl i bezpieczną przestrzeń dla dziecka, ale także miejsce, w którym rozwija ono swoją pasję, zainteresowania, kreatywność, przyswaja nową wiedzę i odpoczywa, po intensywnym, nierzadko również stresującym dniu.

Najlepsze zegary ścienne do pokoju młodzieżowego

Co również bardzo ważne, trzeba pamiętać, że pokój twojej pociechy, będzie zmieniał się wraz z jej dorastaniem. Chcąc uniknąć sporych wydatków związanych z zakupem nowych mebli co kilka lat, warto postawić na uniwersalną podstawę, dostosowaną do potrzeb zmieniającego się dziecka, jak rozkładane łóżko, czy wielofunkcyjne biurko w stonowanych kolorach. Indywidualizm i zainteresowania dziecka, możesz z kolei podkreślić modnymi dodatkami w jego ulubionej stylistyce. Świetnym wyborem dla młodszych dzieci będzie np. stylowy zegar dziecięcy MPM E01.2520.51, który dzięki swojemu ekologicznemu wykonaniu z drewna idealnie wpisuje się w aktualne trendy wnętrzarskie.

Starsze dzieci lubią mocniej akcentować swój indywidualizm, urozmaicając przestrzeń plakatami ulubionych artystów, figurkami z filmów i gier, a także elementami, które podkreślają ich aktualne hobby jak sztaluga, instrumenty muzyczne czy sprzęt sportowy. Ozdoby i dodatki do ich pokoju muszą zatem odzwierciedlać te zainteresowania, tak by tworzyć spójną, harmonijną całość. W tej roli świetnie sprawdzą się zegary ścienne firmy Adler, jak m.in. zegar ścienny Adler 21181, lub zegar ścienny Adler 21180, które zachwycają swoim designem i żywą kolorystyką.

Jeśli zależy nam na kolorowych, kreatywnych akcentach, idealnie sprawdzi się również ciekawy zegar ścienny młodzieżowy Karlsson Do It Yourself Puzzle Multi Colour KA5058, którego kształt można dostosować zarówno do dostępnego miejsca, jak i indywidualnego pomysłu właściciela. Model składa się z 16 elementów w kształcie kolorowych puzzli, które mocowane są do ściany za pomocą dwustronnej taśmy.

Własny pokój - własne królestwo

Chcąc stworzyć wnętrze, które wzmocni pasje dziecka i będzie stymulowało jego kreatywność, warto pozwolić mu na samodzielny wybór dodatków takich jak lampa biurkowa, zegar ścienny młodzieżowy lub obrazy i plakaty. Taka przestrzeń pozytywnie wpłynie na relaks dziecka, a także wzmocni jego poczucie odpowiedzialności za własne cztery kąty.

Bardzo ciekawymi i modnymi dodatkami będą m.in. lampki o niecodziennych kształtach np. przypominające latarnię morską, tablice kredowe, a także nietuzinkowe zegary ścienne. Wśród zegarów ściennych młodzieżowych znaleźć można takie pozycja jak dostępny w ofercie marki Perfect, nietuzinkowy zegar ścienny Opona Perfect WL01N-Red, który przyciąga spojrzenia i bardzo mocno akcentuje zainteresowania dorastającego nastolatka. Świetny wyborem dla fana komiksów i fantastyki będzie z kolei jeden z modeli zegarów ściennych młodzieżowych dostępny w ofercie marki Demus jak np. Marvel Kapitan Ameryka MWCCAPAM001 29c, czy zegar ścienny Harry Potter WWCHARRY181 29cm​​ wykonane z wytrzymałego PCV.

Muzyk, artysta, czy przyszły wynalazca? Bez względu na pasję swojego dziecka, możesz stworzyć dla niego przestrzeń zwiększającą kreatywność i ułatwiającą długą drogę w poszukiwaniu samego siebie.

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2021

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 2804 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-09
Szybko i sprawnie
2024-03-29
Realizacja zamowienia trwala zbyt dlugo
pixel