Nie tylko stal, czyli tytanowe zegarki

2019-04-05

Laur pierwszeństwa dla Japonii!

Za pierwszy skonstruowany z tytanowych komponentów przyjmuje się zegarek Citizen X8 Titanium Chronometr. Chociaż już kilka lat wcześniej elementy z tego materiału wykorzystali Szwajcarzy, to dopiero w 1970 roku wykonano w całości tytanową kopertę naręcznego czasomierza. Jak sugeruje nazwa, był on chronometrem — modelem z automatycznym naciągiem, z kilkusekundowym wahaniem precyzji wskazania godziny w ciągu doby, dlatego też sklasyfikowany został w ten sposób.

Citizen X8 Titanium Chronometr

Na czym polega ich fenomen?

To, co wyróżnia tytanowe zegarki na tle pozostałych, to grafitowa barwa oraz o około 40% lżejsza od wykonanej ze stali konstrukcja. Jest minimalnie wyczuwalny, co przy długim i częstym noszeniu staje się niewątpliwą zaletą. To również najlepsze rozwiązanie dla alergików, ponieważ nie wywołuje żadnych reakcji uczuleniowych. Co ciekawe, zegarki tytanowe nie absorbują temperatur — latem nie nagrzewają się, zimą zaś nie ziębią. Są dzięki temu niezwykle wytrzymałe.

Kto je projektuje obecnie?

Nie powinno zadziwić, że sporą część spośród zegarków Citizen § stanowią propozycje wykonane z tytanu. Modele zarówno damskie, jak i męskie, tradycyjne oraz lekko sportowe należą do bardziej prestiżowych kolekcji tego producenta.

Citizen Eco-Drive Radio Controlled AT8154-82E

Hipoalergiczne zegarki z tytanu oferuje również marka Vostok Europe. Nie są one już tak minimalistyczne, jak u japońskiego poprzednika, jednak utrzymane są w charakterystycznym dla producenta stylu. Łączą przede wszystkim tytanową kopertę ze skórzanym paskiem, co daje uniwersalny i niezobowiązujący efekt.

Vostok Benediktas Vanagas 6S21-320J390

Oczywiście w zestawieniu nie może zabraknąć szwajcarskich reprezentantów. Zegarki Atlantic od zawsze kojarzone są z eleganckim wzornictwem. Tytanowe modele występują m.in. w damskiej, biżuteryjnej kolekcji Elegance oraz w niemal wszystkich seriach męskich. Materiały najwyższej jakości od zawsze cechowały tego producenta, nie dziwi więc fakt wcielenia tego ultralekkiego materiału do produkcji.

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2019
Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 2878 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-10
Jestem zadowolona z zakupu, zegary bardzo mi się podobają. Były zapakowane fachowo, gdyż wszystkie trzy są ze szkła. Szybka realizacja. Dziękuję. Anna Pyka
2024-06-09
Szybka dostawa. Produkt idealny. 5 gwiazdek
pixel