Nowa odsłona Seiko serii 5

2019-09-08

Producent japońskich zegarków Seiko przyzwyczaił nas do tego, że często sięga do sprawdzonych rozwiązań oraz nawiązuje do wcześniejszych projektów. Za każdym razem jednak nowa wersja przypominała bardziej odświeżoną, uwspółcześnioną kontynuację dobrze znanej linii, która przemyca podstawę macierzystego wzoru. Tym razem zaprezentowano zupełnie nowe spojrzenie na popularną Piątkę, która nie tylko podkręca dotychczasowe parametry do wyższych pułapów, ale i pewnym krokiem wkracza w nowy wymiar klasyki. I jak to już z Seiko bywa — robi to spektakularnie, osiągając olbrzymi sukces i podbijając ponownie serca fanów marki.

Stare czy nowe?

Skąd wzięła się nazwa serii? To symbol 5 cech, które w sobie łączy: wodoszczelnego, wstrząsoodpornego automatu z datownikiem oraz nazwą dnia tygodnia. I to jest niezmienne. Jednak już na pierwszy rzut oka widać, jak poważne zmiany zaszły przy projektowaniu kolekcji, która z pewnością stanie się jedną z najpopularniejszych i pożądanych przez wszystkich. Zdecydowanie bardziej wyrazista linia mocnej koperty oraz luneta nawiązująca do koła zębatego nasuwa skojarzenie z dobrej klasy czasomierzem nurkowym. I coś w tym jest, ponieważ w tej odsłonie wodoszczelność wzrosła do 10 atmosfer, co niewątpliwie spełnia oczekiwania użytkowników. Zmiany nie ominęły nawet znaku rozpoznawczego — logo — bo dziś przypomina symbol Supermana, podkreślając moc Super Zegarka. Producent dopracował również dokładność werku, umieścił bowiem aż 24 kamienie łożyskowe (przy 21 w poprzednich wersjach) oraz umieścił koronkę na godzinie 4, chociaż zdarzało się już to w pojedynczych modelach poprzednich wersji.

Zegarek Seiko

Oceniając wzornictwo nowego oblicza linii męskich zegarków Seiko 5, można śmiało przyznać, że wyszedł spod ręki najlepszego chirurga plastycznego, dowodząc, że czasy świetności trwają i mają je wciąż przed sobą. Zegarki Seiko męskie w tej odsłonie dedykowane są absolutnie każdemu i z pewnością nie ma mężczyzny, który nie ulegnie któremuś z oferowanych rozwiązań. Kolekcja przedstawia niezwykle elegancki model na skórzano-silikonowym czarnym pasku z tarczą w tym samym kolorze, który dzięki różowozłotej kopercie i białym detalom na lunecie i cyferblacie nawiązuje do uwielbianego modelu z kolekcji Sportura.

Coraz więcej mężczyzn stawia na sportowe zegarki wysokiej klasy, szczególnie producentów premium, do których Seiko niewątpliwe należy. Dlatego też nie dziwi fakt, iż ponownie pojawiają się silikonowe paski, które z łatwością można zastąpić skórzanym odpowiednikiem, odmieniając styl czasomierza od 360 stopni. Zestawienia czarnej tarczy ze stalową kopertą i kontrastującymi indeksami są jednym z najpopularniejszych w ostatnim czasie, co zresztą podtrzymuje japoński gigant branży zegarmistrzowskiej.

Zegarek Seiko czarny

Warto również podkreślić, iż Seiko tym razem stawia na kolorystyczną różnorodność. W ten sposób otrzymujemy niemal całkowicie zielony model ze stalową kopertą, nieregularną tarczą oraz pomarańczowym sekundnikiem, czy wariant głębokiej czerni z wyrazistymi różowymi indeksami i oznaczeniami. Mówi się, że prawdziwy mężczyzna nie boi się tego koloru — jak widać, producent postanowił przetestować poziom ich odwagi.

Zegarek Seiko zielony

Czas na zmiany? Czas na Seiko 5!

Przeglądając szeroką ofertę nowych modeli Seiko 5, bez trudu można wysnuć wniosek, iż wszechstronność producenta jest nieograniczona. Kombinacje kolorów i materiałów, wzornictwo dopracowane w najmniejszych detalach oraz podkreślenie najmocniejszych cech kolekcji czynią te zegarki Seiko niemal idealnymi. I to o nich będą śnić i rozmawiać współcześni mężczyźni.

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2019
Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 2819 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-23
Bardzo solidna firma. W moim przypadku dokonali niemożliwego Polecam.
2024-04-15
Bardzo sprawnie polecam
pixel