Nowe życie G-Shocka — odświeżenie i renowacja!

2020-03-27

Do tego, że zegarki G Shock są najwytrzymalszymi na świecie, nie trzeba nikogo specjalnie przekonywać. Ekstremalne testy, którym poddawany był mechanizm, jasno dowodzą, że żadne sytuacje, w tym celowe „przypadki”, nie są mu straszne. Jednak i ten mocarny czasomierz ma jedną wadę — jest urządzeniem narażanym na różnorakie warunki, które mogą wpłynąć na zużycie zewnętrznych elementów. W wielu przypadkach tradycyjnych zegarków wpływa to także na sprawność werku, ale w tej serii nie ma cienia tego ryzyka. Jak więc zrewitalizować nasz ulubiony gadżet?

Małe zmiany — wielki efekt! Odświeżenie G-Shocka

Zmiana paska nie musi być spowodowana tylko jego zużyciem. Zmieniają się trendy, pory roku, preferencje kolorystyczne. Jeśli dotychczasowa barwa nieco już odbiega od Waszych upodobań lub po prostu się Wam znudziła, wystarczy niewielki zabieg, dzięki któremu uwielbiany zegarek nabierze zupełnie nowego wymiaru. W bardzo prosty sposób można zmienić gładki model w dwukolorowy, dobierając do białej koperty czarny pasek lub odwrotnie. Jeśli lubicie odważniejsze rozwiązania, wystarczy postawić na jaskrawy odcień zieleni lub intensywnie czerwony. Rezultat tej kosmetycznej zmiany będzie powalający.

wymiana paska w g-shock

Elementy wymienne dla G-Shocka

To, na co przede wszystkim chcemy zwrócić uwagę, to rozróżnienie pojęć: elementy wymienne, a zamienniki. Na pozór tylko purysta językowy może widzieć znaczącą sprzeczność. Wszak nawet brzmienie tych słów jest zbliżone. Jednak to na tyle na temat podobieństw. Aukcje internetowe wręcz zalewają imitacjami tej serii, a co za tym idzie, uniwersalnymi częściami, które „z pewnością pasują do każdego modelu” — jak można przeczytać na wielu z nich. Chcąc więc przez długie lata cieszyć się pełną sprawnością i niezawodnością naszego ulubionego zegarka, wybierajmy tylko sprawdzone serwisy autoryzowane lub sklepy internetowe, które pomogą w doborze konkretnych części, dedykowanych poszczególnym czasomierzom. Opierając się jedynie na własnych doświadczeniach, chcemy podzielić się naszą niedawną realizacją takiej renowacji. Przesłany do nas G-Shock przeszedł sporo, zwiedził wiele zakątków świata i niejedną wyprawę przetrwał. Przetarty pasek, znikający lakier, poobijana i sfatygowana koperta — to tylko początek diagnozy po wstępnych oględzinach. Piętno doświadczeń odbiło się na jego elementach użytkowych. Mechanizm pozostał niezmiennie w jak najlepszej kondycji, co wykazała ekspertyza, wykonana przez naszego zegarkowego ratownika do zadań specjalnych. Po konsultacjach z klientem zaprezentowaliśmy kilka pasujących wersji kolorystycznych. Nie były to jednak jedyne części, które wymieniliśmy. Pacjent zyskał również nowe szkiełko oraz — co jest absolutną koniecznością — nową uszczelkę pod dekielkiem, dzięki czemu bez najmniejszego ryzyka będzie mógł znów pływać i nurkować.

wymiana paska w g-shock

Efekt finalny powala! Zegarek wygląda jak nowy i pewnie posłuży kolejne, długie lata… Możecie podzielić się z nami zdjęciami swoich czasomierzy, na których pokażecie stan przed i po — postaramy się udostępnić najbardziej spektakularne metamorfozy. Jeśli jednak stoicie przed dylematem: odświeżać, czy nie odświeżać nasza odpowiedź jest jednoznaczna — oczywiście, że tak. W naszej ofercie znaleźć można wiele elementów wymiennych do większości marek, w tym paski do zegarków i różnorodne bransolety. Telefoniczna lub mailowa konsultacja jest w przecież bezpłatna, chcąc więc uzyskać szczegóły oraz konkretną wycenę naprawy, zgłoście się do nas, z przyjemnością pomożemy.

wymiana paska w g-shock

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2020

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 2739 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-26
ok
2024-02-25
Polecam
pixel